Chrudim - Hlinsko 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)

Branky: Kišš, Králíček, Vágner Dítě 2, Bureš, Pazdera, Doležal, Brebera.

Úvod zápasu, to byl ze strany hostů vítr, ne-li přímo uragán. Již při prvním útoku si mezi sebou předali puk Dítě s Pazderou a střelecky zakončil bleskovou akci v čase 00:32 Bureš. Když po chvíli upadl Kišš a ztratil puk, střelec prvního gólu se řítil na domácí branku podruhé, ale v úniku se mezi tři tyče netrefil. Poté přišlo vyloučení Urbana, Hlinečtí rozehráli přesilovku a po kombinaci Koželuh Dítě získal Pazdera svému týmu dvoubrankový náskok. Chrudimští byli hrou soupeře hodně zaskočeni. V 9. minutě se jim však naskytla po faulu na pronikajícího Králíčka přesilovka a díky dvojici Novák Kišš vstřelili kontaktní gól. Poté hra upadla do průměru, ze kterého šťastně vykročili „rychlíci" hostí. Bureš ujel po levém křídle, našel Dítě a bylo to znovu o dvě branky. V 18. minutě zkoušel z dálky vyzrát na Lukáše Černého Budinský, ale neuspěl. Z následné akce pak podobně dopadl i v dobré pozici zakončující Brožek. Kontaktní branky se dočkali hráči s orlicí na prsou až v poslední minutě první třetiny, kdy přečíslení dvojice Dobiáš Králíček zúročil posledně jmenovaný 2:3.

Ve druhé části Chrudimští přidali, ale prvních deset minut jim to nebylo nic platné. Změnu stavu nepřinesly ani čtyři přesilové hry, po dvou na obou stranách. Ve 33. minutě byl při úniku dobře střežen dvěma hráči soupeře Dobiáš a naopak v téže minutě Zdražil vybídl do brejku Doležala, který (z ofsajdu?) zakončil a Hlinsko mělo zpět dvoubrankový náskok. Že i hostující obrana je zranitelná dokázal ve 34. minutě po levém křídle rozjetý Novák, jehož přihrávku zužitkoval Vágner (3:4). Za tři minuty se do dobrých šancí dostal i Dítě a Plachý, ale na gólmana Chalupu nevyzráli. Stav se mohl ještě měnit v poslední minutě této části. Kiššův „pozdrav" Černý vyrazil a následně se dostal do brejku Dobiáš. Byl faulován a sám šel na nařízené trestné střílení, které však neproměnil!

Ve 42. minutě netrefil z „loženky" odkrytý kout Černého svatyně Procházka. Na druhé straně, když domácí ztratili puk, následoval opět rychlý únik soupeře a Dítě (Bureš, Bláha) zaznamenal svůj druhý úspěch. Na ten již Chrudimští nedokázali odpovědět, naopak ve 49. minutě ještě zužitkoval Plachého přihrávku Brebera 3:6. Po této brance opustil domácí klec Chalupa, kterého vystřídal do závěrečných minut Dominik Cvrček. Snaha hostitelů o korekci výsledku ale neměla úspěch, Hlinečtí na vítězné a dobře laděné vlně nemínili o tak pěkný výsledek přijít. Naopak v samotném závěru mohli výhru ještě navýšit, když se jim naskytla více jak minutová početní výhoda dvou hráčů v poli, další gól už však nepřidali. Přesto odjížděli domů na Vysočinu s veselou.

Sestavy HC Chrudim: Chalupa (49. Dominik Cvrček) Urban, Vágner, Vích, Jiří Polák, Budinský, Seidler, Hudec Kišš, Novák, Karásek Dobiáš, Procházka, Králíček Zrůst, Brožek, David Cvrček + Kohoutek. HC Hlinsko: Lukáš Černý Sobotka, Koželuh, Pazdera, Šír, Martín Černý, Doležal Bláha, Bureš, Dítě Brebera, Zídek, Plachý Tulis, Štěpánek, Zdražil + Boguaj.