Jediným, kdo může být před blížící se koncovkou relativně v klidu, jsou vlastně právě jen hokejisté z města obuvi. Schválně ale zdůrazňuji „relativně", protože být beznadějně poslední by se asi nikomu nechtělo… Dnes Skutečští zajíždí do Poličky, kde se pokusí uhrát solidní výsledek, ale svou snahu zřejmě zaměří na nedělní domácí bitvu s předposlední Závodní Hokejovou Pardubice, aby si případnou výhrou trochu zvedli před nadcházejícím i boji o Pohár Vladimíra Martince sebevědomí.

Porazí večer Chrudim Světlou?

V naprosto jiné situaci jsou hokejisté HC Chrudim. Na přelomu roku, kdy chybělo do konce základní části pět kol, měli na čele tabulky šestibodový náskok na druhou Světlou nad Sázavou a zdálo se, že je o prvenství v dlouhodobé části nemůže nic připravit. Jenže tým trenéra Fibigera má na začátku letošního roku problémy se zraněním a absencí, musí mu vypomáhat junioři, a tak ze tří odehraných střetnutí přišly dvě prohry na venkovních kluzištích (v Moravské Třebové 6:2 a v Litomyšli 4:2). A jelikož mocně finišující Světlá neztratila ani bod, bodově se na Chrudimské dotáhla a díky lepšímu skóre je dokonce přeskočila. Proto bude dnešní vzájemný souboj těchto soupeřů (od 18:30 hodin na ZS v Chrudimi) nesmírně důležitý. Pakliže domácí uspějí a zvítězí za tři body, stačí jim v neděli v Chotěboři k prvenství jakýkoliv bodový zisk. Pokud ale dnes „čistě" prohrají, s prvním místem se mohou rozloučit a navíc si zadělají na velké potíže. Ani v neděli je totiž nečeká žádná lehká práce, když zajíždí do Chotěboře, která bojuje na dálku s Hlinskem o osmou, poslední postupovou pozici. A jelikož v tabulce třetí Moravská Třebová má k dobru ještě úterní dohrávku v České Třebové (hráno večer po naší uzávěrce), mohla by míchat kartami i ona. A tak by i druhá pozice Chrudimi mohla být v ohrožení. Sami hráči si to ale dobře uvědomují a věřím, že to dnes na ledě předvedou.

Abych ale neviděl vše jen černě… Existuje i varianta, že se po dnešním střetnutí budou Chrudimští radovat z první příčky a už o ni nebudou moci přijít. To ale jen v případě, že porazí Světlou o šest a více branek. V polovině listopadu totiž prohráli na jejich ledě vysoko 7:2, a jelikož rozhodují vzájemné zápasy, jiná možnost holt není.

Hlinsko dnes musí bezpodmínečně vyhrát

Třetím do „naší okresní party" jsou hokejisté Hlinska. Ti sice již delší dobu sedí na osmé, poslední postupové pozici, ale prohrami doma s Českou Třebovou (3:7) a v Poličce (5:3) si hodně zkomplikovali situaci. Devátá Chotěboř se k nim totiž přiblížila na pouhý jeden bod a určitě je bude chtít v tabulce přeskočit. O situaci, kdo tedy jako osmý postoupí do play off, hodně napoví již dnešní zápasy, v nichž Hlinsko hostí od 18:30 hodin desátou Ledeč nad Sázavou a Chotěboř vyráží na led čtvrté Chocně. Povinnost dnes velí svěřencům trenéra Schweinfurtera jednoznačně zvítězit a čekat, jestli jim na dálku nepomůžou Choceňští. V posledním kole totiž čeká na Hlinecké těžký zápas v Moravské Třebové a o její možnosti dostat se na druhou příčku jsem psal (stejně jako o zápase Chotěboř Chrudim) výše…

Ještě je tu samozřejmě možnost, že by měly týmy Hlinska i Chotěboře v neděli večer stejný počet bodů a opět by přišlo ke slovu pravidlo o lepších vzájemných zápasech. V nich jsou na tom lépe Hlinečtí, a to o jeden gól. V 5. kole totiž doma porazili svého rivala 6:3, aby v polovině prosince na jeho ledě podlehli 4:6. A ten jeden gól se může ukázat také hodně důležitý.

Ať tak či tak, jedna věc je jistá. Dnes půjde při zápasech Krajské hokejové ligy o hodně, hráči by k úspěchu měli „trhat" ledy a zřejmě se bude i pěkně jiskřit. Co víc si tedy sportovní fanoušek může přát, než večer vyrazit na hokej.

RADEK PECINA