Pokud chcete zveřejňovat více než holé výsledky (jsou na internetové stránce www.sweb.cz/hokejpu), využijte mobilní sítě. Informace o utkáních dospělých zasílejte na (petr.novak@denik.cz) a mládež až po juniory na (dolezal.sport@tiscali.cz).

Před začínající sezonou přinášíme rozhovor s trenérem HC Hlinsko Vladimírem Halamkou.

Proč jste se rozhodl změnit působiště?

Byl jsem již v Chotěboři šest let a pomalu ztrácel motivaci. Vždy jsme se umístili do třetího místa, z toho 3x první a o postup do druhé ligy zde nebyl zájem. Bydlím ve Žďáru, ale tam byla situace před začátkem sezóny nejistá Z výše uvedených důvodů jsem uvítal nabídku předsedy Chlady z HC Hlinsko.

Jak jste byl spokojen s přípravou mužstva?

Na ledě jsme již od začátku září a na tréninky dochází v průměru 12 hráčů. Přípravné zápasy nám sloužily k vyzkoušení mladých hráčů a sehrání jednotlivých útoků. Problémy máme v obraně, kde musí zaskakovat někteří útočníci. Mrzí mě jen, že tři dobře rozehrané utkání v přípravě jsme nedotáhli do vítězného konce.

V jaké sestavě budete nastupovat?

Do branky je připraven Gregora Rýdl. Do obrany budou pravděpodobně nastupovat - Novák, Vrána, Stefanov, Žídek, Spal, Halamka, Minařík a očekává se ještě příchod sportovního „trojživelníka“ Popelky (hraje závodně fotbal, futsal i hokej). Útočníci by měli nastupovat ve složení: Kubát, Kavalír, Přibyl – Šuvara, Lukáč, Tulis – Dvořák, Sláma, Skála a k dispozici budou další mladí hráči Chladové, Hudec a jiní.

Koho považujete za favority KP?

Dle mého názoru se do finálové čtyřku dostanou mužstva Chotěboře, Žďáru a Chrudimě „B“. Ostatní mužstva (Litomyšl, Choceň, Světlá, M. Třebová a Hlinsko) budou bojovat o poslední místo ve finálové skupině. Rádi bychom to byli my.

Jaké má cíle HC Hlinsko v letošním ročníku Krajské hokejové ligy?

Cílem není bojovat o udržení, ale konečně po patnácti letech se dostat do finálové skupiny,jakjsemjiž předeslal. Pevně doufám, že nás přijde podporovat velký počet fanoušků již tuto neděli, protože při vyrovnanosti soutěže bude každý získaný bod velmi důležitý.