Litoměřice– Chrudim 2:4

Východočeši vstoupili do zápasu výborně. Již ve druhé minutě otevřel skóre Mainer střelou od modré. Odevadesát vteřin později přidal druhý gól do prázdné brány Zadina po akci Kuncla.

Vdeváté minutě zvýšil vpřesilovce opět Zadina po asistencích Stavenského a Bělohlávka. Do konce třetiny hosté na ledě kralovali a pouštěli soupeři puk jenom výjimečně. Jenže ve 28.minutě propustil Němec lehké nahození Patzenhauera mezi betony a domácí ožili. Hra se vyrovnala a ve 35.minutě dokonce trefil autor prvního gólu Litoměřic tyčku.

Vzávěrečném dějství se střídaly šance na obou stranách a Severočeši ve 45.minutě snížili Hanzlem na 2:3. Ze zápasu bylo rázem drama.

Další komplikace však nepřipustil Král, který v53.minutě na vlastní modré čáře získal puk a po sólu mezi třemi hráči soupeře perfektním blafákem upravil na 2:4.

Fakta– branky: 28.Patzenhauer, 45.Hanzl– 4.a 9.Zadina, 2.Mainer, 53.Král. Rozhodčí: Petružálek– Koskuba, Šulo. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:1. Diváků: 490.Třetiny: 0:3, 1:0, 1:1.

Sestava HC Chrudim: Němec– Doseděl, Šafařík, Suchý, Fejgl, Mainer, Kuncl, Giba– Žák, Král, Horák– Zadina, Stavenský, Bělohlávek– Valko, Buchal, Potůček.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Jsem rád, že se nám nakonec zápas podařilo zvládnout. Vkročili jsme do něj výborně, jenže od druhé třetiny jsme polevili, mužstvo nebylo kompaktní. Domácí snížili a vzávěru jsme se trochu trápili, než jsme pojistili výhru.“