Krajská liga

HC Litomyšl– HC Hlinsko 6:3 (2:0,2:1,2:2)

Domácí začali utkání aktivněji, na soupeři byla znát opatrnost, ale když včase 4:54 dal Čech vedoucí branku, a za 35sekund Dospěl druhý gól, přišlo uklidnění. Jenže hosté se osmělovali čím dál více a přicházely ijejich šance ovšem Holomek vbrance Litomyšle je dokázal vychytat.

Rychlý gól Čecha na 3:0 včase 21:08 přinesl do domácích řad než uklidnění spíše trochu podcenění soupeře a na ledě se čím dál častěji objevovala „holomajzna“. Začalo se též přiostřovat. Při přesilovce nádherně tečoval Joudal přízemní střelu a bylo to 4:0 (29:03). Hosté však za necelé dvě minuty po hrubce domácí obrany snížili na 4:1 (30:55 Šuvara).

Do třetí třetiny nastoupila Litomyšl vpočetní výhodě a za 43.sekund to bylo 5:1(Kosejk). Opět však pokračovalo vršení chyb, a nakonec přišel trest vpodobě snížení na 5:2 (44:16 Šuvara). To však nebylo všechno! Za dalších 42.sekund to bylo 5:3 (44:58 Sláma) a rázem stadión ztuhl. Hosté měli další šance, ale jejich další snahu okorekci zhatilo naprosté selhání Halamky, který neunesl prohru a ve snaze vyřídit si otevřený účet sČechem jej zezadu ležícího napadl a začal bít do hlavy. Vysloužil si tresty 2 5OK a vypískání ze stadiónu. Ihlinečtí fanouškové to nechápali.

Utkání se tedy dohrávalo velice nervózně, sudí raději vylučoval po dvojicích. Pešinův gól na 6:3 včase 58:16 vše ale uklidnil.

Sestava HC Hlinsko: Sajfr– Kubát, Spal, Tulis, Šuvara, Dvořák, Sláma, Kvaššay, Halamka, Jilemnický, Vybíral, Hudec, Chlada,Skála.

Fakta– branky: Čech 2, Dospěl, Joudal, Kosejk, Pešina– Šuvara 2, Sláma. Rozhodčí: Kejř, Hájek, Budinský. Vyloučení: 9:10, navíc Musil (Lit.) 5OK, Halamka (HL)5 OK. Využití: 1:0. Diváků:300.

HC Chotěboř– HC Chrudim B 6:5 PP (2:3, 1:2, 2:0– 1:0)

Branky: Pavliš 3, J. Hospodak, Čermák, Řehoř– R. Formánek 2, Langr, Pilař, Šlemenda. Rozhodčí: Mergl -Škeřík st., Škeřík ml. Vyloučení: 5:12. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 200.

Hosté od první minuty začali velmi aktivně a to se jim vyplatilo. Už v52.sekundě Langr vybruslil zrohu a blafákem otevřel skóre. Inadále měli více ze hry, ale bohužel zojedinělého výpadu soupeř srovnal. Poté dostali domácí několik výhod přesilových her, ale vjedné ujela dvojice Kolín– R. Formánek a posledně jmenovaný znovu blafákem dal na 1:2.

Chotěboř ale znovu vyrovnala, když využila další početní výhodu. Dvě minuty před koncem první části se naskytla výhoda ipro Chrudimské a dvacet sekund před koncem je poslal do vedení Dvořák. Druhou část začali aktivněji domácí, ale gól dal od modré hostující Pilař a když znovu ujela dvojice R. Formánek– Kolín a role si prohodili, bylo už skóre 2:5.

Bohužel opět přišlo vyloučení a domácím se podařilo půl minuty před koncem druhé třetiny snížit po sporném gólu na rozdíl dvou gólů. Rozhodčí Mergl kapitánovi přiznal, že pískl dřív než padl gól, ale uznal ho.

Do třetí třetiny domácí vlétli jako vosy a ve třetí minutě bylo po dvou chybách hostů skóre srovnané. Inadále se hrál otevřený hokej a gól mohly vstřelit oba týmy, ale nepodařilo se to ani domácímu Domkářovi a ani po samostatném nájezdu Schweinfurterovi, a tak se prodlužovalo.

Ve druhé minutě ujel opět sám Schweinfurter, ale ani tentokrát na domácího brankáře nevyzrál, a tak přišel trest. Půl minuty před koncem prodloužení si za obranu našlápl domácí Řehoř a nedal Amentovi šanci.

Chrudimští tak zbytečně ztratili velmi důležité body, které se pravděpodobně budou započítávat do skupiny oudržení. Vedení 5:2 by se mělo udržet.

Sestava HC Chrudim B: Ament– Z. Formánek, Doubravský, Šlemenda, Pilař, Novotný, Čejka, Langr, Dvořák, Bukač, R. Formánek, Kolín, Flaška, Novák, Schweinfurter, Bartoníček– Závodník.

Krajský přebor

HC Skuteč– LOKO Česká Třebová 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: Janoušek, Marek, Formánek– Špička, Teplý.

Vdramatickém utkání dominovali brankři na obou stranách, domácím se podařilo vzávěrečném dějství otočit skóre ve svůj prospěch.

Sestava HC Skuteč: Kukla (30. Horák)– Vajmar, Musil, Turčáni, Nevečeřal, Formánek– Žák, Souček, Kusý, Kadlec, Urban– Mareek, janoušek, Starý, Pitra, Zoulík.