"Zápas jsme začali dobře, protože jsme dali hned po minutě gól. A vždycky, když některé mužstvo vstřelí takhle brzy branku, hraje se mu lépe. Bohužel nás toto vedení trochu uspokojilo a začali jsme dělat zbytečné chyby. Řekl bych, že každý chtěl jít dopředu a snažil se dát gól. Takže první třetina se nám přes její vyhrání moc nevydařila. Druhá už byla z naší strany lepší, odehráli jsme jí s přehledem, no a ta třetí byla spíš o bojovnosti. Takže celkově byla naše výhra spíš vydřená, pohledný hokej to moc nebyl."

Poslední čtyři domácí zápasy jste remizovali a muselo se prodlužovat. Asi jste chtěli doma už konečně bodovat naplno, za tři body.
No určitě. Beroun je dole, nám se proti soupeřům ze spodku tabulky moc nedaří, takže jsme chtěli tuto bilanci trochu napravit. Navíc se nám příliš nepovedl ani poslední zápas v Jihlavě. V tabulce jsme měli na Hradec Králové a právě na Jihlavu náskok jen dva body, a tak jsme potřebovali bodovat naplno. K tomu tyto dva týmy hrály spolu a bylo jasné, že jednomu z nich po případné výhře trochu odskočíme.

Vy jste odehrál, alespoň podle mého názoru, velmi dobré utkání…
Já jsem se poslední dva zápasy protrápil a moc se mi nedařilo. Ze začátku tohoto s Berounem to taky nebylo moc ono, ale stačilo jednou dobře nahrát, jednou pořádně vystřelit a už to bylo dobré. Nakonec jsem dal i branku, což určitě člověka nadzdvihne a hraje hned líp. Takže nakonec jsem se svým výkonem celkem spokojený.

Ve 43. minutě jste přidal čtvrtý gól Chrudimi, celkově i váš čtvrtý v letošní sezóně. Popište jej trochu.
Bylo to při přesilové hře. Řekli jsme si, že budeme od modré hodně střílet, tak jsme to s kolegou v obraně Toužimským zkoušeli. Párkrát se puk různě odrazil a nakonec šel za branku. Viděl jsem, jak s ním Zdenda Žák vyjíždí, tak jsem si najel mezi kruhy, on mi to přihrál a já příklepem vystřelil. Původně jsem chtěl mířit nahoru, ale před brankářem mu clonili dva hráči, tak jsem to zkusil po zemi mezi nohy a vyšlo to.

Donedávna jste nastupoval s celoplexisklovým štítem přes obličej. Teď jste jej sundal, proč?
Normálně nastupuji jen s povinným plexisklovým štítem přes oči, ale asi před měsícem jsme na konci tréninku hráli s klukama bago a někdo nešťastně tečoval puk, který mi nahrávali. Ten se mi odrazil o plexisklo do obličeje a roztrhl mi horní ret, takže jsem musel jet na šití a mám tam tři stehy. Proto jsem začal nosit kryt přes celý obličej, nechtěl jsem riskovat, že mi to někdo při zápase ještě víc roztrhne a udělá mi 'knírek od ucha k uchu'. Teď už se rána ale zahojila, a tak jsem ho zase sundal. Je to určitě lepší hrát bez této 'ozdoby'. S ní se totiž hůř kouká pod sebe, navíc se potí a zamlžuje.

Kolo před koncem základní části držíte pátou příčku tabulky.
Pro nás, coby nováčka, je 5. místo skvělé. V našich silách jsou ale určitě ještě lepší umístění, protože vlastně porážíme mančafty, které jsou před námi a s mužstvy z chvostu tabulky ztrácíme. Věřím tomu, že kdybychom hráli uvolněněji, možná řeknu spíš klidněji, byli bychom ještě výše. Na druhou stranu zase nemůžeme chtít všechno, to bychom šli skoro na postup. Hlavní je, že se nám daří, nálada v kabině je dobrá, a podle toho jsou i výsledky.

Teď vás ale čeká „výlet“ do Poruby.
Tam to bude hodně těžké, určitě ještě těžší než v Jihlavě. Je všeobecně známé, že na Moravě rozhodčí domácím celkům trochu 'pomáhají', navíc nás čeká dlouhá cesta. Vyhrát se tam ale dá! Musíme však chytnout začátek, neprohrávat, vstřelit nějakou branku a uhrát to. Určitě tam nejedeme s poraženeckou náladou, o pátou příčku tabulky se chceme poprat.

Radek Pecina