Hlinecká juniorka má už jenom malou šanci na play off

Chrudim – /FOTO/Po odehrání 25. kola hokejové krajské ligy juniorů, ve kterém měl volný termín tým Hlinska (dohrál okresní derby v Chrudimi), čeká na devět účastníků této soutěže ještě poslední dvoukolo.

2.2.2011

V dohrávce 15. kola krajské ligy juniorů Chrudim porazila Hlinsko 6:3.Na snímku zleva Volf, Slavík, Gregor a Voda. Foto: Vendula Víchová

Pak už bude čekat čtyři nejlepší celky finálová skupina – play off o vítěze. Družstva na 5. – 9. příčce budou bojovat o konečné umístění. Hlinečtí citelně doplácejí na úzký kádr. Když se sejdou, porazí Choceň i Chotěboř, ale když ne, tak třeba prohrají v Litomyšli 3:7. Právě tato porážka je zřejmě bude stát postup mezi nejlepší kvarteto, i když naděje umírá naposledy…
Chrudim – Chotěboř 3:4 (1:1, 1:0, 1:3). Branky: Cvrček, Pecina, Brožek – Pilař 2, Chudoba, Jureček. Souboj prvního s pátým celkem tabulky neměl být pro domácí přílišnou překážkou, ale pozor! Ve vzájemných zápasech Chrudim nejprve tohoto soupeře doma porazila 10:1, následně Chotěboř doma zvítězila 3:2 v prodloužení a do třetice byla úspěšná i tentokrát. Je tedy zřejmé, že Chrudim na Chotěboř neumí. Přitom je možné, že oba soupeři na sebe narazí v play off, kdy první se na tři utkání střetne se čtvrtým. Za nepřítomné juniory povolal trenér Polák do sestavy další dva dorostence Pecinu a Sliackého, pro které to byla premiéra. Domácí v sedmé minutě při přesilovce otevřeli skóre Cvrčkem (Seidler) 1:0, na což soupeř odpověděl ve 14., kdy Chalupa stačil odvrátit střelu Chudoby, ale ten stačil dorazit – 1:1.
Nevyužité příležitosti Holuba a Seidlera napravila ve 27. dvojice dorostenců, když Sliacký našel najíždějícího Pecinu, jenž chladnokrevně mezi betony brankáře Nožky zvýšil na 2:1. Ve 35. zabránil Chalupa „ložence“ hostí, kteří se ocitli v přečíslení dva na jednoho, ale naštěstí neuspěli. ospěch domácích nenavýšila.
Osudná chyba přišla ve 44. minutě, kdy domácí při přesilovce nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny, Jureček jej obráncům vypíchl a zakončil na 2:2. Vzápěti Chrudim kontrovala Brožkem (Hudec) a opět vedla – 3:2. Poté dvě přesilovky Chotěboře znamenaly definitivní obrat ve vývoji utkání. Krátce za sebou šli na trestnou lavici Vacek a Brožek a soupeř v pěti proti třem skóroval Pilařem – 3:3. Další oslabení přišlo za příliš mnoho hráčů na ledě, což v 53. trestal opět Pilař 3:4. V 58. byl blízko potvrzení vítězství Jureček, ale „tutovku“ neproměnil. Po oddechovém čase v 58:48, kdy na trestnou lavici odešel chotěbořský hráč Veselý, začali domácí power play, ale k vyrovnání jim ani dvojnásobná početní výhoda hráčů v poli nepomohla. Smířit se tak museli se třetí porážkou, ve které ztratili v letošním ročníku tři body. HC Chrudim: Chalupa – Vršanský, Vích, Blažek, Brychta, Švadlenka, Hudec, Pecina – Holub, Polák, Slavík – Vacek, Mlateček, Komárek – Brožek, Cvrček, Seidler – Sliacký, Pospíšil, Kněžour.

