Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hokejový dorost oplatil Litoměřicím domácí porážku

Chrudim – Žákovské soutěže vstoupí 5. ledna do společného přeboru v rámci krajů Pardubice a Vysočina. Půjde jistě o zajímavou konfrontaci, kterou ve skupině „A" zahájí dvojice: Pardubice – Žďár, Polička – Třebíč, Choceň – Havlíčkův Brod, Hlinsko – Chotěboř. V „B" skupině čekají naše družstva z druhé poloviny tabulky z kraje Vysočina: 5. Ledeč, 6. Velké Meziříčí, 7. Jihlava, 8. Pelhřimov.

27.12.2012

Ilustrační fotoFoto: Ludmila Ešpandrová

Ligové dorosty v přípravě

HC Litoměřice – HC Chrudim 3:5 (1:1, 2:1, 0:3). Branky: Haltuch 2, Tomášek, O. Polák, Švarc. Stejný scénář mělo odvetné utkání ligových družstev na ledě soupeře ze skupiny Západ, jako tomu bylo v Chrudimi (5:6). Domácí nejprve stále vedli, aby soupeř v závěru otočil výsledek ve svůj prospěch. Na vedení Litoměřic odpověděl Haltuch po samostatné akci při důrazu před brankou. Ve druhé třetině domácí vedli 2:1, Tomášek ve spolupráci s Haltuchem srovnali stav, ale před sirénou se opět měnil stav na 3:2. V závěrečném dějství už stříleli jen Východočeši: Haltuch 3:3, O. Polák šťastným gólem na 3:4 a Švarc po samostatné akci 3:5. Sestava: Peřina – Machač, Burkoň, Faltys, Brázda, Pilař, Tichý – Koreček, Haltuch, Tomášek – Jan a Ondřej Polákovi, Šídlo – Štěpánek, Mach, Švarc. Trenér Šídlo: „Opět se hrálo výborné přátelské utkání, ve kterém oba soupeři chtěli hrát hokej. Ve třetí třetině nás podržel Peřina, který za stavu 3:3 udivil několika skvělými zákroky. V tu chvíli se utkání lámalo v náš prospěch. Teď se musíme dát zdravotně dohromady, abychom byli dobře připraveni na ligovou domácí dohrávku s Milevskem (pátek 28. 12. od 17 hodin)."

JUNIOŘI o body až v sobotu 5. ledna 2013

16. kolo:

Chrudim – Choceň 9:3 (3:2, 3:1, 3:0). Branky: Brožek 2, Haltuch, Sliacký, Burkoň, Machač, Bureš, Karásek, Tomášek. Souboj druhého se třetím přinesl v úvodním dějství poměrně vyrovnaný hokej. Chrudimští šli dvakrát do vedení (Haltuch, Sliacký), ale soupeř dokázal vyrovnat. Góly dorosteneckých obránců Burkoně s Machačem na přelomu první a druhé třetiny odstartovali nápor domácích a pak již od poloviny zápasu bylo vše jasné. Ve 36. a 38. Chrudim zvýšila Burešem a Karáskem na 6:3 a do závěrečného hvizdu padly do branky Chocně další tři góly (47. Brožek, 51. Tomášek, 56. opět Brožek). Desítky se však diváci nedočkali. Sestava: Svoboda – Škop, Švadlenka, Brychta, Pecina, Machač, Burkoň – Karásek, Kohoutek, Kleprlík – Sliacký, Brožek, Pospíšil – Tomášek, Haltuch, Koreček – Hudec, Bureš.

Chotěboř – Hlinsko 7:1 (gól hostí Vašek, bližší nehlášeno).

Do úplnosti: Světlá – Litomyšl 4:2, Lanškroun – Polička 3:13.

