HC Chrudim – HC Choceň 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Hosté šli do vedení již vzačínající druhé minutě Krejzou, naštěstí Chrudimští využili svoji druhou početní výhodu Novákem. Ve druhé třetině domácí přestali bruslit, věkově starší a fyzicky zdatnější soupeř je začal přehrávat a střílet branky: nejprve ze dvou přesilovek V. Škorpil a Hašek utekli na 1:3, poté zbrejku a rychlé kombinaci zakončoval V. Škorpil.

Hosté přidali dokonce ve vlastním oslabení pátý gól, když ujel Krejza a bylo to hrozivých 1:5. Ve 38. za faul Černého nařídil rozhodčí Najman trestné střílení, ze kterého se Fousek nemýlil – 2:5. I vzávěrečném dějství Choceňští měli více ze hry, ale byl to Tomášek, který přidal třetí gól.

Místo „zmáčknutí“ souoeře a pokusu o další branky domácí faulovali, naštěstí soupeř je vpěti případech nedokázal potrestat. Teprve v59. minutě Pochobradský projel až před Horkého a stanovil výsledku konečnou podobu.

 

Branky: Novák, Fousek, Tomášek – Krejza 2, V. Škorpil 2, Hašek, Pochobradský.

Rozhodčí: Najman – Kmoníčková, Plch. Vyloučení: 8:9 vč. trestného střílení. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. 105 diváků.

Sestava HC Chrudim: Horký – Pilař, Šveřepa, Solil, Hamsa, Pokorný, Budinský – Novák, Fousek, Tomášek – Frýda, Ondráček, Čapek – Polák, Pikhart, Dundáček.

 

V sobotu hrají Chrudimští odvetu vChocni a vpřípadě vítězství by se třetí rozhodující finálový duel hrál opět na chrudimském zimním stadionu vúterý 26. února od 18 hodin. Přeborník pardubického kraje sehraje kvalifikaci o I. ligu svítězem Středočeského a Plzeňského kraje vtermínech od 7. 3. do 23. března.

(dom)