HC Choceň – HC Hlinsko 5:4 (3:2, 1:0, 1:2). Branky: Šulc 3, Michal Sláma. Čtvrtá porážka a opět o gól. Brankou v čase 59:59 domácí zvítězili a Hlinsko si po vyrovnaném boji neveze ani bod! Hlinečtí začali aktivně a od počátku utkání dokázali přečíslovat domácí obranu. V 5. minutě se zbytečně nechal vyloučit Novák na 10 minut za řečnění s hlavním rozhodčím. Nicméně aktivní hra hostí pokračovala a v čase 5:28 otevřel skóre Michal Sláma, když ze vzduchu tečoval skvěle načasovanou přihrávku Hrona.

Z vedení se hosté dlouho neradovali, neboť Choceň prakticky z protiútoku vyrovnala - 1:1. V deváté minutě podržel puk v pásmu Ptáček, přihrál Šulcovi a ten poslal hosty opět do vedení - 1:2. Domácí to však nakoplo ještě k větší aktivitě a rychlý pohledný hokej se přeléval z jedné strany na druhou. Hostitelé vyrovnali opět brankou Procházky ve 12. minutě - 2:2.

V poslední minutě ujel do brejku Šuvara s Ptáčkem, ale gól nedali. Naopak tři vteřiny před koncem třetiny poslal Procházka hattrickem domácí do vedení 3:2. Začátek druhé třetiny začal oslabením hostí - pykal Šulc a domácí se dostali do tempa. V 25. minutě zvýšili vedení na 4:2, když v chumlu před Gregorem nedokázal nikdo z hlineckých vyhodit puk. Do branky nastoupil Saifr. Ve 30. minutě z utkání odstoupil Kočan pro zranění třísel.

Do třetí třetiny nastoupili Hlinečtí s cílem vyrovnat a hned v začátku dostali soupeře pod tlak. V rozpětí 41. a 42. minuty měl obrovskou šanci na snížení Vybíral a po něm Lukáč, když kličkou již překonal Vyčítala, ale puk poslal těsně vedle tyčky. Ve 43. minutě snížil na kontaktních 4:3 Šulc. O další minutu později po střele Šulce tečoval Tulis, ale puk našel jen tyč.

V 54. minutě vypracoval Tulis příležitost pro Lukáče se Šulcem a ten hattrickem vyrovnal na 4:4. Další dvě minuty patřily domácím a Saifr musel čelit gólovým příležitostem, které se mu podařilo zlikvidovat. Největší šanci na otočení výsledku měl opět Ondra Šulc, který v 57. minutě ujel přes půl hřiště, ale ani nadvakrát nedal.

Už to vypadalo na prodloužení, ale domácí se v poslední půlminutě dostali před Saifra a v souboji o puk hosté nedokázali dobře rozehrát. K puku se v chumlu dostal Král, obkroužil branku a v čase 59:59 rozhodl - 5:4!

HC Hlinsko: Gregor (25. Saifr) – Tulis, Lukáč, Kočan, Vybíral, Mlateček, Ptáček, Novák, Šuvara, Činčera, Fiala, Ročárek, Hron, Sláma, Šulc, Wasserbauer.

Radek Chlada, předseda HC Hlinsko: „Těsná porážka nás samozřejmě hrozně mrzí, protože kluci bojovali a dřeli do poslední chvíle - dokázali vyrovnat a minimálně bod si určitě zasloužili. Ve vyrovnaných utkáních rozhodují individuální chyby, byť jsou nechtěné, ale tu jsme bohužel udělali my.“