Chrudim – Moravská Třebová 6:2

Branky: 6. Plch (Kišš), 10. Kišš (Kalous), 35. Dobiáš (Novák), 47. Kišš (Novák), 47. Plch (Dobiáš), 54. Novotný (Kalous) – 48. Kobza (Kutmon), 58. Řehulka (Kobza). Rozhodčí: Barek – Holeček, Plch. Vyloučení: 6:6 + Ament 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 161. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:2.

HC Chrudim: Ament – Burkoň, Seidler, Machač, Kalous, Urban, Budínský – Dobiáš, Novák, Karásek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kišš, Cvrček David, Novotný, Kopečný, Štěpánek.

HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Kvapil-Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Čikl, Muselík, Aulehla.

Lépe do utkání vstoupili hráči hostí. Už ve druhé minutě byl blízko vstřelení gólu Schneider, který pálil z mezikruží. Chrudimský brankář však poprvé vytáhl jeden z mnoha vynikajících zákroků v tomto střetnutí. I v dalších minutách byla Moravská Třebová aktivnějším týmem, ale byli to domácí, kdo se gólově prosadil. Skóre zápasu otevřel Plch. V první třetině se za domácí trefil ještě po pěkné kombinaci Kišš.

„Bylo to utkání dvou poražených týmu ze semifinále. V tomto případě je to vždy o tom, který z týmu projeví větší chuť po vítězství a dnes jsme to byli my. Každý chce v play off dojít, co nejdále a tyhle zápasy jsou prostě až o třetí místo. My ho sice moc chceme a soupeř určitě taky, ale motivace některým hráčům schází. Třebová přijela s tím, že to tu ubrání, což se jim nepovedlo. Pro nás je to sice cenný skalp, ale všichni si uvědomujeme, že rozhodovat se bude až v zápase v Moravské Třebové." Jiří Polák, trenér HC Chrudim

Do druhé třetiny vstoupila Třebová velmi vlažně. Její výkon byl však potrestán pouze gólem Dobiáše. Chrudimské to však příliš mrzet nemuselo. Brzy po začátku třetí třetiny se totiž náskok zvýšil už na 5:0 díky dalším trefám Kišše a Plcha. Třebovští sice v poslední třetině dokázali snížit na 2:6. Na více se ale už v utkání nezmohli. Chrudimský hokejový klub se tak rozloučil s fanoušky nejlépe, jak jen mohl.

Vítězstvím se navíc výrazně přiblížili k zisku třetího místa. Chrudimi bude stačit uhrát v Moravské Třebové alespoň bod. V případě vítězství domácího mužstva bude rozhodovat prodloužení. Rozdíl ve vstřelených brankách z prvního utkání nerozhoduje. Utkání v Moravské Třebové je na programu v neděli od 17 hodin.