Hlinsko– Světlá 2:5

Utkání se nevyvíjelo pro domácí dobře. Hned zprvní střely ve 24.vteřině padl gól 0:1 (Kurka) a podle toho se vyvíjelo utkání. Hsté začali kombinovat a domácí jen stěží bránili. V8.minutě padla branka jako přes kopírák– střela od modré a volný hráč před Saifrem jemnou tečí (P. Včela)mezi betony upravil stav na 0:2. Třetí branka padla v19.minutě, když Světelští dokonale rozebrali domácí obranu a Neuwirth střílel do prázdné branky. Hlinečtí nastřelili vposlední minutě tyčku Lukáčem, ale první třetina patřila jednoznačně soupeři. Je smutné, že uvšech třech branek hostů byla přítomna na ledě první pětka domácích.

Vdruhé třetině hosté pokračovali ve své hře a ve 24.minutě zvýšil Špatenka na 0:4 zase skoro do prázdné branky po přečíslení domácí obrany. Hlinecké dostala do hry až přesilovka ve 31.minutě. Gólovou akci rozehrál Kvaššay, když statečně vydržel na modré a poradil si sprotihráčem, rozehrál na Jilemnického. Ten zprvní přihrával na najetého Přibyla– 1:4. Další přesilovou hru dokázal tým zVysočiny podruhé trestat. Kavalír našel Vybírala a ten šikovně snížil na 2:4. Po těchto rychlých gólech byl soupeř pod tlakem, ale do konce třetiny se stav již nezměnil. Závěrečná třetina patřila opět soupeři. Ve 46.minutě zvýšil P. Včela na 2:5, když skóroval neatakován před brankářem. Saifr měl pak plné ruce a nohy práce sdalšími nájezdy a střelami soupeře, svůj tým podržel a zabránil mnoha jasným gólovým šancím soupeře.

 

Fakta– branky: Přibyl, Vybíral– P. Včela 2, Kurka, Krajíček, Neuwirth.

Rozhodčí: Schaffer, Kis, Zemánek.

Vyloučení: 3:4, Využití 2:0. Diváků: 122.

 

HC Hlinsko: Saifr– Skála, Kubát,Kavalír, Spal, Přibyl, Tulis, Lukáč, Paseka, Kvaššay, Dvořák, Jilemnický, J. Chlada, Vrána, Wasserbauer, Vybíral.

 

Moravská Třebová– Chrudim B 5:1

Proti poslednímu celku tabulky hokejisté Slovanu nezaváhali a vprůběžné tabulce udrželi odstup jednoho bodů na Choceň.

Hned v1.minutě zbrzdil domácí úsilí Langr využitým sólovým nájezdem (0:1), poté se ale Třebová vrhla do útoku a začala se dostávat do šancí. Po několika nevyužitých dorazil Parolkovu ránu zostrého úhlu König a vyrovnal, ovšem za 40sekund byl uvyraženého puku po Koláčkově ráně Řehulka. Vzávěru třetiny se situace opakovala, do koncovky se dostal Péč, jeho pokus Drejsl vyrazil a Řehulka dal pohotově na3:1.

Prostřední dvacetiminutovku zahájila opět přesná dorážka, tentokrát zhole Lakomého– 4:1. Hráči Slovanu se uklidnili, přišpendlili soupeře na jeho polovině, ale další puk za záda Drejsla ani jeho náhradníka Amenta ne a ne dostat, naopak Bureš musel tasit výborný zákrok proti najíždějícímu Závodníkovi. Vposlední části už zápas postupně upadal do podprůměru, hosté neměli síly na zdramatizování, domácí necítili potřebu hnát se dopředu. Znudy tak diváky probrala pouze využitá přesilovka, okterou se po Lakomého asistenci postarala tvrdou ránou Parolek.

 

Fakta– branky: 17.a 19.Řehulka, 16.König, 22.Lakomý, 52.Parolek– 1.Langr.

yloučení: 5:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Chlaň (Pardubice)– Kolář, Ježek. Diváků: 250.

Sestava Chrudimě B nehlášena.

(pn,rh)