Druhá Chrudim a šesté Hlinsko se spolu potkají i v druhé části skupiny „A“, naopak desátá Skuteč bude bojovat s dalšími čtyřmi týmy ve skupině „B“. Nadstavbové části začínají v neděli 15. ledna. Chrudim hraje s Litomyšlí, Hlinsko zajíždí do Chocně a Skuteč zamíří do Lanškrouna.

Chrudim – ZH Pardubice 8:2 (3:1, 1:0, 4:1).

Branky: Plch 3, Kišš 2, Ondráček, Novák, Langr – J. Musil, Nevečeřal.

Loňský účastník meziokresního přeboru si vzal velké sousto, když se přihlásil do krajské ligy mužů, kde v silně posílené sestavě (brankář Čaladi chytal v Pardubicích juniorskou ligu, Sodomka hrál II. ligu za Kobru Praha) rozhodně ostudu nedělá.

Po sobotním odloženém utkání s vedoucí Chocní (3:16) přijel hned druhý den na led druhého celku tabulky, kde utržil celkem přijatelnou porážku. Kupodivu šel hned ve druhé minutě do vedení po spolupráci otce a syna Musilových mířil přesně mladší Jakub – 0:1. Tento gól favorita nesrazil na kolena, naopak vyburcoval k větší aktivitě. Hned v páté minutě Kišš (Novák) vyrovnal a v 11. Plch (Novák) otočil vedení na 2:1. Ještě v 16. využili domácí početní výhodu Ondráčkem (Schweinfurter, Dvořák) - 3:1.

V prostřední dvacetiminutovce se již tolik střelecky nedařilo, Chrudimští si i přes stálý tlak vytvořili tři, čtyři vyložené šance, které zůstaly nevyužity. Pouze ve 30. navýšil skóre Kišš po spolupráci s Novákem - 4:1.

V závěrečném dějství to tam domácím padalo v tomto sledu: 42. Plch (Novák) 5:1, 47. Novák (Kišš) 6:1, 53. Plch ujel E. Musilovi a mířil přesně 7:1. V 55. při vyloučení Langra se skóre díky Nevečeřalovi měnilo na 7:2 a hned poté, co se „hříšník“ Langr vrátil na led, stanovil konečné skóre 8:2.

HC Chrudim: Ament – Sýkora, Urban, Vágner, Budínský, Novotný, Závodník, Vích – Plch, Novák, Kišš – Dobiáš, Langr, Procházka – Dvořák, Schweinfurter, Ondráček.

Hlinsko – Skuteč 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Branky: Ročárek 2, Spal, Havel – Hladík.

V posledním utkání základní části bylo povinností domácích zvítězit. Nikdo však nechtěl soupeře podcenit, protože tato derby bývají vyhecovaná, navíc za Skuteč nastupují tři hlinečtí hráči (Matějíček, L. Wasserbauer a Ptáček). Hlinečtí se naopak potýkají s marodkou a ke Gregorovi přibyli Tulis a Šulc.

Posledně jmenovaný odehrál jen třetinu. V páté minutě se J. Wasserbauer prokličkoval před branku Skutče, ale svůj brejk nezužitkoval. V 15. poslal Volf do brejku Havla, ale Vokoun byl na místě. Skóre otevřel až v 17. Spal, když si najel na přihrávku Zadiny zpoza branky – 1:0.

V prostřední části se domácí zakousli do soupeře a již ve 22. minutě po pěkné kombinaci zvýšil Havel (Zadina) na 2:0, což bylo v této dvacetiminutovce, co se týče gólů všechno. Hlinsko prakticky nepouštělo soupeře do protiútoku, střelecky však nikdo nedokázal vyzrát na Vokouna, který měl v této části patnáct zásahů.

Ve 41. Ročárek z přihrávky Slámy pojistil vedení brankou na 3:0. Ve 44. využil početní výhodu Hladík – 3:1. V 51. Hlinečtí zakombinovali, puk šel po ose Ptáček – Bureš – Ročárek a posledně jmenovaný dal čtvrtým přesným zásahem za Vokounova záda výsledku konečnou podobu – 4:1. Domácí tak potvrdili roli favorita a uzavřeli základní část soutěže zaslouženým vítězstvím.

HC Hlinsko: Jedlička – Kavalír, Zadina, Spal, Šulc, Bureš, Štěpánek, Sláma, Ptáček, Havel, J. Wasserbauer, Ročárek, Paseka, Kadlec, Volf, Černý. HC Skuteč: Vokoun – Netolický, Matějíček, Tocháček, Klusoň – Hladík, Kusý, Pražan – Komárek, Ligr, Opletal – Ptáček, L. Wasserbauer, Herynek.