Jak jste spokojeni s právě skončenou sezonou?

Z mého pohledu šla i v tomto ročníku úroveň krajské ligy mužů zase o kousek dopředu. Posílila Světlá, Litomyšl , Česká Třebová, Chotěboř. Také do našeho týmu přišli čtyři noví hráči. Náš cíl, který jsme si dali před sezonou byl vyšší, myslím, že jsme si nemohli dát jiný, než se pokusit hrát ve špici soutěže. O spokojenosti bych mohl hovořit, pokud bychom postoupili přes play off. O základu úspěchu či neúspěchu rozhoduje tato série. Ve čtvrtfinále jsme byli vyřazeni v té době úřadujícím mistrem krajské ligy, který měl vysokou kvalitu .

Lze vítězství v Poháru Vladimíra Martince, vzhledem k loňskému třetímu místu v hlavním play-off, docenit jako úspěch?

Je to pohárová soutěž pro vyřazené týmy z play-off, ale stále je tam hokejová kvalita. Pro hráče je těžké se namotivovat, nejraději by už nehráli. Oceňuji ale to, že hlinečtí hráči dokázali vyhrát šest utkání v řadě bez jediné porážky a po Lanškrounu vyřadili i celky, které byly po základní dlouhodobé části lépe umístěné – na čtvrtém místě Litomyšl a po základní části na druhém Světlou n/S. Ve finále jsme Skláře vyřadili 2:0 na zápasy. Nesli to těžko. Z tohoto pohledu vítězství Poháru Vladimíra Martince má svou hodnotu a beru jej jako dobrý odrazový můstek do další sezony.

Ostatně ke zdolání Moravské Třebové ve čtvrtfinále také nebylo úplně daleko. V čem jste byli horší než soupeř?

V minulé sezoně jsme s tímto soupeřem hráli semifinále, kde nás vyřadil 3:0 na zápasy. Letos jsme cítili a to i z výsledků ze základní části, že s tímto soupeřem hrajeme vyrovnanější hokej. Čtvrtfinálová série přinesla parádní hokej z obou stran, hrálo se o hodně a mělo to úroveň. Slovan s elitní útočnou řadou Pavlovský – Čikl – Augustin, ta kralovala gólově v celé lize. Pro nás v rozhodujícím utkání na domácím ledě, kdy jsme mohli sérii vyrovnat jsme inkasovali v samém závěru utkání navíc po sporném vyloučení asi 10 vteřin před koncem. Soupeř byl prostě úspěšnější v koncovce, to rozhodlo. V každém případě jsme mu vzali zcela jistě hodně sil pro semifinále.

Za poslední čtyři roky jste Pohár Vladimíra Martince vyhráli potřetí. Je cítit, že hlinecký hokej jde neustále nahoru?

Snažíme se o to a postupně se to daří, ale je to běh, jak se říká, na delší trať. V příští sezoně bude mít hlinecký hokej 100 let a my se budeme snažit o kvalitní a divácky zajímavý hokej znovu. Důležité jsou dobré výsledky, ty táhnou diváky. Vytáhnout tým nahoru určitě pomáhají i oni. Mám radost, že se dala dohromady skupina fanoušků, kteří dokáží udělat na stadionu atmosféru a podpořit tým i venku.

Střelecké statistiky Hlinska táhl celkem sedmadvacetigólový Petr Vlček. Byl to nákup par excellence?

Petr je střelec o tom není sporu. Gólově táhl tým především v základní části. Po zranění v České Třebové , které ho omezilo i pro část play off se mu střelecky až tak nevedlo, ale stále maximálně pracoval pro tým. Myslím, že každý hráč potřebuje k rozvinutí všech svých schopností trochu delší dobu, než jednu sezonu. Dalším plusem je také to, že v kabině i mimo ní je to člověk, který si na nic nehraje.

Co čeká tým během letní přestávky?

Většina týmu hraje in-line hokej, tedy budou pokračovat v této aktivitě. Další část tvoří fotbalisté, či mají hráči další sportovní aktivity. Tým se sejde v druhé polovině srpna, kdy začne intenzivní příprava na novou sezonu.

Petr Dejnožka