Chrudimský lídr ve třech nadstavbových odvetách nešetřil soupeře, kterým přidělil úctyhodných 27gólů proti třem obdrženým a také vdnešním duelu nebere nic jiného než tříbodový zisk se soupeřem, kterému na jeho ledě uštědřil porážku1:4.

Sobota 16.2. v17hodin: 1.HC Chrudim (78 bodů)– 6.HC Klatovy (43 bodů).

Zajímavostí tohoto duelu bude souboj obránce Martina Klause proti svým bývalým spoluhráčům. Vždyť při vzpomínané porážce Klatov (20. ledna) sChrudimí 1:4 hrál tento hokejista mateřského klubu HC Geus Okna Kladno vtýmu Západočechů a od 31.1. obléká dres HC Chrudim.

Všechno se seběhlo velice rychle, velkou zásluhu na přestupu Klause do Chrudimi má jeho bývalý spoluhráč David Pospíšil, se kterým kdysi „váleli“ extraligu za Plzeň. „Po zápase vKlatovech mě Chrudimští oslovili, všechno nabralo rychlý spád a za dva dny jsme byli vlastně domluveni. Problém se jevil subytováním, ale naštěstí Jarda Polák je můj švagr, tak bydlím uněj vHradci Králové,“ říká hokejista sprezidentským jménemKlaus.

Posledním duelem Klatov byl domácí souboj sMilevskem (1:3). Klatovy nepotvrdily vítězství zminulého kola vTáboře (1:0– rozhodl gól ze 2.minuty Richarda Kepla a souboj gólmanů Kučery resp. Halmošiho). Pitel poslal hosty do vedení, Setikovský sice vyrovnal, ale během půlminuty Ulman zajistil Milevsku vedení, které potvrdilo půldruhé minuty před koncem třetí třetiny Šulčíkem.

Vybráno zdiskusního fóra Klatov: „Nemohu vás kluci pochválit a myslím, že ani trenérovi Kučerovi jste radost neudělali. Chybělo nasazení, důraz před soupeřovou brankou a hlavně střelba. Když ktomu přidám neproměněné přesilovky a chyby vobraně, tak vlastně mi vychází, že takhle se vyhrátnedá.“
Naopak hokejisté HC Chrudim si mohou vkolonce úspěchů odškrtnout další splněný dílčí cíl, další vyhrané utkání. Ve 31.kole zvítězili na ledě mělnického HC Junior a tři kola před koncem nadstavbové části dál vévodí druholigové tabulce, byť jen obod před pronásledovatelem zBenátek.

Trenér Martin Hosták kvitoval sice zisk tří bodů, ale spředvedeným výkonem, jak uvedl, to bylo již horší. Soupeř dokázal vstřelit dva góly „do šatny“ (1:2, 2:4) a teprve vzávěrečné dvacetiminutovce se Chrudimští vrátili ke své hře a pak už to byla jednoznačná záležitost, která přinesla jasné vítězství 9:3.

Vtomto střetnutí se objevili vsestavě pardubičtí junioři Michal Klejna a Jan Semorád, když třetí Tomáš Zohorna si vychutnal extraligové vítězství sMoellerem Pardubice proti Vítkovicím. Semorád debutoval za Chrudim již na Kobře Praha (10:0) a nyní vMělníku se stal se třemi brankami (první, třetí a devátý gól) nejúspěšnějším střelcem Chrudimských.

Nakonec vzkaz divákům: Děti mají vstup zdarma, čeká vás losování vstupenek otři ceny zFan shopu a každý příchozí obdrží Chrudimský deník zdarma.