Kalous po přihrávce Poláka zavelel k obratu

Chrudim - Ligoví junioři HC Chrudim zvládli dvojici utkání s týmy z chvostu tabulky a drží se na čtvrté příčce jediný bod za třetím Kolínem.

28.1.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník

Měla to být dvě utkání s jasným výsledkem. Ve víkendovém dvoukole čekaly na hokejisty HC Chrudim v Lize juniorů dva soupeři ze dna tabulky.

Chrudimský tým ale bojoval s oslabením kádru a tak outsideři nakonec favorita řádně potrápili. Přesto nakonec slaví dvě tříbodová vítězství zvenku a v tabulce se drží jediný bod na dostřel třetímu Kolínu, který má navíc odehráno o zápas více. K šesti bodům pomohly Chrudimi o víkendu především výborné druhé třetiny, ve kterých v obou utkáních dokázali otočit skóre pětigólovou smrští.

25. kolo

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Chrudim 4:8 (4:2, 0:5, 0:1). Branky a asistence: Koreček 3, O. Polák, Kalous, Haltuch, Meier, Jiruška. Vyloučení: 5:6. Diváci: 28.

Jan Polák, asistent kapitána HC Chrudim: „Do utkání v Jindřichově Hradci jsme stejně jako náš soupeř vstoupili s omezeným počtem hráčů. Od toho se odvíjel celý zápas, skóre tomu ale neodpovídalo. Po první třetině, do které jsme vstoupili velmi laxně, jsme prohrávali 2:4 a to náš soupeř nevyužil ještě samostatný nájezd.

O přestávce jsme si v kabině řekli, co je třeba zlepšit, a s tím jsme šli do druhé třetiny, kterou jsme ovládli. Již po třech minutách jsme vedli 5:4 a do kabiny jsme tentokrát odcházeli za stavu 4:7. Třetí třetina se už jenom dohrávala. Hattrick dokonal Koreček, když uzavřel skóre na konečných 4:8."

Sestavy – HC Chrudim: Cvrček – Burkoň, Meier, Kalous, Voltner, Machač, Makovský – Koreček, O. Polák, Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Jiruška, Kmoníček. KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pachman – Jon, Zettl, Kadlec, Žuček, Košťál, Heřmánek, Švihálek, Sviták, Martinů, Šafář, Baxa.

Další výsledky 25. kola: Kolín – Krkonoše 3:1, Tábor – Třebíč 1:5, Písek – Boskovice 19:2

26. kolo

HC Boskovice – HC Chrudim 3:8 (1:0, 0:5, 2:3). Branky a asistence: 24. Kalous (J. Polák), 28. Kalous (J. Polák, Štěpánek), 32. Štěpánek (J. Polák), 33. Haltuch (Pilař), 35. O. Polák, 47. Kalous (Haltuch), 48. Makovský (Gabriel, Haltuch), 58. Gabriel (Kalous, J. Polák). Vyloučení: 4:9. Diváci: 48.

Jan Polák, asistent kapitána HC Chrudim: „K nedělnímu utkání v Boskovicích jsme nastoupili stejně jako v pátek s oslabenou sestavou a pouze 13 hráči. Navíc jsme už v 5. minutě přišli o Voltnera, který v oslabení inkasoval ránu pukem do brady a odnesl si tři stehy. Po první třetině jsme vinou nevyužitých šancí odcházeli do kabiny za stavu 1:0, když se soupeři podařilo využít naší chyby v obraně.

Do druhého dějství jsme vstoupili s jediným cílem: využít šance a nedostat zbytečně další gól. K obratu zavelel Kalous, který se trefil nejprve v našem oslabení a o čtyři minuty později již v přesilovce, vždy po pěkně kombinaci s Janem Polákem. Ve druhé třetině se ještě prosadil Štěpánek a dvě minuty po něm využil přesilovku Haltuch.

Šanci vrátit se do zápasu dostal náš soupeř při dvouminutovém vyloučení Korečka za hrubost. Ale místo toho se museli opět sklonit před Chrudimskými, když O. Polák skóroval po nádherné přihrávce od Haltucha. Díky splnění našeho cíle jsme odcházeli do kabin za stavu 1:5.

V 6. minutě třetí třetiny zkompletoval hattrick Kalous. Minutu na to zvýšil střelou od modré Makovský a v samém závěru střetu přidal osmou branku Gabriel. Hosté už jen snížili na konečných 3:8 jedenáct sekund před koncem."

Sestavy – HC Chrudim: Peřina – Kalous, Voltner, Pilař, Makovský – Koreček, O. Polák., Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Jiruška, Kmoniček, Gabriel. HC Boskovice: Nečas – Hrazdil, Karpíšek, Hruška, Kučera, Res, Dostal, Külzer, Fabiánek, Vyskočil, Pospíšil, Hejduk, Šindelář, Šmíd.

Další výsledky 26. kola: Třebíč – Kolín 4:0, Havlíčkův Brod – Tábor 3:2, Písek – Velké Popovice 7:3, Krkonoše – Jindřichův Hradec 12:3.

Mají se stavět mešity? Kandidáti odpovídali na 30 otázek ANO/NE, podívejte se

/VIDEO/ Víte, kdo má zbrojní průkaz, kdo podporuje stavbu mešit v Česku nebo který uchazeč o Hrad chce přijmout euro? Celkem na 30 otázek odpovídali prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Michal Horáček, Vratislav Kulhánek, Jiří Hynek a Mirek Topolánek při cestě prezidentským vlakem. Prohlédněte si galerii, jak se vyjádřili k jednotlivým tématům.

Zloděj vykradl školu, škody jdou do desetitisíců

Seč - Do sečské základní školy se během uplynulého víkendu vloupal zloděj. Jak uvedl tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař, zatím neznámý pachatel se v noci ze soboty 18. na neděli 19. listopadu vloupal do dvou budov tamní základní školy. Dalo by se říci, že toho sice neukradl mnoho, ale škody po něm zůstaly pořádné.

Od třetí minuty více obránců než útočníků

Chrudimsko /KHL/ - Chrudimští hokejisté dokázali porazit mistrovskou Světlou i na jejím ledě a po devátém vítězství za sebou opět vedou tabulku Krajské ligy.