V 17. kole první ligy v ledním hokeji zavítají dnes na chrudimský led hokejisté severočeské Kadaně. Úvodní buly bude tradičně vhozeno v 18.00 hodin.
Kadaňský celek proplouvá soutěží v klidných vodách středu tabulky (8. místo, 24 bodů). Chrudimský tým se snaží zvednout po nevydařeném vstupu do sezony ze dna tabulky (13 bodů) a chce potvrdit první výhru sezony na hřišti soupeře dalším bodovým ziskem na vlastním ledě.

„Potřebujeme vaši podporu, moc si vás vážíme. V kabině jsme se složili na vstupné, proto se o tuto položku nemusíte starat,“ burcuje fanoušky kapitán týmu Lukáš Král.

V minulém kole zajížděli Chrudimští na led nováčka z Litoměřic a od začátku byli lepším týmem. První branku vstřelil v přesilové hře Patrik Fořt a do konce první dvacetiminutovky přidal další gól v početní výhodě Toužimský. Litoměřickým hokejistům se sice podařilo zkorigovat stav zápasu na 1:2, ale poté už to bylo jasně v režii hostů. Po brance Žáka upravil do prázdné branky na konečných 4:1 Patrik Fořt, který se vedle svých dvou gólů podílel i na zbývajících dvou trefách svého týmu. Hrstka skalních chrudimských fanoušků v Litoměřické Kalich aréně vyzbrojená transparentem „JSME TU S VÁMI“ se dočkala prvního vítězství na hřišti soupeře. ,,Jste naším šestým hráčem v poli. Přijďte nás podpořit na středeční utkání proti Kadani. Jako dárek je vstup zdarma!“ uzavírá asistent trenéra Tomáš Blažek.

Zajímavé střetnutí, na které nebude třeba uvést do chodu turnikety, začíná v 18.00 hodin. Neváhejte a přijďte pomoci hokejistům HC Chrudim, podpořte je v boji proti Kadani! Zvýšenou motivaci proti tomuto soupeři budou mít z chrudimských hráčů Patrik Fořt a Zdeněk Žák, kteří dříve oblékali i dres Kadaně. A ještě bilance vzájemných zápasů Chrudim – Kadaň. V sezoně 2008–9 vyzněla stoprocentně pro Východočechy, kteří vyhráli všechna čtyři klání: v Chrudimi 4:1 a 6:3, v Kadani 5:1 a 3:2. V minulé sezoně už to bylo horší. V domácím prostředí Chrudim nejprve prohrála 3:4 po samostatných nájezdech a poté vyhrála 3:2. Zato v Kadani vyšla naprázdno po porážkách 0:3 a 1:4. Prohrála tam i v úvodním letošním vzájemném duelu 1:2. Je tedy nejvyšší čas opět pootočit „kormidlem dějin“ na chrudimskou stranu!

Chrudim přivítá Kadaň, Hradečtí cestují do Jihlavy a Vrchlabští si dnes pouze zatrénují

I. hokejová liga: Nominace tří znojemských hráčů do reprezentace zrušila duel s horaly

Východní Čechy – V 17. kole první ligy budou dnes hrát pouze dva východočeské týmy, protože celek Vrchlabí má zápas ve Znojmě odložen na 13. prosince. Hradečtí hokejisté se pokusí nadále „čeřit vodu“ v popředí tabulky na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a Chrudim se bude chtít konečně odpoutat z poslední příčky v domácím duelu s Kadaní.

HC Dukla Jihlava (1. místo, 35 bodů) – HC VCES Hradec Králové (5. místo, 30 bodů).
Hradec zvládl výborně extrémně náročnou sérii, kdy se během šesti dnů postavil třem favoritům první ligy. Porazil Ústí nad Labem a Znojmo, nestačil pouze na Chomutov. V Jihlavě však Východočechy čeká možná ještě složitější mač. Domácí jsou v laufu, vždyť celé lize dokonce vévodí. „Tým vede Petr Vlk, což je záruka kvality. Čekal jsem, že se Jihlava bude pohybovat vysoko. K dispozici mají pět silných formací,“ vyzdvihuje kádr dnešního soka hradecký trenér Jiří Mička.

Jeho tým snad konečně prolomil zlou venkovní bilanci šesti prohraných zápasů v řadě. Vítězství v Táboře a především v Ústí nad Labem vyvážily předchozí neúspěchy. „Zase bude důležitá první třetina. Podle toho, jak ji zvládneme, se bude zápas odvíjet. Víme, že musíme hodně bruslit a být silní na puku. Teď jsme si trochu orazili. Mezi zápasy jsme měli pět dní pauzu, tak snad to bude znát,“ doufá Mička.

Před plánovanou operací zlomené lícní kosti zasáhne do hry zkušený bek Táborský, fit je také další bek Hendrich, v defenzivě podruhé v ročníku vypomůže třinecký Vágner. Po výtečném představení v Ústí se do brankoviště vrací Robin Blažíček.

HC Chrudim (16. místo, 13 bodů) – SK Kadaň (8. místo – 24 bodů).
Chrudimské hokejisty zdravě nabudila minulá výhra 4:1 na ledě litoměřického nováčka. I dnes chtějí pokračovat ve svém snažení odpoutat se z nelichotivého postavení na dně tabulky. Důležitá bude i podpora ze strany fanoušků. „Buď součástí týmu a pomoz nám vyhrát! Staň se ve středu šestým hráčem v poli a bojuj s námi proti Kadani,“ zní z kabiny chrudimských hokejistů. „Potřebujeme vaši podporu, moc si vás vážíme. V kabině jsme se složili na vstupné, proto se o tuto položku nemusíte starat,“ burcuje fanoušky kapitán týmu Lukáš Král.

Ten také vévodí v několika týmových individuálních statistikách. Vede kanadské bodování se 17 body, zatímco kadaňský nejlepší hráč v tomto porovnání Stanislav Mikšovič má o bod méně. V bilanci nejlepších střelců týmů však pět Králových gólů na kadaňského devět tref Ladislava Bouška dost ztrácí. Také porovnání úspěšnosti současných brankářských jedniček vyznívá lépe pro Kadaň. Zatímco chrudimský Filip Landsman má úspěšnost 92,72 % a průměr na zápas 2,67 inkasovaných gólů, tak Tomáš Závorka má úspěšnost 94,53 % a pyšní se průměrem pouhých 1,65 gólu na zápas.
Hokejisté Kadaně v minulém kole porazili doma Olomouc 3:0, takže se oba dnešní soupeři pokusí navázat na poslední vítězné úspěchy. Domácí hráči navíc mají soupeři oplácet porážku 1:2 ze vzájemného duelu ve 2. kole v Kadani. Utkání na chrudimském zimním stadionu začne tradičně v 18 hodin.

HC Orli Znojmo (7. místo, 25 bodů) – HC Vrchlabí (11. místo, 21 bodů).
Utkání vrchlabských hokejistů na ledě Znojma bylo přesunuto na 13. prosinec. Důvodem je nominace znojemských hráčů Adama Havlíka, Tomáše Rachůnka a Martina Pláňka na „turnaj čtyř“, jenž se uskuteční v tomto termínu v Karlových Varech a Českých Budějovicích. Vrchlabské hokejisty tak ve středu místo výjezdu do města okurek čeká dvoufázový trénink. (šp, pn, to)