Hlavní kladenská hvězda JAROMÍR JÁGR se na demolici Pardubic 6:3 podílela čtyřmi body. Přesto před zápasem tvrdila, že není ve své kůži. „Spoluhráčům jsem říkal, aby mě, pokud možno, vůbec nevyužívali," naštěstí pro Kladno zůstalo přání šéfa nevyslyšeno.

Celá O2 aréna bouřila. Máte radost, že se diváci hokejem bavili?
Myslím, že pro ně to byl hodně zajímavý zápas, hrálo se dost otevřeně. Já sám jsem se ale moc dobře necítil. Spoluhráčům jsem říkal, aby mě pokud možno vůbec nevyužívali. A Pleky říkal to samé.

Čím to?
Možná je to dané tím, že se hraje na začátku sezony dost často a ještě k tomu na velkém kluzišti. Navíc jsme na ledě přes dvacet minut. Hlavně zezačátku ty nohy nejsou tak silný. Když se do toho postupně dostaneš, je to lepší. Ale že bychom se cítili skvěle, to rozhodně ne.

Až se tak stane, bude to na ledě vypadat jak?
Je potřeba koupit ještě nějaké ofenzivní hráče, musíme dávat víc gólu. Pak uvidíme (usmívá se).

Bylo vidět, jak při přerušení několikrát nespokojeně kroutíte hlavou. Co jste si vyčítal?
Jak jsem jel ve třetí třetině na Salfu, tak jsem to udělal dobře, ale Salfa byl v tu chvíli výborný. Tohle si ani nevyčítám. Spíš jsem vyřešil špatně akci ze druhé třetiny. Měl jsem hodně čas a střela šla vedle. To mě mrzelo, vedli jsme 4:3, gól byl potřeba.

Pardubice údajně zkoušely před zápasem přemluvit k návratu Dominika Haška. Není vám líto, že to nakonec nevyšlo?
Ani ne (usmívá se). Bůh ví, jak by to dnes dopadlo, jestli bychom vyhráli. Když se Dominik zakousne, dějí se věci. Klidně bychom mohli taky 3:0 prohrát. Jsem rád, že na to nekývl.

V O2 aréně jste nastoupili podruhé a zápas znovu nadchnul. Nepřidáte ještě nějaký?
Není to tak jednoduché. Musíte najít termín a domluvit se s druhým týmem, aby ti vyhověl. Říká se, že je hala nevyužitá, ale to není vůbec pravda. Třeba příští měsíc je hrozně nabitý.