Chrudimští se vpátek sbojovným soupeřem hodně natrápili, nakonec jej vzávěrečné části přestříleli. Také na ledě poslední Litomyšle rozhodli jasně ve svůj prospěch až vzávěru zápasu. Bohužel webové stránky Hlinska a Skutče opátečních a sobotních utkáních svých juniorů do středečního ránamlčí.

Chrudim– Světlá 8:1 (1:1, 2:0, 5:0)

Branky: Vrabec a Novák po 2, Čejka, Špilar, D. Komárek, Polák.

Hosté hned zprvního útoku otevřeli Jelínkem skóre– 0:1. Na druhé straně jel sám na branku Koubského domácí Dundáček, ale odmítl vyrovnání. Bojovně naladění a fyzicky zdatní hosté měli navrch, naštěstí se podařilo Chrudimským vosmé minutě vyrovnat Čejkou– 1:1. Pokračoval rychlý hokej snepřesnostmi na obou stranách.

Na další změnu skóre se čekalo do 26.minuty, kdy ujeli voslabení Dundáček sNovákem a domácí šli poprvé do vedení– 2:1. Díky Amentovi, který jediný držel děravé zadní řady nekompletních domácích, se Světelští brankově neprojevili. Zurputného boje vyšli nakonec šťastnější Chrudimáci, kteří zásluhou Vrabce získali dvoubrankový náskok. Stále otevřený zápas držel chrudimský gólman.

Díky třetí domácí přesilovce, ve které Vrabec nabil Špilarovi, odskočil lídr tabulky na 4:1 a poté už hosté hrající jen na dvě pětky nestačili fyzicky a Chrudimští je přestříleli: nejlepší akce přišla ve 46., kdy šel puk po ose Ondráček– Dobrovolný– D. Komárek– 5:1.

Poté zpřesilovky Polák, v53.Vrabec (Budínský) a nakonec zdalší přesilovky Novák (Dundáček) uzavřel brankostroj na konečných 8:1. Hosté si rozhodně tak krutý příděl nezasloužili, ale takový už je sport.

Sestava: Ament– Pilař, Šveřepa, Rejda, Hamsa, Pokorný, Budínský, Špilar, Hrůza– Novák, Ondráček, Dundáček– F. Komárek, Vrabec, Čejka– D. Komárek, Polák, Dobrovolný.

Ostatní výsledky 24.kola: Choceň– Hlinsko 8:6, Skuteč– Litomyšl 5:3 předehráno, Chotěboř– Moravská Třebová0:1.

Litomyšl– Chrudim 3:8 (0:3, 2:1, 1:4)

Branky: Pokorný 2, Fousek, Novák, Dundáček, Vrabec, Ondráček, Dobrovolný.

Rozhodčí: Sedlák. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:1.

 

Souboj posledního sprvním se rozhodl až vzávěrečném dějství. Přestože po úvodní dvacetiminutovce hráli hosté šestkrát voslabení, stav vyzněl pro ně 0:3. V1.Fousek, ve 3.Novák a ve 20.Dundáček.

Poté Litomyšl snížila až na 2:3, když nejprve využila přesilovku a vpolovině zápasu přidala kontaktní gól. Ve 40.uklidnil svůj tým Pokorný střelou od modré– 2:4. Ve 44.se domácí znovu dostali do hry– 3:4, ale protože faulovali, byli vylučováni.

Od 50.minuty začal opět brankostroj Chrudimě: 50.Pokorný zpřesilovky, 54.ve vlastním oslabení Komárek, v55.Dobrovolný a v60.opět zpřesilovky Čapek.

Sestava: Horký– Špilar, Šveřepa, Rejda, Pokorný, Budínský– Novák, Fousek, Dundáček– Čapek, Vrabec, Pospíšil– Komárek, Ondráček, Dobrovolný.

Ostatní výsledky 25.kola: Chotěboř– Choceň 7:1, M. Třebová– Skuteč 2:3 (2:1, 0:2, 0:0) bez bližších informací, Světlá– Hlinsko 5:4 po samostatných nájezdech– opět bez dalších informací!

Ve 26.kole– pátek: Chrudim– M. Třebová (20), Hlinsko– Litomyšl (19.30), Skuteč– Chotěboř (19.30) a Choceň– Světlá. Sobotní 27.kolo má tyto dvojice: Chotěboř– Chrudim, Skuteč– Choceň (15.30), M. Třebová– Hlinsko, Litomyšl– Světlá.

(dom)