Zbývá odehrát pět kol a tabulka první ligy se rozdělí na dvě části. Teoretickou šanci na umístění v elitní osmičce má kompletní trio východočeských zástupců. Nejlépe je na tom Hradec, nejhůře Chrudim.

HC VCES Hradec Králové (4. místo, 45 bodů) – HC Berounští Medvědi (5. místo, 43 body)

V minulém kole sehrál Hradec divoké utkání. V Havlíčkově Brodě prohrával po jedenácti minutách 0:3, aby výsledek otočil ve svůj prospěch, přesto to na body nestačilo. „Slibně rozehraný zápas jsme ztratili, nevyšla nám ani závěrečná power play,“ smutně pravil po porážce 4:6 hradecký trenér Jiří Mička.
Jeho svěřence ve středu čeká pátý celek tabulky Beroun, jehož od Hradce dělí pouhé dva body. „Není třeba zdůrazňovat význam utkání. Chceme vyhrát a udržet si postavení mezi nejlepší čtyřkou soutěže,“ říká Mička. Partnerem dnešního utkání s Berounem je Očkovací centrum Avenier v Hradci Králové.
HC Vrchlabí (9. místo, 35 bodů) – HC Rebel Havlíčkův Brod (6. místo, 41 bod)

Ohromně vyrovnaný je boj o elitní osmičku. Pro Vrchlabí je tato příčka prvořadým cílem a celý hráčský kolektiv pevně věří, že k jeho dosažení pomůže podkrkonošskému celku i dnešní vítězství nad soupeřem z Vysočiny. „Povedlo se nám vyhrát třikrát za sebou a také bod z minulého kola v Třebíči by mohl mít svoji cenu. Vyhrávat ale musíme v této fázi sezony pořád. Kdyby s nám to nepovedlo dnes, význam předchozích úspěchů by se zmenšil,“ je si vědom kouč zatím devátého Vrchlabí Josef Řeháček. Na horaly se tlačí tlupa bodově vyrovnaných týmů, možná je ale větší tlak na Třebíči, která po sobotě právě osmou příčku drží s jednobodovým náskokem.
HC Dukla Jihlava (3. místo, 48 bodů) – HC Chrudim (15. místo, 26 bodů)

Na Horáckém zimním stadionu budou chtít Chrudimští navázat na své poslední výkony, kdy ze tří zápasů získali nebývalých šest bodů, a to s favority z Ústí nad Labem bod, v Chomutově dva a naposledy všechny tři se Znojmem po výhře 3:2. Jsou si však vědomi síly soupeře slavného jména. „Jihlava je pro mě jeden z dobrých, ne-li úplně nejlepší mančaft první ligy. Mají tam skvělou trojici Hodek - Bakus - Čachotský a hrají výborně do útoku, skvěle bruslí. Uvidíme, co předvedou doma, když budou pod tlakem, aby něco ukázali,“ uvedl na klubový web HC Chrudim čerstvě přeškolený obránce Zdeněk Žák. A Chrudimáky zřejmě nečeká opravdu nic lehkého, protože Dukla bude chtít jistě napravit minulé domácí zaváhání, kdy podlehla Olomouci 0:2. (šp, to, pn)