Na choceňského Josku vyslali 63 střel, ale hrdina večera přiváděl chrudimské hráče k šílenství. Chytil i trestné střílení, a když už byl překonán, pomohla mu třikrát tyč. Choceň tak ještě devět minut před koncem držela naději na vyrovnání. Do první slibné šance utkání se sice dostal domácí Solnička, ale to byla na poměrně dlouhou dobu jediná možnost Choceňských na překonání chrudimského Amenta.

Hosté převzali kontrolu nad pukem a podpořeni přesilovou hrou odstartovali kanonádu. Joska odolával, ale na zakončení Štěpánka ve třetí minutě nedosáhl. Chrudim byla i nadále velmi aktivní, ale na strážci domácí svatyně si postupně vylámali zuby snad všichni hostující hráči. Chrudimští první třetinu doslova ovládli a poměr střel 23:4 z jejich pohledu to jen potvrdil.

I druhou třetinu odstartovala velkou šancí Choceň, když pozice Kopečného v přesilové hře pět na tři byla jednoznačně gólová, ale domácí útočník přestřelil. Chrudim se do tempa dostávala pomaleji než v první třetině, ale zhruba od poloviny druhé části už opět zatlačila domácí do obrany. V 11. minutě měla dobrou příležitost k navýšení skóre. Choceňští faulovali a v ponechané výhodě byl navíc zahákován do šance najíždějící Novotný. Chrudim tak měla výhodu přesilové hry a ještě předtím trestné střílení. To se však Novotnému příliš nevyvedlo a v přesilové hře Chrudimští dál zvyšovali domácímu brankáři procenta úspěšnosti.

Dalo by se říci, že už skoro podle tradice, měli první gólovou šanci v poslední třetině domácí. Voříšek ale neproměnil a hra se opět nastěhovala před Josku. Ten předváděl místy neskutečné zákroky a ještě v 51. minutě držel šance domácích na slibný výsledek na poměrně vysoké úrovni. Pak ale Novotný střelou zpoza obránce přidal nesmírně důležitý druhý gól. Dvanáct sekund před koncem uzavřel brankový účet Dobiáš. Chrudim odehrála dobrý zápas.

Trenér Chrudimi Jiří Polák: „Zlepšení se v naší hře projevilo, ale ideální to není. Herní pohoda pořád chybí. Makáme, ale chybí tomu lehkost. Zápas jsme odehráli tak, jak jsme měli. Až na momenty při oslabeních jsme měli jasně víc ze hry. Podstatná část hrací doby se odehrávala ve třetině Chocně. Domácímu golmanovi se utkání povedlo, ale nebylo to jen o něm nám teď chybí i jistota při zakončení. Je to všechno vydřené. Po dvou prohrách je to zlepšení.“

HC Choceň - HC Chrudim 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Štěpánek (Novotný, Machač), 51. Novotný (Brožek), 60. Dobiáš (Novák) Rozhodčí: Kolář Kalina, Kalus. Vyloučení: 9:6 + Voříšek (CHN) 5 minut + TH. Přesilovky: 0:2. Střely na branku: 15:63. Diváci: 384.

Choceň: Joska Pilař L., Voříšek, Vacek, Jehlička Zavřel, Solnička, Král, Kopečný, Pilař M., Lichtag, Kajsrlík, Hricuš.

Chrudim: Ament Pilař, Hudec, Burkoň, Machač, Budínský, Urban, Kalous Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák Ondřej. Tomáš Straka