Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Junioři vstoupili do kvalifkace o Ligu ČR vítězstvím

Chrudim - Pokud chce družstvo juniorů vybojovat postup do Ligy ČR sezony 2010/2011, musí nejprve ve skupině „B“ přejít přes Náchod/Dvůr Králové a Junior Mělník (doma – venku) a poté vyhrát další kvalifikaci vítězů tří skupin (A, B, C) rovněž dvoukolově.

4.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

První vítězný korálek si svěřenci Jiřího Poláka navlékli ve středu 3. března a již v pátek 5. 3. od 17.30 přivítají Mělník (přijďte je povzbudit!). V termínech 7. 3. a 14. 3. odjedou k odvetám do Dvora Králové resp. Mělníka.

Chrudim – Dvůr Králové/Náchod 4:1 (1:1, 0:0, 3:0).

Branky: Slavík, Vích, Vacek, Knotek – Presse. Rozhodčí: Hejduk – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 90.

Hosté si již kvalifikacční zápas v Mělníku odehráli (1:1), a tak přijeli s chutí na další bodový zisk. Proti však byli Chrudimští,, kteří si vynutili v úvodních minutách převahu. V sedmé minutě Čejgl po krásné akci netrefil branku, o minutu později Slavík po střele Poláka se dostal k odraženému puku – 1:0. Nedeprimovaní hosté hráli dál otevřenou partii, Horáček v domácí brance musel krýt jedovku nepokrytého soupeře. Na stejnou chybu doplatili domácí ve 13., kdy neobsazený Presse pohodlně zavěsil – 1:1. Hostům narostla křídla, ale na řadu přišlo trojí vyloučení v poměru 1:2. Při druhé početní výhodě měli Chrudimští šanci jít do vedení, ale Fousek místo nahrávky Čejglovi zamířil nepřesně.

Ani druhá dvacetiminutovka nepřinesla zásadní obrat ve vývoji tohoto duelu. Domácí nevyužili dvě přesilovky, hra byla neurovnaná. Hosté byli aktivnější jak ve hře, tak při střelbě. Ve 34. Mišinec ve vyložené šanci přestřelil chrudimskou svatyni. O tři minuty později přišla šance pro domácí, kdy trojice Fousek, Vacek, Komárek překombinovala „loženku“ a ani se čtvrtou početní výhodou v závěru této části si Chrudimští neporadili.

Ve 43. Fousek projel, ale nezakončil. Ve 44. Vích střelou z dálky překvapil brankáře Ježka – 2:1. Ve 47. při hře čtyři proti čtyřem jeli dva domácí na jednoho obránce, ale Vacek mířil jen do gólmana. V 53. při přesilovce Vágner pálil od modré a Ježek v leže vztyčil semafor a puk přikryl! V 55. Vacek (F. Komárek) z úhlu zvýšil na nadějných 3:1. V čase 56:27 šel na trestnou lavici Budinský, trenér hostí Hlavsa si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Dvoráci hráli s přerušením dlouhou přesilovku bez využití. Když byla obě družstva v plném počtu, tak v čase 58:50 Martin Knotek využil opětovného odvolání gólmana a do prázdné branky zařídil konečný stav 4:1.

Sestavy – HC Chrudim: Horáček – Pokorný, Tesner, Vích, Hrůza, Budinský, Urban, Vágner – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Seidler, Polák, Slavík – Vacek, Cvrček, F. Komárek – Sýkora, Fousek, Knotek. HC Dvůr Králové/Náchod: Ježek – Pavelka, Prokůpek, Michl, Kosík, Šantroch, Dvořák – Zmítko, Lelka, Mišinec – Labík, Zeman, Presse – Sopr, Špetla, Munzar – Petráš, Kasan.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Začali jsme dobře, šli jsme do vedení, bohužel jsme se nevyvarovali chyb v obraně, zvláště při obsazování hráčů. Dvakrát nám to vyšlo, potřetí nás soupeř trestal vyrovnáním. Od té chvíli na kluky padla nervozita a do poloviny utkání jsme nehráli tu svoji hru. Uklidnění přinesl až druhý gól. Pak už utkání dospělo k našemu zaslouženému vítězství. Pochvalu zasloužní celý mančaft, kvalitní výkon podal brankář Horáček.“