17. kolo:

Litomyšl – Chrudim 1:7 (0:0, 1:4, 0:3). Branky: Karásek 3, Hudec a Brožek po 2. Po neúspěšném úvodu mělo po domluvě v kabině přijít zlepšení, ale místo toho ujel Škopovi Vomočil, který byl faulován, a přišlo trestné střílení, které sám postižený neproměnil. Poté Hudec dostal hosty do vedení, ale za tři minuty Litomyšl z přesilovky vyrovnala. V polovině zápasu projel kluzištěm Karásek, dostal svůj tým do vedení 1:2, čímž nastartoval krok k povinnému vítězství. Chrudim skóre do závěru druhé dvacetiminutovky navýšila o další dva góly a pak již dokráčela k jasnému vítězství, i přesto, že odjela s prořídlými řadami v sestavě: Chalupa – Škop, Švadlenka, Brychta, Pecina – Karásek, Kohoutek, Hudec – Pospíšil, Brožek, Bureš – Macháček, Schweinfurter.

Hlinsko – Lanškroun 6:2 (2:0, 1:1, 3:1). Branky: Pražan a Král po 2, Vašek, Vondráček. O domácím vítězství s posledním celkem tabulky se rozhodlo definitivně až v závěrečné třetině.

Do úplnosti: Choceň – M. Třebová 6:0, Polička – Světlá NT 4. 1.

18. kolo:

Choceň – Skuteč 3:7 (1:2, 2:2, 0:3). Branky: Veverka, Stehlík, Bureš, Černý, M. Zoulík, L. Zoulík, Janoušek. V posledním utkání letošního roku potvrdili Skutečští úspěšné výsledky z posledních zápasů. Domácí lídr začal ve velkém stylu, ale soupeř se mu vyrovnal. Ve skóre se hostům stále dařilo udržovat malý náskok, který v závěrečné dvacetiminutovce navýšili dalšími třemi úspěchy, když favorizovaní domácí si ani „nepinkli". Skutečské podporovalo množství fanoušků, což byla pro hráče nejlepší motivace k tak skvělému výkonu! Sestava: Pitra – Veverka, Bureš, Javůrek, Sahula, Stehlík, Novotný, Černý, Pražan, Janoušek, Vomáčka, M. a L. Zoulíkové.

Hlinsko – Chotěboř 4:8 (0:4, 3:3, 1:1). Branky: Králíček 2, Makovský, Vamberský. Rychle inkasované góly do domácí sítě ovlivnily další průběh utkání.

Ostatní výsledky: M. Třebová – Lanškroun NT 12. 1., Světlá – Polička 5:6.

ŽÁKOVSKÉ SOUTĚŽE

Dohrály základní část 18. kolem, po kterém první čtyři celky (mladší i starší) budou bojovat ve druhé části s družstvy kraje Vysočina. Totéž platí u družstev, umístivších se na páté až deváté příčce. Poslední výsledky (mladší – starší): Skuteč – Choceň 3:8 a 8:1, Pardubice – Hlinsko 4:3 a 4:4, M. Třebová – Chrudim 2:3 a 6:6, do úplnosti Polička – Lanškroun 10:1 a 5:2. V tabulce mladších skončila družstva okresu Chrudim takto: 2. Chrudim, 5. Hlinsko, 8. Skuteč. V tabulce starších: 2. Hlinsko, 4. Skuteč, 5. Chrudim. Součtová tabulka LMŽ + LSŽ po první části:

ELÉVOVÉ (ročník 2003)

Chrudim – Pardubice B 8:1, Choceň – Hlinsko 13:4, Chrudim – Hlinsko 13:1, Chrudim – Choceň 6:5, Hlinsko – Pardubice B 6:11. Sestavy – Chrudim: Kadlc – Pavlata, Vašíček, Formánek, Brokl, Štrup, Chalupník, Jirout, Zavoral, Kopecký, Vtípil. Hlinsko: Švec – Svoboda, Boguaj, Trögner, Bureš, Bačkovský, Vodvárka, Zavřel, Votava, Pudil.

JARIMÍR DOLEŽAL

27.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.