HC Hlinsko– HC Choceň 4:7 (1:2, 2:4, 1:1)

Vúvodu nabídli Hlinečtí soupeři výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou Fikejz nepohrdl– 0:1. V8.minutě Lukáč zavezl puk do třetiny a Šuvara přesně tečoval– 1:1. Zanedlouho přišlo další dvojnásobné domácí oslabení a Halamku lehce upravil na1:2.

Na počátklu II. části se Hlinsku podařilo využít dvě přesilovky. Nejprve Lukáčem a poté Slámou– 3:2. Ovedení však přišli za pouhých 10vteřin, kdy Halamka nepochopitelně ztratil puk před vlastní brankou a Kišš nabídkou nepohrdl– 3:3. To hosty postavilo na nohy a vrozmezí pěti minut třikrát skórovali až na 3:6. Za tohoto stavu vystřídal Saifra Gregor a do konce třetiny již neinkasoval.

Vzávěrečném dějství přišel pokus ozvrat pozdě. Teprve v55.minutě snížil Jilemnický na 4:6. Vzávěrečné power play místo dalšího zdramatizování vývoje zápasu domácí 30vteřin před koncem inkasoval gól do prázdné branky Kiššem.

Branky: Šuvara, Lukáč, Sláma, Jilemnický– Krejza a Kišš 2, V. Škorpil, Držmíšek,Trnka.

Rozhodčí: Parýzek– Bláha, Habásko. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:2. Diváků:140.

 

HC Hlinsko: Saifr (33. Gregor)– Spal, Vybíral, Kvaššay, Stefanov, Halamka, J. Wasserbauer, Šuvara, Lukáč, Kavalír, Dvořák, Sláma, Tulis, Vrána, Bakrlík,Skála.

Chotěboř– Chrudim B 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)


Vprvní třetině obě mužstva důsledně bránila a snažila se především neinkasovat. Domácí si sice vytvořili několik slibných příležitostí, ale skórovat se jim nepodařilo. První branka padla vúvodu II. třetiny, když včase 21:46 skóroval po pěkné kombinační akci celého útoku Hospodka. Další úder domácích přišel vpolovině zápasu. Obránce Fibikar vystihl při vlastním oslabení rozehrávku soupeře, dostal se do brejku a nádherně jej zakončil– 2:0. V38.minutě se dostali ke slovu ihosté, když využili nepozornosti obrany, Schweinfurterem ke korekci na2:1.

Vstup do třetí části opět vyšel lépe domácím. Ve 44.minutě dokázal junior Venc perfektně zužitkovat přihrávku Domkáře a zvýšil na 3:1. Včase 49:35 šli hosté do oslabení. Po rozehrání se jim podařilo vyhodit puk lobem do středního pásma, po následném souboji šli do brejku a snížili opět na rozdíl jednoho gólu– 3:2. V55.minutě se vhazovalo vobranném pásmu hostí, puk se dostak kobránci Vomelovi a jeho střelu šikovně tečoval D. Kubát–4:2.

Dvě minuty před koncem pečetil výslede při přesilovce Čermák trefou do šibenice.

Branky: J. Hospodka, Fibikar, Venc, D. Kubát, Čermák Schweinfurter, Bartoníček.

Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1.

 

HC Chrudim B: Drejsl– Z. Formánek, Solil, Závodník, Novotný– Langr, Dvořák, Bartoníček– Štursa, Schweinfurter, Kolín– Bukač, Fousek, Novák.

(pn,dom)