Chrudim - J. Hradec 4:5 SN (1:3, 2:1, 1:0 0:1)

Branky: Haltuch 2, Jan Polák, Karásek Kohút 3, Kundráž, Šanda.

Zápas o veledůležité body nezačali domácí dobře, navíc z prvních osm minut hráli téměř čtyři minuty ve třech. Soupeř dvě přesilovky využil, poté Haltuch korigoval na 1:2 a gól do šatny znamenal 1:3. V druhé desetiminutovce prostřední části Jan Polák a Haltuch z přesilovky srovnali na 3:3, ale ve 40. Jihočeši šli z přesilovky znovu do vedení 3:4. Snaha domácích o otočení výsledku se vyplatila až těsně před koncem zápasu, kdy Karásek opět při početní výhodě stav srovnal na 4:4, a tak o dělbě bodů rozhodovaly samostatné nájezdy. V prvních třech sériích byli brankáři (Cvrček Fogl) nepřekonatelní, a tak rozhodl až čtvrtý pokus, kdy nejprve Karásek neuspěl a naopak Kohút přisoudil rozhodující trefou Jihočechům dva body.

Sestava HC Chrudim: Cvrček Pilař, Benýšek, Burkoň, Meier, Machač, Berný, Kalous Bohuněk, Kohoutek, Karásek, Solnička, Haltuch, Koreček, Kmošek, J. Polák, Kopečný, Jiruška, Tomášek, Štěpánek.

Chrudim - Krkonoše 5:4 SN (2:0, 2:0, 0:4 1:0)

Branky: Novotný, Štěpánek, Solnička, Haltuch, Novotný rozhodující nájezd Junek, Vacek, Kozák, Janoušek.

Zatímco chrudimská sestava od pátečního utkání ještě více prořídla vlivem nemocí a zranění, tak soupeř, který před tímto utkání dokázal zvítězit v předchozím pěti duelech a odmazat tak dost výrazně své manko na chvostu tabulky, přijel se sestavou, která právě tuto sérii vítězství dokázala. Přesto se zbytku statečných domácích borců posílených o tři dorostence první dvě třetiny vydařily a zcela po zásluze získali čtyřbrankový náskok do poslední třetiny. V ní pak vsadili „horalé" všechno na jednu kartu, ještě více zúžili svoji sestavu a podařilo se jim nepřízniví vývoj vyrovnat. Branku navíc však nevsítili. a tak byl poslední bod nutný k zachování ligy juniorů pro příští sezonu na světě! V závěrečných nájezdech se prosadili chrudimští střelci dvakrát ze tří pokusů a protože gólman Cvrček obdržel pouze jednu branku, přibyly na jejich konto dokonce body dva.

Sestava HC Chrudim: Cvrček Kostkan, Benýšek, Machač, Meier, Burkoň, Pilař Karásek, Polák O., Novotný, Koreček, Haltuch, Solnička, Kopečný, J. Polák, Štěpánek, Tomášek, Jiruška.

V pátek 13. března ukončí Chrudimští ligové putování ročníkem 2014/2015 zápasem ve Velkých Popovicích.

1. Tábor 37 16 3 2 16 132:135 56

2. Kolín 37 16 0 5 16 117:119 53

3. Chrudim 37 10 5 7 15 138:157 47

4. V. Popovice 37 12 4 1 20 142:173 45

5. J. Hradec 37 13 2 2 20 110:144 45

6. Krkonoše 37 8 5 5 19 128:175 39