Hosté přijeli kutkání vedeni známým koučem, bývalým reprezentantem a ikonou extraligové Plzně Jiřím Kučerou, který byl před měsícem zlavičky právě tohoto klubu vyhozen. Kapitánem jejich výběru pak byl další matador ligových kluzišť, 36letý Michal Straka.

Remíza netrvala dlouho

Chrudimští ale nastoupili do utkání sjednoznačným cílem vyhrát a pokračovat ve vynikajících výkonech poslední doby a tak začali pěkně od podlahy. Úvodní střelu Semoráda ještě brankář Štelmach snámahou vyrazil, po 97vteřinách hry jej ale ukázkově „vymotal“ Buchal a otevřel skóre.

Chvíli poté byl vyloučen Černý, ale Semorád vjasné pozici rozvlnil jen boční síťku a bohužel platilo staré a otřepané pravidlo nedáš– dostaneš. Vpokračující přesilovce vypíchli hosté na modré puk, Maxa se Strakou jeli sami dva na Němce a druhý jmenovaný vyrovnal.

Nerozhodný stav trval jen do osmé minuty, kdy po krásném uvolnění Vyskočila vybídl Král ke skórování Valka. Aza tři minuty bylo po akci Stavenského ještě veseleji (3:1). V15.minutě mohl přidat čtvrtý úspěch Chrudimi Beránek, nájezd mu ale zneškodnil betonem Štelmach.

Stejný výsledek

Hned vúvodu druhé části se Západočechům naskytla minutová přesilovka odva hráče, prakticky se však vůbec nedostali kohrožení Němcovy svatyně. Vdalším průběhu domácí bezpečně kontrolovali hru, gólem ale neskončil ani příklep Žáka, ani průnik hákovaného Krále, po němž se marně (a asi oprávněně) dožadovali trestného střílení.

Do závěrečné třetiny stáhli Chrudimští sestavu na tři formace a opět si vytvořili tlak. Stav se měnil hned ve 42.minutě, kdy se při přesilovce čtyři na tři napřáhl na modré Fejgl a padajícím obráncem tečovaný puk zapadl do sítě.

Za šest minut měl na své hokejce pátou branku Klejna, sležícím Štelmachem ale přehodil ibřevno. Zápas se dohrával za velkého tlaku Východočechů, bohužel šance zůstávaly nevyužity.

V50.minutě trefil Král levou tyč. Očtyři minuty později již místní fandové zvedali ruce nad hlavy po střele Vyskočila a dorážce Valka, puk ale brankovou čáru nepřešel a chvíli poté orazítkoval vnájezdu Valko jen břevno již překonaného Štelmacha.

Utkání tak skončilo stejným výsledkem, jako před měsícem na západě Čech a dvě kola před koncem tak stále šéfují druholigovému pelotonu.

Fakta– branky: 2.Buchal, 8.Valko, 11.Stavenský, 42.Fejgl– 4.Straka. Rozhodčí: Stolín– Goder, Svoboda. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 550.Třetiny: 3:1. 0:0, 1:0.

HC Chrudim: Němec– Vyskočil, Klaus, Doseděl, Šafařík, Fejgl, Suchý, Kuncl– Klejna, Semorád, Bělohlávek– Stavenský, Buchal, Žák– Horák, Král, Valko– Polák, Beránek, Potůček.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Jsem spokojen jak se třemi body, tak isnaším výkonem, ikdyž ten dnes opět nebyl stoprocentní. Vstup do utkání se nám nadmíru vydařil, hráli jsme výborně a je jen škoda, že jsme nedali víc gólů. Potom jsme se ale zase přizpůsobili soupeři, bylo to takové osekávání, které nemělo hlavu ani patu, ale stejně jsme stále bezpečně kontrolovali výsledek a otom, že vyhrajeme nebylo pochyb. Vzávěrečné třetině jsme se zase vrátili knaší hře a hned to na ledě bylo znát. Jsem rád, že se nám tyto utkání daří bez problémů vyhrávat, musím ale uznat, že Klatovy byly již mnohem nebezpečnějším soupeřem než týmy předtím."

(rp)