Sobota, 5.ledna v17hodin: 2.HC Chrudim (Střed, 52bodů)– 11.Kobra Praha (Západ, 17bodů).

Na trenérském postu domácích bude asistent Jiří Zavoral, když hlavní kouč Martin Hosták převezme tým až vneděli 6.ledna, kdy mu končí povinnosti vrámci MS hráčů do 20let.

Jiří Zavoral sledoval ještě spolu sLadislavem Lubinou poslední domácí zápas základní části proti Benešovu (4:1), po kterém uvedl, že se projevila chrudimská nemoc letošní sezony. Přijede-li do Chrudimi tým ze spodku tabulky, mančaft neví, co na něj hrát a místo radosti a schutí si zastřílení se zutkání stane drama a trápení. „Přes vánoční svátky musíme zapracovat“– dodal.

Ajaká byla skutečnost? „Hráči si předně chvíli odpočinuli, každý strávil svátky srodinami a poté jsme začali intenzivně pracovat na kondici, abychom vdalší nadstavbě a následné play off měli zčeho pracovat– hrát. Myslím si, že mužstvo splnilo všechno, co jsme si vytýčili a doufám, že se to všechno zužitkuje.“

Soupeře nelze podcenit

Kobra Praha přijíždí do Chrudimi snepříliš dobrou vizitkou. Vsedmi prosincových zápasech pětkrát odešla poražena, jednou až vprodloužení a pouze jediné vítězství si připsala na úplný závěr– doma proti Sokolovu (6:3).

Přesto nelze tohoto soupeře ani na chvíli podcenit. „Vpodstatě rozhovory smužstvem na téma utkání stýmy zkonce tabulky jsme patřičně rozebrali. Důležité bylo na kolektiv zapracovat také po psychické stránce. Vutkání sKobrou se musí bát mužstvo ze spodku tabulky a ne abychom se báli my. Hráči pochopili, že musí na ledě předvést svoji hru, která je dostala tam, kde jsou,“ uvedl po čtvrtečním tréninku Jiří Zavoral.

Zavoral začínal v Pardubicích

Jiří Zavoral (45 let) se po skončení aktivní činnosti začal věnovat trenérské práci umládeže vPardubicích. Poté, co zčasových důvodů musel tuto aktivitu ukončit, začal se od začátku vzniku věnovat hokejové škole Ladislava Lubiny ve Dvoře Králové. „Myslím si, že jsem trochou do mlýna přispěl kdobré pověsti tohoto hokejového kempu,“ nastínil kouč Zavoral, jehož dlouhodobá spolupráce sLubinou vyústila tím, že se vChrudimi ukázal na chvíli už vminulé sezoně a vsoučasné době po svém karamádovi převzal spolu sMartinem Hostákem tým HC Chrudim, se kterým chce hodně dokázat. „Ke splnění náročného cílu– postupu do I. ligy je třeba mít tým zdravotně vpořádku, řádně nabuzený a vyrovnané tři až čtyři pětky, které budou plnit naše příkazy a navíc dokáží proměňovat šance a přesilovky. To je hokej a bez toho se tento sport hrát nedá,“ uzavřel naši pozvánku Jiří Zavoral.