Asvůj cíl celkem vpohodě splnili. Na jejich vedoucí gól sice Západočeši stačili hned po minutě odpovědět, ale pak už tahali za kratší konec. Hodně jim navíc zachránil také brankář Štelmach, který se několikrát vyznamenal, jinak byla výhra Chrudimě odostvyšší.

Klatovy– Chrudim 1:4

Vrušném a bojovném utkání, před bouřlivou diváckou kulisou, začali Východočeši dobře a již po 35vteřinách hry zůstal po Horákově akci puk na chvíli ležet těsně před brankovou čarou, nikdo jej však nestačil dorazit za ní. Ivdalším průběhu udávali Chrudimští tempo hry, v7.minutě ale mohli zničeho nic prohrávat.

Gólman Němec za brankou chybně rozehrál a střelu Kuželíka do prázdné klece musel zblokovat až pohotovým pádem jeden zobránců. Skóre se tak poprvé měnilo až v11.minutě. Nejprve Zadina ve svém oblíbeném nájezdu po pravé straně trefil jen břevno, vpokračující akci se ale kněmu puk vrátil a tentokrát se již chrudimský útočník nemýlil. Zvedení se však hosté radovali pouhou minutu, když Klatovy během šesti vteřin využily Klausem přesilovku (1:1).

Krátce po rozehrání mohli Chrudimští znovu vést, Králův brejk ale tentokrát brankář Štelmach vyrazil. V16.minutě, při dalším rychlém výpadu, trefil Buchal břevno a následnou dorážku vyrazil Stavenskému tygřím skokem západočeský gólman. Spřibývajícím časem ale na ledě přibylo nervozity, agresivity, a tím samozřejmě ivyloučení. Kupodivu však ubylo příležitostí a hokej se zledu na chvíli vytratil.

Až vpolovině zápasu roztočili Východočeši při přesilové hře vútočném pásmu soupeře kolotoč, na jehož konci ale Pospíšilovu dorážku chytil Štelmach. Na druhé straně pak ránu Černého zlikvidovala Němcova lapačka. Zdálo se, že domácí začínají přebírat iniciativu. Jenže ve 37.minutě se hostům naskytla početní výhoda, vníž je natřikrát dorážející Žák dostal znovu do vedení.

Tím byla aktivita Klatov tatam a hru až do konce zápasu kontrolovali Chrudimští. Ve 43.minutě se povedl velký závar jejich prvnímu útoku, ale ani Král, ani Žák puk za Štelmachova záda nepropasírovali. Opět minut později nádherně vyslal Žák do brejku Horáka, který švihem nedal domácímu gólmanovi šanci– 1:3. Po této brance bylo prakticky rozhodnuto, Chrudimští si bezpečně hlídali nabyté vedení.

Když pak sedm minut před koncem neudržel nervy na uzdě domácí J. Hobl a hosté hráli až do konce zápasu přesilovou hru, bylo definitivně vymalováno. V55.minutě podtrhl zasloužené vítězství přesnou tečí Mainerovy střely od modré Kuncl.

Jelikož Benátky nad Jizerou vsobotu nečekaně prohrály na domácím ledě sJabloncem 1:4, tříbodovým ziskem se Východočeši po necelém měsíci znovu vrátili na první příčku druholigové tabulky. Poslali tak na dálku pozdrav svému zraněnému spoluhráči Luboši Kontovi, kterému se minulý týden na Slovensku narodila dcera Bibiana.

Otom, že to nebylo jednoduché utkání svědčí ifakt, že po celý zápas se na chrudimskou střídačku snášely nemístné, až stupidní urážky a pokřiky od neobjektivních a hloupých domácích diváků. Od druhé třetiny pak létaly na chrudimské hlavy kelímky spivem a plivance, jejichž intenzita vyvrcholila vsamém závěru. Pět sekund před koncem dokonce jeden kelímek spivem zasáhl do hlavy chrudimského trenéra Hostáka!

 

Fakta– branky: 12.Klaus– 11.Zadina, 37.Žák, 48.Horák, 55.Kuncl. Rozhodčí: Svoboda– Brejcha Černý. Vyloučení: 6:6, navíc Hobl 10OT TH– Stavenský 10OT. Využití: 1:2. Diváků: 750.Třetiny: 1:1, 0:1,0:2.

 

 

Sestava HC Chrudim: Němec– Doseděl, Šafařík, Giba, Fejgl, Mainer, Kuncl– Horák, Král, Žák– Stavenský, Buchal, Bělohlávek– Zadina, Potůček, Pospíšil–Valko.

 

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Odehráli jsme asi nejlepší zápas, který jsem doposud na střídačce Chrudimi koučoval. Kluci podali perfektní týmový výkon, odehráli suprový zápas a proti velmi dobře hrajícím Klatovům jsme si výhru jednoznačně zasloužili.“