Jediný vstřelený gól na semifinále bohužel nestačil. Ani Litomyšl gólově příliš nezářila. Jenže v 56. minutě vyrovnaného zápasu dokázala potrestat chybu domácích a po gólové pojistce minutu před koncem mohla oslavit postup mezi čtyři nejlepší celky Krajské ligy mužů. Co na tom, že oba týmy dělilo po základní části 44 bodů. Jiskra se na play off připravila výborně a dala Chrudimi zaslouženou lekci. Soupeři patří velká gratulace a přání štěstí do dalších bojů. Chrudimské čeká Pohár Vladimíra Martince.

Po úvodním oťukávání zahrozila jako první Chrudim, ale střela Jana Poláka v dobré pozici šla mimo. Na řadu tak v polovině osmé minuty přišla Litomyšl a byla úspěšnější. Ament sice dvě gólovky hostujícím hráčům chytil, ale na dorážku nepokrytého Pilavky už neměl nárok. Ve dvanácté minutě mohlo být s domácími ještě hůře, když se dokonce ve vlastním oslabení dostal až před Amenta Vomočil. Jeho zakončení šlo však vysoko nad bránu. V 15. minutě navíc musel chrudimský gólman řešit další závar ve svém brankovišti. Poskakující puk před brankovou čárou zalehl na poslední chvíli. Jiskra byla v první třetině jednoznačně hokejovější.

Druhá část nabídla divákům hokej ve vysokém tempu a prvních deset minut v režii domácího týmu. Všechny jeho šance však dle tradice končily na Kalouskovi. Od poloviny utkání se hra vyrovnala a práci začal mít i Ament. Se všemi výpady Jiskry si ale poradil a skóre se tak do druhé sirény nezměnilo.

Vstup do třetí třetiny byl pro Chrudimské famózní. Po 29 vteřinách Dobiáš objel branku a vyrovnal. Chrudim převzala aktivitu a dlouhé minuty svírala Jiskru v kleštích. Vedoucí gól měl na hokejce Kišš, který si vytáhl Kalouska z branky, ale trefit její odkrytou část nedokázal. I další dvě vyložené šance domácích hrdina Litomyšle zlikvidoval a přišla krutá 56. minuta. Po neskutečné hrubce v obraně dostal puk nikým neatakovaný Dvořák a ten se nemohl netrefit. V předposlední minutě podtrhl zmar Chrudimi nájezd dvou na jednoho a Kovář prostřelil Amenta potřetí.

HC Chrudim - HC Jiskra Litomyšl 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 41. Dobiáš (Klement) - 8. Pilavka (Svatoš), 56. Dvořák (Vomočil), 59. Kovář (Pilavka). Rozhodčí: Čížek, Barek - Padevět, Schaffer. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Střely: 30:30. Diváci: 375. Konečný stav série: 1:3, postupuje Litomyšl.

Chrudim: Ament - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Kalous, Pilař, Hudec - Dobiáš, Novák, Plch Kišš, Polák Jan, Haltuch Karásek, Polák Ondřej, Koreček Cvrček, Štěpánek, Polák Jiří.
Litomyšl: Kalousek - Bláha, Navrátil, Kovář, Vomočil, Mečiar - Švec, Polák, Dvořák, Skoumal, Barkóci, Musil, Svatoš, Zahradník, Šklíba, Hynek, Pilavka, Budina.

Moment utkání:
Dokonalé K.O. uštědřili Litomyšlští favoritovi v závěrečné pětiminutovce. Pozvolna se začalo schylovat k prodloužení, nic takového ovšem Dvořák a po něm Kovář nepřipustili.

Hvězda utkání:
Tomáš Kalousek byl nejenom v tomto duelu, ale v celé sérii tou oporou mužstva, jakou býval v minulých sezonách. Chrudimské střelce přiváděl v některých chvílích k zoufalství.

Semifinále play off krajské ligy:
Česká Třebová vs. Litomyšl
Hlinsko vs. Moravská Třebová

Série se hrají od neděle 25. února na tři vítězné zápasy.   Tomáš Straka, Richard Bláha