Chrudimští doplatili na předehrávku s Chocní (1:4), jsou zatím za svým přemožitelem druzí. Hlinečtí na třetí příčce mají na svém kontě také jednu porážku – rovněž s Chocní (4:8) a Skuteč, ta si připsala první vítězství až v předehrávce 8. kola, když duel s Chotěboří byl z 22. října odložen na 13. listopadu.

JUNIOŘI

Chrudim – Litomyšl 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Branky: 38. Holub, 40. Cvrček. Chrudimští byli od úvodních minut jasně lepší, o čemž svědčí počet střel na branku v poměru 46:11. Svojí převahu však přetavili brankově až v druhé polovině zápasu, kdy poslal Orlice do vedení Holub (Brožek) a ještě před druhou sirénou stačil zvýšit vedení na dvoubrankový rozdíl Cvrček ve spolupráci se Seidlerem. Hosté využili překvapivě svého oslabení v 53. minutě, kdy snížili na rozdíl jednoho gólu, ale na bodový zisk naštěstí nedosáhli. Sestava vítězů: Svoboda – Vích, Kleprlík, Tesner, Hrůza, Švadlenka, Brychta, Hudec, Vršanský – Seidler, Polák, Slavík – Vacek, Cvrček, Komárek – Brožek, Mlateček, Holub – Pospíšil, Kněžour.

Hlinsko – Choceň 4:8 (dostupné informace o tomto utkání nebyly ani na jedné z webových stránek výše jmenovaných klubů), pouze komentář Hlineckých: „Výsledek 4:8 je až příliš krutý za předvedenou hru když více než polovinu utkání byli domácí Chocni vyrovnaným soupeřem. O porážce rozhodly individuální chyby.“

Chotěboř – Hlinsko 6:7 po prodloužení (1:0, 4:2, 1:4 – 0:1). Branky: Volf 2, Andr, Picek, Pražan, Ročárek, Král. V poslední třetině přišel na domácí nečekaný zkrat, čeho soupeř dokázal využít a v prodloužení vybojoval dvoubodové vítězství. Sestava Hlinska v obou zápasech: Čermák, Homoláč, (Picek od 30. minuty v utkání s Chotěboří) - Voda, Kadlec, Němec T., Němec M., Pavliš, Král, Vašek, Pražan, Andr, Volf, Ročárek, Suchý, Picek.

Skuteč – M. Třebová 8:5 (3:4, 1:0, 4:1).
Branky: Tomáš Hladík 3, Opletal, Štursa, Klusoň, Hromádko, Brázda. V souboji dvou družstev dosud bez bodového zisku se v první třetině konaly brankové dostihy s lepším výsledkem pro hosty, kteří nastoupili s minimem hráčů. V prostřední části srovnal skóre Brázda po samostatném nájezdu. Moravskotřebovští v úvodu závěrečného dějství šli znovu do vedení 4:5, ale pak už přišly gólové hody Skutče, která tak vybojovala první výhru sezony. Sestava vítězů: Němec (od 20. Herynek) – Kuřík, Brdička, Lichtenberg, D. Hladík, Netolický, Hromádko – Klusoň, Nevole, Štursa – T. Hladík, Opletal, Ročeň – Talácko, Brázda, Kolář.

Pořadí: 1. Choceň 12, 2. Chrudim 9, 3. Hlinsko 7, 4. Světlá 4, 5. Litomyšl 4, 6. Skuteč 3, 7. Chotěboř 3, 8. Polička 0, 9. M. Třebová 0.

Čtvrté kolo pokračuje ve čtvrtek 28. 10.: Choceň – Chrudim 4:1 předehráno a derby Skuteč – Hlinsko se hraje v sobotu 30. 10. od 15.30 hodin. Páté kolo je na pořadu v pátek 29. 10.: Hlinsko – Chotěboř (19.30), Chrudim - Skuteč (19.30).

DOROST

Krajská liga dorostenců pokračovala o víkendu druhým a třetím kolem, v němž bylo z našeho pohledu nejzajímavější páteční derby v Hlinsku, které lépe zvládli domácí. V čele tabulky je po dvou jasných výhrách Chrudim.

Hlinsko – Skuteč 5:3 (2:0, 2:2, 1:1). Branky: Zdražil 2, Vondráček, Kučera, Navrátil – Černý, Zelinka, Blaha. Domácím patřila první polovina derby, kdy už vedli 4:0. Pak ale trochu polevili, čehož hosté využili ke dvoubrankové korekci. Cennou výhru si však Hlinečtí v poslední třetině pohlídali. Hlinsko: Picek – Vondráček, Zavřel, Matějíček, Kučera – Pánek, Zdražil, Petrů – Vamberský, Navrátil, Voda. Skuteč: Hladíková – Kunhart, Žádný, Talácko, Brázda – Zelinka, Janoušková, Blaha – Kopečný, Stehlík, Černý – Lakomý, Mička.

Chrudim – Polička 10:3 (3:2, 3:1, 4:0). Branky vítězů: Sliacký 3, Karásek a Haltuch 2, Kohoutek, Hájek, Tichý. První třetina nebyla z domácí strany optimální, nakonec ji ale o branku vyhráli. Od druhého dějství však již pevně převzali otěže do svých rukou a 27 vteřin před koncem zaokrouhlili svou výhru na dvojciferný výsledek.

Lanškroun – Hlinsko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky vítězů: Vamberský, Vondráček, Navrátil. Domácí mají letos velmi silný tým, který bude v tabulce asi vysoko. Hosté se však na ně velmi dobře připravili, odehráli vynikající zápas, a jejich výhra je naprosto zasloužená.

Světlá – Chrudim 0:8 (0:1, 0:2, 0:5). Branky vítězů: Havel, Karásek a Bečev 2, Haltuch, Šídlo. Hosté se opět rozehrávali pomaleji, od poloviny střetnutí ale již svoji dominanci zúročili i brankově. Sestava Chrudimi v obou zápasech: Peřina, Chalupa - Pecina, Zeman, Jirout, Tichý, Burkoň, Novák, Schweinfurter, Mach - Sliacký, Polák, Havel - Šídlo, Haltuch, Bečev - Karásek, Kohoutek, Švarc - Štěpánek, Štědrý, Hájek.

Skuteč – Choceň odloženo na 14.11.

Po třech kolech Krajské ligy dorostu je v čele s plným bodovým ziskem Chrudim, Hlinsko je hned druhé se ztrátou jediného bodu. Proto bude sobotní vzájemné utkání na chrudimském ZS (od 17hod) asi velmi zajímavé. Skuteč je se třemi body šestá, má však o zápas méně.