HC Chrudim - HC Kohouti Česká Třebová 2:4
Přitom domácí hráči utkání skvěle rozehráli, vedli 2:0 a měli několik dalších příležitostí k navýšení skóre. Jenže po snížení soupeře na 2:1 padla na Chrudimské nervozita a s narůstajícím tlakem hostů stoupal i počet vyloučení. Chrudimští nabídli Kohoutům osm přesilových her a ti toho dokonale využili k obratu a zisku všech tří bodů za vítězství 4:2.

OPATRNÝ ZAČÁTEK
Začátek utkání byl oproti tomu minulému hodně opatrný, a tak úvodní branka po tečované střele Klementa přišla jako blesk z čistého nebe. Chrudimští po zisku vedení převzali iniciativu, ale po několika závarech před brankářem Nimmerrichterem hořelo i před Amentem. Nejprve měl v 8. minutě vyrovnání na hokejce Jindřich, ale přestřelil. Kohoutům nevyšel ani únik dvou na jednoho v 11. minutě, a tak se podruhé a naposledy v utkání radovali Chrudimští. Jan Polák na konci 13. minuty dostal přihrávku mezi kruhy a z otočky zamířil přesně k tyči. Českotřebovské dvougólová ztráta ale vůbec nerozhodila, naopak. Až do konce první části byli nebezpečnějším týmem a v samotném závěru byli za aktivitu odměněni snížením, když Křečan trefil puk mezi Amentovy betony .

DRUHÁ TŘETINA VE ZNAMENÍ KOHOUTŮ
Jak hostující hráči končili první třetinu, stejným způsobem začali i tu druhou. K náporu jim pomohla přesilová hra, ve které už po půl minutě vyrovnal Šimončič. A Kohouti dál pokračovali v tlaku. Ament musel několikrát řešit nebezpečné situace před svojí brankou. Poradil si i s nájezdem dvou unikajících hráčů České Třebové dokonce při vlastním oslabení. Šance domácího Štěpánka ve 33. minutě byla snad jediným světlým okamžikem Chrudimi ve 2. části. Zcela sám před Nimmerrichterem ale nedokázal předvést zakončení, které by vedlo ke gólu. Ve 39. minutě už šli hosté do vedení. V přesilové hře pět na tři propálil Amenta, který měl zakrytý výhled, Prachař. Stejnou výhodu měla Česká Třebová i na začátku 3. třetiny a opět ji využila.

HEMSKÝ POTVRDIL
Hemský vystřelil svému týmu dvoubrankové vedení a to vneslo do jejich hry potřebné uklidnění. Zkušený soupeř až do konce utkání nepustil domácí do výraznější šance a po zásluze se mohl radovat z tříbodového zisku.

Fakta - branky a asistence: 4. Klement, 13. Jan Polák (Štěpánek) 19. Křečan (Krejnus, Kavalír), 21. Šimončič (Škvor, Moučka Jar.), 39. Prachař (Hemský, Moučka Jar.), 41. Hemský (Moučka Jar., Škvor). Vyloučení: 8:4 Využití: 0:3. Střely: 33:36. Rozhodčí: Čížek Schaffer, Holeček. Diváci: 183. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:1.

Sestavy - HC Chrudim: Ament Pilař, Budínský, Seidler, Hudec, Urban, Klement, Kalous, Brožek Dobiáš, Novák, Plch Cvrček David, Polák Jiří, Kišš Haltuch, Polák O., Karásek Štěpánek, Polák Jan, Koreček.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter Faltus, Moučka Jan, Pražák, Škvor, Lesák, Veselý, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jaroslav, Jindřich, Šimončič, Kavalír, Šejba, Čada, Blecha.    Tomáš Straka