Krajská liga

Choceň– Hlinsko 4:0 (1:0,2:0,1:0)

Domácí začali velkým náporem a častou střelbou, ale ten hosté dokázali eliminovat a velkou šanci ve 3.minutě nevyužil Kavalír. Naopak v6.minutě při vyloučení Vybírala domácí využili přesilovku a ujali se vedení 1:0. Ještě vtéže minutě nevyrovnal ze skrumáže před brankou Vrána, když Kavalír vyšachoval domácí obranu. Následoval nájezd Polláka, který netrefil prázdnou branku a po následujícím závaru musel Gregor asi 2minuty chytat shráčskou holí, ale domácí se dostali do tlaku stupňovali střelbu a velice dobře dohrávali souboje uhrazení. V18.minutě opět Gregor vychytal gólovou šanci po chybné rozehrávce Vybírala. Ještě před koncem třetiny jsme měli velkou šanci vyrovnat při nájezdu Kubáta sKavalírem, ale opět se nepodařilo vyrovnat.

Druhá třetiny přinesla ve 22.minutě opět šanci Tulise sJilemnickým– opět nedali branku. Hlinecká aktivita se však zvyšovala a vrozmezí 24.– 30.minuty hosté prakticky hráli stále ve třetině domácích, ale nedokázali tlak zužitkovat. Domácí se však dostali do hry při hře čtyři na čtyři při vyloučení Vybírala a Krejzy, kdy v35.minutě zvýšil na 2:0 Šeda. Tato branka domácí opět nastartovala a získali tak převahu až do konce třetiny, kterou minutu před koncem zužitkoval na 3:0 Hudousek.

Do závěrečné třetiny nastoupil do hostující klece Saifr a hrou na dvě řady se trenér Halamka snažil korigovat nepříznivý vývoj zápasu. Domácí však již nepřipustili žádnou změnu a ve 47.minutě střelou pod víko zvýšili na 4:0. Šance na zvrácení výsledku již nebyla reálná, a tak se utkání dohrálo opět na 3útoky. V57.minutě měl poslední šanci vstřelit čestný gól Spal, ale místo přihrávky na dva volné hráče před brankou volil střelu, která však šla po teči až do hornísítě.

Sestava: Gregor (41.Saifr)– Vybíral, Spal, Halamka, Kvaššay, Wasserbauer, Kavalír, Jilemnický, Tulis, Kubát, Přibyl, Lukáč, Skála, Bakrlík,Vrána.

Chrudim B– Litomyšl 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Branky: Pikhart, Fousek, Čapek– Dospěl, Čech, Pešina, Šedivý, Pilný.

Rozhodčí: Kejř– Křivohlavý, Šťastná. Vyloučení: 6:8, navíc Závodník resp. Šedivý (oba 10minut OT). Využití: 1:1. Diváků: 120.

Domácí překvapili favorita sšesticí juniorů, měli nakročeno kbodovému zisku, ale soupeř po vstřelení dvou gólů vzávěrečné třetině ožil a dokázal vzávěru utkání vstřelením dalších dvou branek dovézt tento pro něj pracný duel do vítězného konce. Chrudimští vzávěru odvolali brankáře Drejsla, při vyloučení postupně dvou hráčů hostí hráli šest proti třem, ale bez úspěchu.

Chrudim B– Litomyšl 3:5.

Domácí nastoupili po dlouhé době opět sbrankářem Radimem Drejslem a se šesticí juniorů. Aprávě mladíci udělali zápas, když měli po dvou třetinách nakročeno ke skvělému výsledku. Vzávěrečném dějství však zkušení hráči zprvní pětky měli podíl na třech inkasovaných gólech, a tak body odvezl zase soupeř. Ten měl vytvořené téměř domácí prostředí velkým množstvím svých fanoušků, kteří se však chovali víceméně nesportovně hlavně vůči rozhodčím. Chrudimská rezerva nejprve neuvyžila početní výhody dvou hráčů vpoli a zato vdesáté minutě pykala– Dospěl 0:1. Naštěstí ominutu později srovnala dvojice Pikhart (Čapek)– 1:1.

Chrudimští měli sice převahu vpoli, ale scházelo přesnější zakončení. Ve 24.přihrávka Pikharta zpoza branky našla Fouska– 2:1. Pokračoval rychlý hokej soboustrannými šancemi a přišly dva vyšší tresty za nesportovní chování: nejprve domácí Závodník a chvíli poté Šedivý zahřívali deset minut trestnou lavici. Ve 37.nejprve Čapek vnájezdu na Pavlíčka nevyzrál, ale za pár vteřin mu při přesilovce přihrál Fousek a domácí se radovali potřetí– 3:1.

Zbytek prostřední části byl ve znamení náporu hostí, ale navrátivší se „ztracený syn“ Drejsl byl vždy na místě. Ve 46.domácí obléhali opět neúspěšně branku Litomyšle, nato se soupeř dostal do brejku a Čech snížil na 3:2. Ve 49.využil Pešina hrubé chyby jednoho zdomácích beků, jenž nezachytil přihrávku, ujel a bylo vyrovnáno– 3:3. Šokovaný domácí tým se již neprobral a soupeř, usilující oplay off, přidal další dvě branky: v54.Šedivý a v58.zpřesilovky Pilný uzavřeli brankový účet na 3:5. Vzávěru vyloučenil rozhodčí Kejř postupně dva hráče hostí, trenér Topol odvolal brankáře a hrálo se šest proti třem.

Ale to již nebyl čas na případnou korekci zbytečně ztraceného utkání. Sestava HC Chrudim: Drejsl– Závodník, Z. Formánek, Novotný, Pilař, Šlemenda, Doubravský, Solil– Bartoníček, Dvořák, Langr– R. Formánek, Kolín, Janoušek– Novák, Schweinfurter, Bukač– Pikhart, Fousek, ČapekHypš.

Krajský přebor

Lanškroun– Skuteč 8:4 (4:1, 1:0, 3:2)

Branky hostů: Turčáni 2, Uhlíř, Marek.

Přestože ovýhře domácích bylo prakticky rozhodnuto, hrálo se dost tvrdě, na což doplatil skutečský Nevečeřal trestem ve hře.

HC Skuteč: Salaquarda (10. Horák)– Nevečeřal, Vrabec, Turčáni, Uhlíř, Musil– Kadlec, Zoulík, Hejtmánek, Souček, Vajmar– Pitra, Jahna, Janoušek, Marek.

(pn,dom)