Východočeskáliga

Žďár – Chrudim B 10:2

Třetiny 2:2, 4:0, 4:0. Branky: Novák, Kolín. Ve vyrovnané první třetině rezerva dvakrát vedla. Nejprve skóroval Novák po přihrávce Kolína, ale zkušený exdruholigista brzy srovnal. Asistent při prvním gólu Kolín se následně změnil ve střelce, když využil přihrávku Schweinfurtera. Domácí do konce první části stačili opět srovnat. Druhá třetina přinesla na straně rezervy sérii pěti vyloučených, kterou soupeř čtyřikrát využil k dostatečnému náskoku. Závěrečné dějství již vyznělo jednoznačně pro favorita. HC Chrudim B: Ament (Hlavinka) – Štursa, Novotný, Šlemenda, Šveřepa, Zelený, Špilar – Langr, Bartoníček, Pikhart – Kolín, Schweinfurter, Novák, Janoušek, Dvořák, Flaška – Dundáček.

Oldřich Janoušek, asisietnt trenéra HC Chrudim B: „Na led lídra jsme nejeli v kopmpletní sestavě, když v obraně scházeli Doubravský a Z. Formánek, z útočníků pak Závodník a R. Formánek. V předešlých zápasech jsme sehráli s ostatními soupeři vyrovnané partie, byť jsme nakonec prohrávali, ale Žďár ukázal, proč je v tabulce skutečně nejlepším mužstvem. Ve středu se budeme snažit napravit reputaci v dohrávce proti Chocni (od 18.30 hodin).“

Hlinsko – Chotěboř 1:10

Třetiny: 0:6, 0:1, 1:3. Branka: Šuvara. Favorizovaní hosté se ujali vedení již ve druhé minutě při přesilovce a za čtyři minuty jejich nejlepší hráč Domkář přidal druhý gól. Definitivní zvrat ve prospěch soupeře nastal v 11. minutě při přesilovce Hlineckých, kdy Řehoř vyslal do nádherného sóla Domkáře a bylo to 0:3. To ještě nebylo zdaleka vše. Domácí hokejisté propadali ve všech herních činnostech a na jediného obránce a nešťastného brankáře Saifra najížděli někdy i čtyři protihráči. To by nepomohl ani legendární Hašek v dobách své největší slávy. Není divu, že do konce úvodního dějství padly do hlinecké sítě ještě tři další góly a za stavu 0:6 Saifr odjel znechuceně na střídačku, aby jej nahradil Gregor. Pod dojmem jednoznačného skóre se zbývající dvě třetiny odehrávaly už v tréninkovém tempu a na obou stranách si zahráli i náhradníci. Hlinečtí se dočkali čestného gólu teprve šest vteřin před koncem, kdy se prosadil při přesilovce Šuvara. HC Hlinsko: Saifr (18. Gregor) – Spal, Stefanov, Kubát, Kavalír, Dvořák, Lukáč, Tulis, Šuvara, Halamka, Žídek, Vrána, Skála, L. Chlada, J. Chlada, L. Wasserbauer, Minařík.

Vladimír Halamka, trenér HC Hlinsko: „Takové utkání se mi těžko hodnotí. Moji svěřenci hráli bez důrazu a napadání soupeře a dá se říci, že všichni zahráli pod své možnosti. Máme o čem přemýšlet, než začne druhá čtvrtina soutěže. Naše obrana je žalostná!“

Krajský přebor

Choceň B – Skuteč 7:5

Třetiny: 3:1, 0:1, 4:3. Branky hostů: Žák, Starý, Pitra, Marek, Souček. Zápas měl dramatický, vyrovnaný průběh, štěstí se nakonec přiklonilo k domácí rezervě. Hrálo se dost tvrdě, o čemž svědčí poměr vyloučených 8:14, desetiminutové tresty domácího Štorka a skutečského Vajmara, navíc choceňský Vích byl vyloučen na 5 minut a do konce zápasu. HC Skuteč: Kukla – Jahna, Janoušek, Marek, Zoulík, Pitra – Tunheber, Souček, Hejtmánek, Kadlec, Dušek – Žák, Starý, Vajmar, Nevečeřal, Vrabec – Urban, Stehlík.