Nechyběly krásné akce, dramatické situace a pěkné góly, ale i hloupá vyloučení, chyby a emoce. Při závěrečné power play soupeře sice svěřenci trenéra Rohlíka zabrnkali svým příznivcům na jejich srdeční a nervovou soustavu, když nejprve dvakrát netrefili prázdnou šumperskou klec a nakonec zase inkasovali jeden gól (potřetí z posledních tří vzájemných soubojů!!), ale na zisk tří bodů to nakonec nemělo vliv.
V domácím dresu se tak mohla z výhry radovat mimo jiné i nová posila, útočník Patrik Fořt, naopak se svěšenou hlavou opouštěli led v barvách hostujícího týmu například mistr světa David Moravec nebo bývalý chrudimský hráč, obránce Michal Šafařík.

Po utkání jsme zaznamenali ohlasy lodivodů zúčastněných celků.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Střetnutí se nehrálo nijak na krásu, ale v play out se tak nebude hrát žádné. Jde o život a v tomto boji rozhodují maličkosti. Vzhledem k situaci, v jaké se nacházíme, bylo proto utkání samozřejmě důležité pro náš bodový odskok před soupeřem, jako uplně klíčové bych jej ale nenazýval.

Budeme s nimi hrát ještě čtyřikrát, tudíž se vše může ještě změnit. Nicméně si myslím, že tento zápas byl pro nás spíše o jakémsi psychickém posunu vpřed, o tom, že dokážeme porazit tým, který hraje nepříjemný fyzický hokej a je naším nejbližším konkurentem. A z tohoto hlediska je naše výhra zlatá.

Kluky dnes musím pochválit a poděkovat jim za jejich výkon, za to, že i když Šumperk vyrovnal a my neproměnili naše šance, že to nezabalili, nevzdali a naopak vítězství vybojovali.“

Svatopluk Číhal, trenér Salithu Šumperk: „Zápas se mi hodnotí špatně. Prohráli jsme velmi důležité střetnutí, v němž šlo prakticky o šest bodů. Divákům se ale mohlo líbit, hrálo se nahoru dolů. My v něm ale udělali příliš mnoho individuálních chyb, čehož soupeř dokázal využít. Zlomovým okamžikem celého mače pak byl za stavu 3:2 inkasovaný gól v naší přesilovce, poté již nebylo v našich silách zápas zvrátit.“

Výhrou tak Chrudimští zaokrouhlili svůj bodový zisk na 50 a na čtrnáctém místě mají na poslední – patnáctý Šumperk náskok šesti bodů. Stejný bodový rozdíl ale ztrácí i na třináctý Beroun, který si domácí porážkou s Táborem (2:3 po prodloužení) hodně zkomplikoval své ambice na postup do play off.

Jelikož však ve středu vyhrál i Havlíčkův Brod (doma s Chomutovem 2:1 po prodloužení), je již jisté, že letos si domácí družina vedená kapitánem Tomášem Blažkem vyřazovací boje nezahraje.

Tři kola před koncem dlouhodobé části je však důležitý každý bod! Další zápas sehrají Chrudimští hned v sobotu v podvečer, kdy zajiždějí do jižních Čech na horký led Tábora, který je sice osmý, ale stále nemá play off jisté a body nutně potřebuje.

RADEK PECINA