Chrudim B - Chotěboř 5:4

Od 16. minuty hráli hosté bez Kudláčka, který při hře vysokou holí zranil protihráče. Přesto to byli Chotěbořští, kteří v oslabení šli Pokorným do vedení. Naštěstí „béčko“ gólem Bartoníčka „do šatny“ z přesilovky srovnalo stav. Nástup do II. třetiny vyšel domácím, kteří zásluhou Schweinfurtera získali vedení. Soupeř ve 26. vyrovnal, když nejprve nájezd Pavliše brankář Ament zlikvidoval, ale na dorážku Tichého z přesilovky byl krátký - 2:2. Ve 29. po závaru před chotěbořskou svatyní Z. Formánek znovu poslal svůj tým do vedení a o minutu později početní výhodu využil Bartoníček. Tentýž hráč byl při nebývalé střelecké chuti, když dalším gólem do šatny po kombinaci s Novákem a Kolínem krásným blafákem opět z přesilovky svým hattrickem získal nadějné vedení.
Do závěrečného dějství šli tedy Chrudimští s tříbrankovým náskokem. Hosté se však nevzdali a zle dotírali na domácí svatyni. V 51. Tichý snížil a o čtyři minuty později se z přesilovky přesně trefil Čermák - 5:4. Poslední čtyři vteřiny hosté po oddechovém čase hráli power play, ale bezúspěšně.

Sestava HC Chrudim B: Ament - Z. Formánek, Štursa, Šlemenda, Šveřepa, Doubravský, Špilar - Langr, Bartoníček, Pikhart - Kolín, Schweinfurter, Novák - Závodník, Janoušek, Flaška + Dundáček a P. Formánek.

Jiří Mašík, trenér HC Chrudim B, nám k výkonu svých svěřenců řekl: „Začátek utkání, to byla oťukávaná, které odpovídal výsledek po I. třetině. Do druhé třetiny jsme si řekli, že je třeba přidat na důrazu a vyvarovat se vyloučení, což si myslím, že kluci splnili, a proto jsme po čtyřiceti minutách vedli 5:2. V závěrečné třetině jsme se již nikam netlačili, což se dařilo. Bohužel jsme soupeři nabídli dvě šance, jejichž proměněním zápas ještě zdramatizoval. Přesto si myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou. Chválím mladého brankáře Amenta.“

Hlinsko – Litomyšl 4:6

Již v patnácté vteřině zahrozil Kavalír, bohužel šanci nevyužil. Naopak to byli hosté, kteří se ujali vedení, když po chybné rozehrávce ve středním pásmu Matys přihrál najetému Jouklovi a ten střelou k tyči otevřel skóre 0:1. Domácí vyrovnali v přesilové hře v 8. minutě, kdy Kubát trefou z dálky překvapil Pavlíčka – 1:1. Za deset vteřin zvyšoval na 2:1 Skála, ale vedení vydrželo jen tři minuty do trefy Šedivého. Následnou herní převahu využilo Hlinsko v 16. minutě při hře čtyři na čtyři, kdy Tulis zvýšil na 3:2. Začátek druhé třetiny vyšel ideálně hostům, Joudal v oslabení vyrovnal na 3:3 a domácí se začali trápit.Ve 33. minutě Matys zvýšil na 3:4.

Hlinečtí se dočkali vyrovnání v 35. minutě, kdy se v přesilové hře nejlépe orientoval Kubát. Ve 37. byl zraněn domácí gólman Gregor a v brance jej vystřídal Rýdl. Do závěrečné třetiny šly oba celky opatrně. V 53. minutě vzal na sebe zodpovědnost Matys, objel domácího obránce a nekompromisně zavěsil pod víko 4:5. V 57. minutě byl vyloučen domácí Lukáč, hosté využili přesilovku Dospělem 4:6 a bylo rozhodnuto.

Domácím nelze upřít snahu a bojovný výkon, hosté však dokázali potrestat všechny jejich chyby, a proto si odvezli všechny tři body.

Sestava Hlinska: Gregor (37. Rýdl), Spal, Vrána, Stefanov, Žídek, Minařík, Kubát, Kavalír, Přibyl, Lukáč, Tulis, Skála, Sláma, J. Chlada, L. Chlada.
Fakta z obou utkání najdete na straně 24.