Světlá – Hlinsko 5:2

Branky: Krajíček 2, P. Včela, O. Včela, Dolinský – Kavalír, Jilemnický. Rozhodčí: Šafr. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 250. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. První třetinu domácí svým nástupem zatlačili soupeře do defenzívy. Převahy dokázali využít v 8. minutě, kdy se ujali vedení 1:0 brankou Krajíčka, který na dvakrát dorážel za brankáře Gregora. V 10. minutě zvýšil prudkou střelou od modré 2:0 P. Včela.

Druhá třetina nezačala pro hosty dobře, ve 23. minutě zvýšil na 3:0 O. Včela po asistenci Krejčíka. Po hrubce obrany ve 26. minutě Fixa našel zcela volného Dolinského před hlineckou svatyní a bylo to 4:0. Po této brance se do brejku dostal Přibyl a jen tyčka ho dělila od snížení nepříznivého stravu. Ve 31. minutě se dostal odražený kotouč ke Spalovi a ten bombou od modré snížil na 4:1.

Začátek třetí části přinesl kuriozní zvýšení stavu Krajíčkem při dvojnásobném oslabení Světlé! Ve 46. minutě šel pykat Stefanov. V oslabení ujeli Jilemnický se Šuvarou, překonali obranu i brankáře, puk poskakoval po čáře, ale opět jej zastavila tyč. V 50. minutě neproměnili nájezd Kubát s Kavalírem. V 54. minutě při čtyřminutové přesilovce za zranění Barklíka korigoval Kavalír po asistenci Jilemnického na 5:2. V předposlední minutě měl ještě šanci snížil Kubát, ale skóre se již nezměnilo. HC Hlinsko: Gregor, Saifr – Spal, Stefanov, Vybíral, Halamka, Kubát, Šuvara, Skála, Jilemnický, Kavalír, Přibyl, Bakrlík, Žídek.

Chrudim B – M. Třebová 1:4

Branky: Kolín – Koláček 2, Smolík, Konopčík. Rozhodčí: Padevět – Zemánek, J. Kubelka. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváků: 65. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1. Trenérský post posledního celku tabulky posílil k Jiřímu Mašíkovi Milan Topol. Jejich svěřenci se tentokrát představili v dobrém světle, podali disciplinovaný výkon, kterým soupeře rozhodně překvapili. Ale ani to nestačilo na favorita. Poprvé uhodilo ve 12. minutě, kdy Moravskotřebovští vyšachovali obranu a Smolík (Syrůček) – 0:1. Domácí příkladně bojovali, ale branku soupeře už tolik jako v úvodu zápasu neohrožovali. Naopak Ament se několikrát vyznamenal při bleskových akcích Slovanu. Ve 20. odmítl vyrovnání Langr, který při sólu neuspěl.

Také prostřední dvacetiminutovku začali Chrudimští aktivně. Ve 33. Langr neuspěl před obrovitým brankářem Burešem, avšak bojovná hra domácí rezervy vyústila o minutu později vyrovnáním, když na tohoto brankáře platila pouze kombinační akce, jež šla po ose Janoušek, R. Formánek a zakončoval Kolín – 1:1. Ve 36. se k odraženému puku v prostoru kruhů dostal Dvořák, ale gólman byl na místě. Dvouminutové zaváhání ve 37. a 38. minutě potrestali Konopčík (střelu Peče Ament neudržel) a následně Koláček (Kobza) – 1:3. V začínající 54. minutě přišel brejk dva na jednoho a Poláček blafákem završil brankové skóre tohoto zápasu, byť ještě v samotném závěru musel Ament čelit několika šancím rozjetého soupeře. HC Chrudim B: Ament – Z. Formánek, Solil, Šlemenda, Pilař, Novotný, Čejka – Dvořák, Bartoníček, Langr – R. Formánek, Kolín, Janoušek – Novák, Bukač, Závodník.