Pelhřimov– Chrudim 3:4

Na hostující střídačce se představil vroli zaskakujícího trenéra dočasně povolaný Martin Hosták a jeho noví svěřenci začali utkání velmi aktivně. V5.minutě se dostala ve vlastním oslabení do první vážnější příležitosti dobře napadající dvojice Bělohlávek– Stavenský, druhý jmenovaný ale jen vjasné pozici vyzkoušel pozornost brankáře Adamce.

Za tři minuty se již Chrudimští radovali zvedení, když pěknou akci prvního útoku zakončoval do prázdné branky Žák. Ve 12.minutě mohl přidat druhý úspěch ztrestné lavice se vracející Daňo, který jel sám na Adamce, vrozhodující chvíli nájezdu mu ale puk sklouzl zčepele. Inadále měli Východočeši jasnou převahu, další góly ale nepřicházely. Vnejvětší šanci byl ve 24.minutě Pospíšil, střílenou přihrávku Žáka ale nedokázal přesně usměrnit do prázdné klece. Ominutu později mohlo být po nenápadné akci vyrovnáno, příklep Němce rozezvučel pravou tyč Hrazdírovy svatyně.

Čekání hostů na druhý gól vdomácí síti skončilo ve 27.minutě, kdy po střele Krále prošel puk Adamcovi pod ramenem do sítě. Místo pokračující převahy a narůstání skóre se však hra začala poznenáhlu otáčet. Nejprve ještě zlikvidoval Hrazdíra špičkou betonu velkou šanci Plchovi, vpolovině zápasu se už ale Pelhřimovu podařilo snížit. Po sérii odrazů se puk trochu šťastně dostal kŠejnohovi a ten prostřelil Hrazdírovy betony– 1:2.

Převaha hostů byla tatam, najednou se hrál oboustranně útočný hokej. Vdobě velkého tlaku domácích chytil Hrazdíra loženku Hrbatého a chvíli poté ubránili Východočeši i80vteřinové oslabení odva hráče. Ve 39.minutě přišla velká chvíle Marka Zadiny. Vybruslil si od mantinelu a na chvíli nekontrolovaný puk poslal zotočky přesně ktyči.

Jenže zdvougólového vedení se hosté radovali pouhých osm vteřin, kdy chybu vobraně potrestal učebnicovým blafákem do bekhendu znovu Šejnoha. Nástup do závěrečné třetiny patřil Moravanům, kteří celou první minutu nepustili první lajnu hostů zjejich třetiny. Ve 43.minutě ale trefil na druhé straně po rychlé akci Stavenský vpřesilovce tyč.

Jinak se hrálo převážně před brankou Hrazdíry, který nejprve zachránil utyče betonem dvě dorážky Tecla a chvíli poté lapil na brankové čáře inešťastnou teč vlastního bránce Daňa. Ve 48.minutě ale již voslabení nestačil na švih Melouna do šibenice a bylo vyrovnáno– 3:3.

Hosté ale nechtěli na Moravě body nechat, zase převzali otěže utkání a v58.minutě udeřili. Na přesný Zadinův pas si za domácí obranu najel Buchal a zbrejku vsítil vítězný gól. Vzávěru zápasu taktickou hrou nedovolili Chrudimští Pelhřimovu ani odvolat brankáře a mohli se tak radovat ze zisku všech tříbodů.

Fakta– branky: 30.a 39.Šejnoha, 48.Meloun– 8.Žák, 27.Král, 39.Zadina, 58.Buchal. Rozhodčí: Horák– Dančišin, Blažek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 650.Třetiny: 0:1, 2:2, 1:1.

Sestava HC Chrudim: Hrazdíra– Daňo, Kuncl, Doseděl, Šafařík, Mainer, Fejgl– Žák, Král, Pospíšil– Zadina, Buchal, Horák– Potůček, Stavenský, Bělohlávek.