HC Chrudim – HC Tábor 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

První čáru přes rozpočet jim potomci husitů udělali v páté minutě, kdy se po hrubce Kobely prosadil Török – 0:1. Druhý gól hostů přinesla 17. minuta, kdy vymetl horní růžek Landsmanovy svatyně Mrkvička. Následně mohli mít Chrudimští skoro minutu početní výhodu dvou hráčů, ale po třech vteřinách se nechal zbytečně vyloučit Šeda a oslabení 3 ku 4 hosté přežili.

Když ve 27. minutě po jednoduché akci vypálil přesně pod „víko“ Černý vypadalo to pro svěřence trenéra Rohlíka již velmi špatně. Jenže po dvou minutách zúročil akci Semoráda Goiš a vykřesal domácím jiskřičku naděje – 1:3.

Poslední třetina probíhala ve znamení tlaku Východočechů. Blízko gólu však byl ve 44. minutě hostující Kocar, který trefil tyč. Chrudimští se sice snažili, ale hosty držel brankář Čech. Výsledek se nezměnil ani při sedmdesátivteřinové power play domácího týmu.

Fakta – branky a asistence: 29. Goiš (Semorád, Zdráhal) – 5. Török (Štrba), 17. Mrkvička (Nedorost, Padělek), 27. Černý (Štrba). Rozhodčí: Dvořák – Kreuzer, Jílek. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 490. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0. HC Chrudim: Landsman – Toužimský, Drtina, Kobela, Mocek, Jaroměřský, Toužimský, Zdráhal – Fořt, Král, Žák – Sýkora, Semorád, Klejna – Šeda, Blažek, Kaut – Nosek, Martinec, Goiš. HC Tábor: Čech – Kudrna, Petráček, Kotaška, Černý, Lukáč, Havran, Kanov, Koktan – Krätzer, Török, Štrba – Nedorost, Šperger, Kostourek, Kocar – Padělek, Nedorost, Mrkvička – Vild. (pn)

I. hokejová liga: Hradec Králové poprvé v sezoně prohrál na domácím stadionu, Chrudim zklamala v důležitém zápase s Táborem

Hradec Králové – Chomutov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Hradec Králové – Až v sedmém domácím zápase padla hradecká tvrz. Na svědomí to má nejbohatší klub první ligy Chomutov. Východočeši nepředvedli špatné představení, ale v klíčových momentech je zradila koncovka.

Už v pátek Hradec Králové vstoupí do druhé poloviny základní části. Na ČEZ Stadionu přivítá od 18 hodin Znojmo.
Klíčové momenty zápasu se odvíjely během druhé třetiny. Za nerozhodného stavu 1:1 si obrovské šance vytvořila elitní Roubíkova řada, ale J. Hruška ani kapitán Mičkovy sestavy nemířili přesně.

Chomutov, který poprvé jako hlavní kouč vedl Milan Kašpárek, si tři body přivlastnil zásluhou slepených gólů v závěru prostředního dějství. Nejprve po parádní akci zkušeného Dudy překonal Luňáka Kůs. O pětadvacet vteřin později otřesený domácí tým zmrazil další brankou Seman.
Hradec ve zbylém průběhu utkání dřel, jenže výborný Hanuljak drama nepřipustil.

Fakta – branky a asistence: 5. J. Hruška (Roubík) – 4. Kraft (Jíra, Procházka), 37. Kůs (Duda), 38. Seman (Sikora, Davídek) Rozhodčí: Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:7, navíc Davídek 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 1450. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Pánek, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Vágner, Klement, Červený – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – O. Hruška, Moskal, Kubica – Berger, Macháň. KLH Chomutov: Hanuljak – Půlpán, Bombic, Mucha, Benda, Havíř, Mudroch, Dóczy – Procházka, Kraft, Jíra – Selingr, Kůs, Duda – Seman, Sikora, Davídek – Hluchý, Kuběna, Radulay. (šp)

Vrchlabí – Ústí nad Labem 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1)

Vrchlabí – Úvodní třetina souboje Vrchlabí s ústeckým favoritem byla ve znamení dvojnásobných přesilovek na obou stranách. Zatímco hosté se ve stovteřinové výhodě neprosadili, domácím v 16. minutě stačilo pouhých 16 vteřin. Krátce poté, co se první vyloučený Diviš vrátil na led, dorazil Chaloupkovu střelu za záda Francouze pohotový Látal.

Ve druhé části prokřehlí diváci sledovali urputný boj. Šancí bylo málo, zato byly obrovské. Na domácí straně mohl zvýšit tečí Urban, na opačném pólu ledové plochy měl dvě příležitosti Mikulík. Poprvé mířil těsně mimo, při druhé možnosti netrefil poloprázdnou domácí klec.

Třetí část nabídla nejlepší pasáž zápasu. Ústí chtělo srovnat, domácím se zase nabízely brejkové situace. Ani jednu však v gólovou pojistku neproměnili, a tak přišel trest. Dvanáct vteřin před koncem hosté v powerplay soupeře přečíslili a Diviš zachoval chladnou hlavu – 1:1. Prodloužení branku nepřineslo a v nájezdech se trefili za domácí Poživil a za hosty Mikulík s Čurillou.
Fakta – branky a asistence: 16. Látal (Chaloupka) – 60. Diviš (Alinč, Holomek), rozh. nájezd Čurilla. Rozhodčí: Horák – Arazimová, Hejl. Vyloučení: 4:7.
Využití: 1:0. Diváci: 1200. HC Vrchlaví: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Čížek, Bendík, Hanzl, Poskočil - Drábek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Urban, Bezouška. HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz – Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, Boháč – Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, Kloz, Pazourek – Kanko, Pajič, Ludvík – Šedivý, Mikulík, Sklenička. (to)

I. hokejová liga – 15. kolo: Třebíč – Benátky n. J. 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1), Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Kadaň – Písek 4:2 (4:0, 0:0, 0:2), Beroun – Znojmo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), Litoměřice – Olomouc 0:5 (0:2, 0:2, 0:1), Chrudim – Tábor 1:3 (0:2, 1:1, 0:0), Vrchlabí – Ústí nad Labem 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1), Hradec Králové – Chomutov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0).