Z pohledu hostů zaujal během utkání snad jediný moment, když si mladík Jakubec udělal z protihráčů slalomové tyče a parádní individuální akci gólově zakončil. Snižoval v tu chvíli na 2:1, avšak na další trefu Litomyšlští čekali až do 52. minuty. Jenže to jich měli ve vlastní síti deset… Pětistovka fanoušků sledovala exhibiční zápas, však také rozhodčí jen třikrát vylučoval. „Řekl bych, že to herně nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Litomyšl si vypracovala řadu příležitostí, které ale pochytal brankář Vlk. Jsem rád, že to byl ze strany obou mužstev slušně vedený zápas,“ vyjádřil se nový českotřebovský lodivod Pavel Rohlík.

Blíže k tomu, aby vyzvali Kohouty v boji o „trofej útěchy“, jsou po třetím duelu Skláři ze Světlé, kterým se v Hlinsku povedlo obrátit vývoj série. Chléb utkání se lámal v závěru prostřední třetiny, kdy se dvakrát v rychlém sledu střelecky prosadil hostující Špatenka. Vrátit do hry se domácím Horses nepovedlo rovněž vinou nulové úspěšnosti v početních výhodách. Jejich nápor definitivně otupil pátý gól soupeře a Světlá si závěrečné minuty bezpečně kontrolovala.

Čtvrté utkání se hraje u řeky Sázavy v úterý od 18:30.

POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE, semifinále, 3. zápasy:

Česká Třebová – Litomyšl 12:3
(konečný stav série: 3:0)

Fakta – branky: 2. Plášek (Korhoň, Jemelka), 5. Plášek (Král, Korhoň), 18. Pirkl (Vaňo), 20. Vaňo (Plášek), 22. Jemelka (Plášek, Korhoň), 27. Šejba (Hemský, Filip), 35. Hemský (Filip, Šejba), 38. Filip (Křečan, Hemský), 46. Pažourek (Hemský, Filip), 51. Pirkl (Veverka, Žouželka), 57. Vaňo (Veverka), 58. Hemský (Filip, Šejba) – 16. Jakubec, 52. Dvořák (Šíp), 57. Cink (Skoumal, Vacek). Rozhodčí: Rulíček – Kopecký, Louda. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 503. Třetiny: 4:1, 4:0, 4:2.

HC Kohouti Česká Třebová: Vlk – Pažourek, Šejba, Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka – Hemský, Filip, Křečan, Korhoň, Plášek, Král, Vaňo, Pirkl, Velinský. HC Litomyšl: Horáček – Bláha, Mečiar, Jankovský, Švec, Navrátil, Vacek, Myška – Jakubec, Voříšek, Ostřanský, Dvořák, Šíp, Vomočil, Barkóci, Skoumal, Cink.

Hlinsko – Světlá nad Sázavou 2:5
(stav série: 1:2)

Fakta – branky: 11. T. Hudec (Vlček), 34. Beneš – 8. Kohout (Kerber), 14. P. Včela (D. Piskač), 36. Špatenka (Kopecký, Štros), 40. Špatenka (Bradáč, Kohout), 53. Kerber (D. Piskač, P. Včela). Rozhodčí: Vrba – Jiruška, Javůrek. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 210. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1.

HC Hlinsko: Peřina – Beneš, Sobotka, Fink, Poskočil, Lenoch, M. Hudec – Homola, Zdražil, Bříza, Nečas, Chvojka, Dítě, Králíček, Plachý, Pelán, T. Hudec, Vlček. HC Světlá nad Sázavou: Koubský – Kerber, D. Piskač, Šíma, Bradáč, O. Včela, Kořínek, Svoboda – Špatenka, Dolinský, V. Piskač, P. Včela, Štros, Kopecký, Kohout, Kubát.