Chrudimští v tomto termínu měli volno, hrál se pouze duel Litoměřice – Příbram (první zápas skončil 4:5) odveta se v Litoměřicích dohrála až po naší uzávěrce.


Příbram – Chrudim 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).

Branky: Švadlenka, Holub, Kněžour.

Chrudimští junioři vstoupili do utkání se soupeřem, kterého hnalo za co nejlepším výsledkem 312 diváků. Příbramští začali dost tvrdě, byli v první polovině zápasu lepším celkem. Otevřít skóre se jim podařilo již v páté minutě po chybě obránce Hudce – Křivonoska 1:0. V 16. se Chrudimským podařilo vyrovnat Švadlenkou (Stupavský) střelou od modré čáry 1:1.

Po necelých dvou minutách vyrobili hosté další chybu v obraně a domácí šli do vedení gólem Poláka – 2:1. Ve 28. přišla opět radost hostí, když Holub z přihrávky Peciny vyrovnal na 2:2. Ve 34. minutě domácí Tobolič dostal svůj tým znovu do vedení 3:2.

V závěrečném dějství Příbram změnila taktiku, uchýlila se k obraně středního pásma, čehož Chrudimští využili a dostávali se stále více do šancí. V nich však scházelo potřebné štěstí. Paradoxem zůstává, že při ojedinělém buly v obranném pásmu hostí se prosadil nejlepší hráč Příbrami, její kapitán Hlaváč 4:2.

Východočeši nesložili zbraně, snažili se o zkorigování výsledku, což se částečně podařilo v 58. minutě, kdy Kněžour dorážel střelu Vacka – 4:3. Čtyři vteřiny před koncem byl vyloučen domácí hráč, hosté sáhli ke hře bez gólmana, a i když vyhráli vhazování, akci se Brychtovi nepodařilo zakončit.

Sestava HC Chrudim: Pokorný – Vích, Kleprlík, Brychta, Pecina, Hudec, Švadlenka – Slavík, Polák, Holub – Vacek, Mlateček (od 4. Karásek), Komárek – Seidler, Cvrček, Stupavský – Blažek, Pospíšil, Kněžour.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
„Domácí disponují silným kádrem už z toho důvodu, že v týmu mají deset hráčů ročníku 1991, což je přestupný ročník do kategorie seniorů. Tato jejich výhoda se projevila zejména v první části utkání, kdy aktivním a silovým hokejem často se zákroky na hranici faulů vedla k tomu, že byli lepší. Nám se naopak nevyhýbají zranění a bohužel k nim patří hráči starších ročníků. Citelně chybějí obránci Hrůza a Tesner, včera se zranil Mlateček, odstoupit musel Stupavský a od minule nehraje Brožek. I když jsme v poslední třetině stáhli hru na tři útoky a pět obránců a opticky jsme začínali mít převahu, tak nás zarazil čtvrtý gól po špatně sehraném vhazování v obranné třetině. V závěrečném tlaku se nám nepodařilo ztrátu dohnat. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Je jenom škoda třech hloupých chyb v obraně, protože čtyři góly ze třech jsme soupeři darovali.“

Kvalifikace pokračovala včera zápasem Litoměřice – Příbram a příští týden vyvrcholí posledními dvěma koly: v pátek 25. 3. zajíždí Chrudim do Litoměřic a v neděli 27. 3. od 17.00 se střetne doma s Příbrami. Tým trenéra Poláka by si za dobré výsledky zasloužil jistě skvělou diváckou podporu. A tak výzva: neseďte doma a přijďte chrudimskou juniorku v posledním letošním utkání podpořit! Stav po první polovině kvalifikace o ligu juniorů:

1. HC Příbram 2 2 0 0 9:7 4
2. HC Chrudim 2 1 0 1 6:4 2
3. Stadion Litoměřice 2 0 0 2 4:8 0

JAROMÍR DOLEŽAL