Po převzetí žezla od Ladislava Lubiny se dosud pokaždé (celkem desetkrát) radoval zplného bodového zisku, pojedenácté se to již bohužel nepovedlo. Chrudimští pak poznali pachuť prohry dokonce až po třinácti vyhraných zápasech. Ajak to viděl jejichkouč?

„Dnešní utkání se mi samozřejmě nehodnotí tak dobře, jako ty předchozí. Přitom dvě třetiny jsme hráli solidně, měli převahu, ale nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance. Do závěrečné části jsme však nastoupili trochu vlažněji, soupeř začal být lepší, přebrusloval nás, ztoho pramenily naše fauly a otočení skóre. Závěr už byl znaší strany hodně křečovitý, už jsme neměli dostatek klidu se zápasem něco udělat. Zklamání vkabině určitě je, na druhou stranu ale nemůžeme počítat stím, že budeme všechno jenom vyhrávat. Porážky khokeji patří a ta dnešní možná přišla vpravýčas.“

Utkání zhodnotil novic vchrudimském dresu, zMoelleru Pardubice na střídavý start zapůjčený dvacetiletý útočník TOMÁŠ ZOHORNA.

Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil. Herně jsme sice byli dvě třetiny jasně lepší, ale nedokázali jsme proměňovat šance a ve třetí se Západočechům povedlo výsledek otočit a vyhrát. Myslím si ale, že kdybychom po čtyřiceti minutách vedli 4:0, nikdo by se nedivil a utkání mohlo dopadnout zcelajinak.

Jak se vám vnovém týmu hrálo?

Já jsem nastoupil ve druhé lize úplně poprvé vživotě, a tak mne trochu překvapilo, že je oproti extralize odost pomalejší a také souboje nejsou tak důrazné. Chrudim má vsestavě hodně starších a zkušených hráčů, což je pro mne dobře. Potřebuji stakovými plejery hrát a pomalu vstřebávat jejich zkušenosti, každý zápas vedle nich je pro mne důležitý.

Sledujete výsledky druhé ligy, víte otom, že Chrudim vede tabulku ojeden bod před Benátkami nad Jizerou?

Abych se přiznal, tak tuto soutěž moc nesleduji. Kluci vkabině mě ale osituaci vhoničce oprvní místo sBenátkami říkali. Proto je určitě dnešní ztráta velmi citelná, a mohla by mrzet. Soutěž se ale bude lámat teprve vplay off. Tam se ukáže, který tým je nejlepší nejen po hokejové stránce, ale ipo té psychické.

Letošní sezonu jste převážně odehrál vextraligovém Moelleru Pardubice. Bylo zklamání znepostupu do vyřazovacích bojů veliké?

To víte že jo! Naše výkony byly letos takové všelijaké, chvíli se nám dařilo, pak zase vůbec ne. Avzávěru, když jsme začali hrát asi nejlepší hokej sezony najednou zjistíte, že už ztrátu nedoženete. Myslím si, že nám chybělo jedno tříbodové vítězství a mohlo být všechnojinak.

Vraťme se kChrudimi. Vy zde máte společně skamarády zPardubic, útočníky Klejnou a Semorádem střídavý start, zatím jste ale ještě ve společném útoku nenastoupili, vždy někdo chyběl. Dočkáme setoho?

Co mě bylo řečeno, tak určitě. Vše ale samozřejmě záleží na trenérech. Můžeme nastoupit vjednom zápase všichni tři, trenéři nás ale rozhází do různých útoků a spolu se na ledě vůbec nepotkáme. Takže se necháme překvapit, já si ale myslím, že to přijde.

(rp)