Světlá n/S – Chrudim 6:4

I přes nepovedený vstup do utkání, kdy domácí během deseti minut vedli 3:0, dokázali chrudimští hokejisté zabojovat a po brankách Kalouse, Cvrčka a Nováka ještě do konce první části skóre vyrovnat. Navíc téměř do poloviny druhé části byli lepším týmem, ale stejně jako v Havlíčkově Brodě, zakončení i v těch nejvyloženějších pozicích pokulhávalo. To Světlá byla úspěšnější. Chybné střídání hostů nemilosrdně trestal O. Včela, a když ve 35. minutě využitou přesilovkou upravil P. Včela na 5:3, museli Chrudimští opět dohánět. Bohužel ani ve třetí části nedokázali hostující hráči najít recept na Koubského.

Až v samotném závěru se to při power-play povedlo J. Polákovi, ale času na vyrovnání už bylo málo. Navíc se po chybné rozehrávce dostal k puku Žák a definitivně potvrdil, že body zůstanou ve Světlé. Chrudim i přes porážku podala na ledě favorita velice dobrý výkon a zopakovat ho může hned ve středu v domácím utkání proti Chocni.


HC Chrudim: Chalupa (Cvrček Dom.) – Budínský, Burkoň, Urban, Vágner, Kalous – J. Polák, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček David, Seidler, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, O. Polák.

Hlinsko – H. Brod B 3:5

Zápas Hlinska s rezervou Havlíčkova Brodu se nesl ve znamení přímého souboje o páté místo v tabulce. Jak se dalo čekat, tak hráči z havlíčkobrodské Kotliny začali zápas velmi zostra. V sedmé minutě putoval na trestnou lavici domácí Poskočil a hosté nabídnutou šancí nepohrdli. Úspěšným střelcem byl Kříž.

Domácím se ještě do konce první třetiny povedlo vyrovnat, když se trefil Štěpán Zídka.

Ve druhé části převáděli domácí atraktivní kombinační hru díky níž si vytvořili mírný tlak. Z toho pramenila i další branka. Plachý se protáhl podél mantinelu a Chvojkovi poslal puk před branku. Chvojka se s kotoučem nemazlil a ukázkově ho poslal pod „víko".

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté a rychle vyrovnali na 2:2. Po inkasovaném gólu se Hlinečtí vrhli znovu do útoku a byli náležitě odměněni. Na 3:2 upravil Plachý. To bylo však naposledy, kdy se z gólu radovali domácí.

Rezerva Havlíčkova Brodu znovu vyrovnala na 3:3 díky přesilové hře. Další gól přidala v 58. minutě, kdy brankář Saifr pouze vyrazil puk před sebe a hostující Chlubna dorážkou vstřelil gól na 3:4. Razítko na vítězství hostů dal Jelínek, který se trefil do prázdné branky.


HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Sobotka, Poskočil, Pazdra, Koželuh, Havel, Chvojka, Plachý, Hron, Zídek, Dítě, Zdražil, Tulis, Bláha.