HC Hlinsko– HC Chrudim B 5:4 (0:2,4:0,0:2– 1:0)

Branky: Lukáč, Přibyl, Kubát, Kavalír, Spal– Formánek 2, Bartoníček, Závodník.

Rozhodčí: Čáka– Kmoníček, Potůček.

Vyloučení: 9:11, navíc Kvaššay (Hl), Formánek (CH) 10OT. Využití: 3:3. Diváků: 180.

 

Vderby plném zvratů se nakonec radoval celek zVysočiny, ikdyž „jen“ zdvoubodové výhry po prodloužení.

Ve 4.minutě byl vyloučen Vrána a po špatné rozehrávce domácího brankáře se trefil ktyči Formánek (Dvořák)– 0:1. Vrána si zopakoval vyloučení ve 13.minutě a jeho tým opět pykal, když rezerva vyšachovala hlineckou obranu a Bartoníček zvýšil na 0:2.

Druhou třetinu domácí začali více bruslit a stáhli hru na dva útoky. Ve 27.minutě se dostal do pěkné šance Kubát, sice neproměnil, ale kpuku se dostal Lukáč a po zemi vstřelil první branku domácích.

Hosté si vypracovali pěknou šanci vpolovině zápasu, avšak dvě dorážky zblízka Gregor zneškodnil. Zanedlouho Kubát využil přesilovku a bylo srovnáno na 2:2. Ve 35.minutě ujel Kavalír a místo nahrávky oklamal brankáře a zavěsil na 3:2.

Domácí se ještě jednou radovali, když Přibyl našel mezi kruhy Lukáče a ten prostřelil gólmana–4:2.

Do závěrečné třetiny rezerva nastoupila stouhou zdrmatizovat vývoj zápasu. To se jí podařilo již ve 43.minutě po teči Formánka při přesilové hře– 4:3. Ve 49.minutě rozhodčí uznal sporný gól Závodníka, přestože puk byl pod domácím brankářem.

Do konce normální hrací doby se přes několik dramatických situací před oběma brankami stav nezměnil, a tak přišlo na řadu prodloužení. Vněm zbytečně hostující hráč Závodník odhodil domácímu brankáři hokejku a domácí využili přesilovku Spalem.