Důležité zápasy čekají o víkendu na naše zástupce v krajských hokejových soutěžích. Čtvrtfinále Krajské hokejové ligy mužů má zítra na programu třetí zápasy. Hlinsko míří do České Třebové, Chrudim hostí Litomyšl. Předposlední duel základní části čeká na hokejisty HC Skuteč v Krajské soutěži královéhradecka.

Největší nervozita před zítřejšími zápasy panuje v Chrudimi. Zdejší hokejisté po porážce 7:2 v Chrudimi prohrávají v sérii hrané na tři vítězství už 0:2. Další zaváhání by znamenalo konec chrudimských nadějí v letošním play off. (Poražení čtvrtfinalisté ještě hrají O pohár Vladimíra Martince). O náboj tak bude zítra od 18.00 hodin na Zimním stadionu v Chrudimi postaráno, důstojnou atmosféru musí obstarat fanoušci. Chrudim má v sérii výhodu, že svoje domácí utkání hraje ve výhodnějším nedělním termínu, přesto by návštěvnost mohla být mnohem lepší. Klub se snaží diváky přilákat zajímavým doprovodným programem o přestávkách utkání.

Jeho součástí je i hra určená pro odvážné diváky „Hod pukem na cíl" o zajímavé ceny. Na šikovného soutěžícího, který trefí střed, čeká navíc jackpot, který už má nyní hodnotu 4 000 korun. Ženy a děti budou mít vstup zdarma! Podrobnosti k soutěži najdete i na internetových stránkách klubu www.hcchrudim.cz.

Hlinsko i Skuteč hrají venku

Druhý zástupce v soutěži – HC Hlinsko – srovnal ve středu sérii s Českou Třebovou na 1:1 a dnes se pokusí favorizovaného soupeře zaskočit na domácím ledě stadionu Skalka. Utkání začíná v 17:00. Do Hlinska se série vrátí v úterý 2. února od 18:30 hodin.

Venku se představí také hokejisté Skutče. Čeká je cesta do Rychnova nad Kněžnou, kde sehrají od 16:30 zápas proti Česticím. Skutečští se musí vzpamatovat z vysoké domácí porážky od Opočna a poslední celek tabulky by k tomu měl být vhodným soupeřem.