Šumperk - Chrudim 2:4

Branky: 21. Pekr, 54. Kratěna - 40. Konta, 49. Potůček, 57. Pospíšil, 60. Král.

Po opatrném úvodu se skóre měnilo až krátce po přestávce, kdy se po hrubce Doseděla dostal k puku Meluzín a jeho akci završil nekrytý Pekr - 1:0. Domácí vedení nabudilo a Hrazdíra v chrudimské brance se měl co otáčet. Bravurními zákroky vychytal pokus Kratěny i dělovku Kučery.

Hosté odpověděli šancí Krále, který ale v nadějné pozici přestřelil. Když už to vypadalo, že půjdou Moravané po 40 minutách do kabin s jednobrankovým vedením, napřáhl půl minuty před druhou sirénou z dálky Konta a srovnal na 1:1.

V závěrečném dějství měli více ze hry Východočeši a za aktivitu byli odměněni ve 49. minutě po přesném zakončení Potůčka. Šumperku se sice podařilo za pět minut srovnat stav Kratěnou, ale na gól Pospíšila z 57. minuty již odpovědět nedokázal.

Výhru hostů pečetil těsně před koncem do prázdné branky Král. Chrudimští si tak po Vrchlabí připsali další skalp prvoligového týmu.

HC Chrudim: Hrazdíra - Konta, Doseděl, Kvaššay, Daňo, Kuncl, Kříž - Pospíšil, Bělohlávek, Horák, Bláha, Král, Beránek, Stavenský, Žák, Zadina, Potůček.

Odveta s Draky Šumperk je na programu na ZS v Chrudimi jižve čtvrtek 6. záříod 18 hodin.