Žďár– Hlinsko 6:5 PP

Domácí byli jasným favoritem, Hlinečtí však měli motivaci proti mnoha bývalým spoluhráčům předvést co nejlepší výkon, přestože tyto body vtabulce nebudou mít váhu. Oba celky začali aktivně, domácí se ujali vedení šťastnou brankou Vránka ve 4.minutě, kdy se nastřelený puk změnil směr a odrazil přímo na jeho hůl.

V5.minutě hosté odpověděli rychlým protiútokem Tulise, ale kvyrovnání nedošlo. Domácí zvýšili aktivitu a v8.minutě kryl Gregor 3střely soupeře. Vyrovnání přinesla 11.minuta kdy se do protiútoku dostal Jilemnický nahrál přes vál Kavalírovi a ten bekhendovým blafákem vyrovnal 1:1. Šance se střídaly na obou stranách, ale domácí získávali převahu. V18.minutě domácí vyšachovali naši obranu, když Dítě našel volného Plachého, který si sjel před branku a dával prakticky do prázdné branky2:1.

Druhá třetina začala naším tlakem v21.minutě Lukáč nedal do prázdné branky. Pak jsme dobře zahráli oslabení. Ve 23.minutě se prokličkoval opět Kavalír, ale nedal! Atak platilo nedáš dostaneš. Ve 26.minutě opět Dítě přihrávkou do středního pásma našel najetého Plachého, ten zajel před kruhy a střelou do protipohybu Gregora zvýšil na 3:1.

To již vypadalo špatně a navíc Novák ve 28.minutě zvýšil na 4:1. Ve 31.minutě při naši přesilové hře Tulis pálil zkruhů do horního růžku. Branku však rozhodčí neuznal! Ominutu později však po tvrdé střele Spala od modré se vyražený puk dostal kLukáčovi a ten snížil na 4:2. Domácí byli vté chvíli vdefenzívě a faulovali. Přesilovku jsme využili za 10vteřin, kdy výbornou rozehrávku tečoval volný Lukáč pod betony Kochánka 4:3. Hlinečtí byli vtu chvíli na koni a opět dostávali soupeře pod tlak.

Vposlední minutě druhé části ujel po pravém křídle Kavalír natlačil se před gólmana a vyrovnal na 4:4 včase 39.59!!

Do závěrečné části vlétli domácí jako vyměnění a ve 42.minutě zvýšili na 5:4 opět brankou Vránka. Hlinsko však opět dokázalo vyrovnat odvě minuty později brankou Přibyla 5:5. Pak se opět střídaly šance na obou stranách. Ve 49.minutě jen těsně minula bomba Šuvary pravou horní tyčku. Domácí chtěli rozhodnout a tlačili ze všech sil. Oremíze vzákladní hrací době však rozhodl Gregor, který famózně vychytal v56.minutě sólo Dítěte a hned následně únik Dítěte a Plachého. Prodloužení přineslo hned vúvodu sporné vyloučení Přibyla a tak domácí, přesilovku 4proti třem rychle využili a rozhodli ovítězství.

HC Hlinsko: Gregor– Spal, Stefanov, Ha­lamka, Vybíral, Tulis, Kavalír, Dvo­řák, Jilemnický, Šu­vara, Lukáč, Ka­valír, Přibyl, Ská­la, Sláma, Bakrlík.

Chrudim B– Světlá nad Sázavou 1:4

Již ve čtvrté minutě šli skláři do vedení, které zařídil Žák a v11.minutě rozebrali domácí obranu, kdy autorem gólu byl Krajíček po přihrávkách Žáka a Včely. Chrudimská rezerva se sice snažila se soupeřem bruslit, ale skoncovkou byla na štíru, navíc soupeř nenechal „béčku“ žádný volný prostor před svatyní Studeného. Za kvalitním a posíleným soupeřem byli domácí ivprostřední dvacetiminutovce vždy kousek pozadu. Ve 27.po gólu Dolenského odjel předtím zraněný brankář Ament zklece a na jeho místo nastoupil Hlavinka.

Ten ale také po šesti minutách kapituloval, když voslabení ujela dvojice Včela– Žák a posledně jmenovaný přidal čtvrtý úspěch favorizovaných hostí. Chrudimským schází kvalita, nedokázali střílet góly ani při početní výhodě– vúvodu závěrečné části měli dvojnásobnou početní výhodu, kterou rovněž nedokázali využít.

V50.ujížděl Z. Formánek tísněn dvěma beky a vtěsné blízkosti před Studeným neměl šanci se prosadit. Posledně jmenovaný byl nejednou na svém místě, avšak vychytanou nulu mu pokazila začínající 53.minuta, kdy chrudimský Bartoníček při vlastním oslabení vyzrál nad zkušeným 45letým bekem Stanislavem Mečiarem a vstřelil alespoň čestný úspěch.

Sestava HC Chrudim B: Ament (27. Hlavinka)– Z. Formánek, Závodník, Novotný, Pilař, Doubravský, Čejka– Bukač, Dvořák, Langr– R. Formánek, Kolín, Flaška– Bartoníček, Schweinfurter, Novák Janoušek.

(pn,dom)