Světlá – Skuteč 9:2 (4:0, 3:1, 2:1). Branky: Štursa, Opletal. Kompletní „skláři“, kteří bojují o play off, byli lepší a tak se nelze divit, že skóre se po I. třetině zastavilo na 4:0. Navíc hosté hráli od 19. minuty bez vyloučeného Klusoně (OK). V utkání pokračovalo torzo hostí už jen s osmi hráči, když se zranil Kuřík, v nedobrém zdravotním stavu pokračoval Opletal. A tak se nelze divit konečnému vysokému vítězství domácích. Skuteč: Němec (24. Herynek) – Brdička, Lichtenberg, Hromádko, Brendl – Klusoň, Kuřík, Štursa – Opletal, D. Hladík, Pešek.

Dohrávka 15. kola: Chrudim – Hlinsko 6:3 (2:0, 2:1, 2:2). Branky: Vích, Seidler, Slavík, Komárek, Polák, Tesner – Ročárek, Pražan, Volf. Hlinečtí přijeli k okresnímu derby jen s jedenácti hráči v poli s cílem odehrát slušný výsledek. A to se jim určitě podařilo, když fyzicky stačili vzdorovat lídrovi tabulky, navíc v brance je držel skvělý Gregor, na kterém ztroskotávala řada šancí domácích hráčů. Ve 12. Vích otevřel skóre, když prostřelil za pomoci teče hlineckého obránce gólmana – 1:0. O dvě minuty poté po střele Seidlera se kotouč odrazil od betonů Gregora do jeho sítě – 2:0.
S nástupem do druhé třetiny střílel Slavík (Holub) do odkryté části branky – 3:0. Ve 25. Gregor rozehrál puk přímo k najíždějícímu Komárkovi – 4:0. Ve 26. jel Havel sólem na Chalupu, ale neuspěl. Ve 29. Hlinečtí při oslabení dokázali Ročárkovým sólem snížit na 4:1. Ve 32. „bukařící“ Seidler jel sám proti Gregorovi, ale v koncovce neuspěl. Akce střídaly akci, souboj se přiostřil. Ve 37. hosté v nájezdu dva na jednoho, Volf šanci neproměnil.
Stejný obraz přinesl nástup do závěrečného dějství: Z rychlé akce Polák (Holub) 5:1. V 53. zdařilý únik Pražana znamenal 5:2 a vzápětí byl blízko ke třetímu gólu hostí Havel, jenž minul puk! V 54. sólo Andra vychytal Chalupa. V 56. předvedl pěkný ťukes hlinecký první útok, který zakončil Volf (Havel, Ročárek) gólem na 5:3. V 59. využili domácí dvojnásobnou přesilovku k úpravě na konečných 6:3, když se po přihrávkách Slavík a Poláka profitoval obránce Tesner. Chrudim: Chalupa – Vích, Brychta, Hrůza, Blažek, Tesner, Hudec, Švadlenka – Holub, Polák, Slavík – Vacek, Mlateček, Komárek – Seidler, Cvrček, Stupavský – Pospíšil, Brožek, Kněžour. Hlinsko: Gregor – Kadlec, Voda, Martin a Matěj Němcovi – Ročárek, Volf, Havel – Andr, Suchý, Vašek + Pražan.

V předposledním kole má volno Chrudim, Skuteč hostí M. Třebovou a Hlinsko přivítá Světlou. V derniéře hrají všichni naši zástupci na ledech soupeřů: Světlá – Chrudim, M. Třebová – Hlinsko, Polička – Skuteč.

Bronzové vědro přepisuje historii východních Čech

Pardubice - Nález vzácné nádoby archeologové označují za objev století. Nic podobného se dosud u nás totiž nenašlo.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 18. listopadu

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Pokud se vám nepodařilo získat sobotní výtisk Chrudimského deníku, nevadí. Miminka otiskujeme ještě na straně 10 a 11 v Týdeníku Chrudimsko. Ten vychází každé úterý jako příloha Chrudimského deníku, od středy do pondělí je pak na stáncích k dostání i samostatně.

Sváteční den pro Kladrubáky

Slatiňany - Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny své příznivce na mimořádné prohlídky areálu v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech, které se konají od pátku až do neděle 19. listopadu.

Vytočená piva, lajky a vstřelené branky jsou cestou nahoru

Hrochův Týnec - Fotbalisté Hrochova Týnce si ve společné akci fotbalové asociace a Gambrinusu vykopali zápas proti prvoligové Mladé Boleslavi.