Dosaženo bylo výsledků: Chrudim B – Světlá 2:5, Hlinsko – Moravská Třebová 6:1, Litomyšl – Choceň 3:5 a o udržení Chotěboř – Skuteč 12:0 a 15:2.

V úterý 2. 3., se hraje vHumpolci od 19 hodin finálová odveta, případně třetí zápas by se uskutečnil ve středu 3. 3. od 19.30 hodin vChrudimi.

1. finále: Chrudim B – Světlá n. Sáz. 2:5 (2:2, 0:1, 0:2).

Branky: Bartoníček 2 – Blažek a Bradáč po 2, Dolinský.

Utkání dvou nejlepších týmů základní části (vzájemné výsledky hovořily ve prosěch Chrudimských: 4:3, 5:3, 0:4, 6:4) začalo vrychlém tempu a úvodní desetiminutovka patřila domácím, kteří kromě několika příležitostí využili první přesilovku vsedmé minutě, když se trefil Bartoníček (Doubravský, Fousek) – 1:0. Na přelomu 16. a 17. minuty se během 41 vteřin třikrát měnilo skóre. Chrudimští nechali ve své třetině soupeře příliš dlouho a odražený puk poslal Blažek za záda Dundáčka – 1:1. Vtéže minutě Dolinský nesoustředěné obraně poslal vizitku – 1:2, ale naštěstí za 14 vteřin Bartoníček zpřihrávky Fouska zamířil pod vingl – 2:2.

Ve 23. minutě šanci hostí zastavil nedovoleně Z. Formánek, naštěstí neuhodilo, ale přišel nápor Světlé. Ve 28. Dundáček kryl „loženku“ soupeře, byť měl odkrytou část své branky. Při vyloučení Novotného nedokázala domácí obrana opět vyhodit puk ze své třetiny, za což pykala po střele Blažka – 2:3. Světelští se poté dostali do velkého tlaku, když jejím hráčům šel puk zhole na hůl, naopak útoky domácích byly spíše o náhodě.

Ve 41. minutě ujížděl Petr Včela, Šindler zatáhl za záchrannou brzdu a byla ztoho další přesilovka hostí, kterou Chrudimští přežili. Poté, co odnesli zledu zraněného P. Včelu (vyhozené rameno mu na místě lékař „spravil“) na hosty jako by spadla deka, Chrudimští začali více útočit, avšak zněkolika odstřelů Linhartovy svatyně nazapršelo. Naopak faul Z. Formánka v50. znamenal přesilovku Světlé, kterou brankově podepsal Bradáč – 2:4. V56. Šlemenda fauloval a z poslední početní výhody profitoval Bradáč – 2:5.

HC Chrudim B: Dundáček – Šindler, Vágner, Šlemenda, Doubravský, Bukač, Z. Formánek, Novotný – Kolín, Schweinfurter, Závodník – R. Formánek, Novák, Kišš – Bartoníček, Dvořák, Fousek – Langr, Janoušek, Turčani + Bakrlík.

Zatímco po zápase početné publikum ze Světlé oslavovalo první finálové vítězství, posmutnělí domácí hráči převzali zrukou Jana Rychlého, člena výkonného výboru KSLH, pohár pro krajského přeborníka po základní části KLM.

Petr Řezníček, trenér HC Chrudim B: „Dnes byla Světlá lepší, smůlu jsme měli při nevyužitých šancích vúvodu zápasu. O vítězství rozhodly proměněné přesilovky soupeře. Do Humpolce kodvetě jedeme stím, že nemáme co ztratit, naopak můžeme získat třetí rozhodující zápas na domácím ledě.“

1. zápas o 3. místo: Hlinsko – Moravská Třebová 6:1 (2:0, 3:0, 1:1).

Branky: Šuvara 3, Havelka 2, Kavalír – Řehulka.

Domácím scházeli pro nemoc Michal Sláma a Spal, vtrestu byl Štěpánek. Navíc po první třetině zutkání odstoupil pro onemocnění Martin Sláma. Přesto se tým semkl a utkání spřehledem zvládl, čímž si vytvořil nadějný gólový náskok před odvetou 7. 3. vMoravské Třebové. Ve čtvrté minutě se do brejku dostali domácí, ale neproměnili a vzápětí ze stejné situace zahrozil soupeř - oba brankaři se vyznamenali. Nicméně z následného přečíslení se radovali domácí, když se prosadil aktivně hrající Šuvara 1:0. V rozmezí osmé a deváté minuty tvrdě pálil opět Šuvara a následně Fiala. Pak se individuálně prosadil Kavalír a vymetl díru v horním rohu Burešovy branky 2:0. Utkání mělo spád a v15. podržel svůj tým domácí Saifr. V17. hráli Hlinečtí jedinou přesilovku a zle před soupeřovou brankou zatápěli - Jilemnického střela proběhla po horní tyči.

Do druhé třetiny měli domácí opět rychlý nástup, když už za 37 vteřin po pěkné kombinaci s Lukáčem a Ptáčkem opět zavěsil Šuvara 3:0. O pět minut později zvýšilo na 4:0 duo Hudec – Havelka. Minutu před koncem II. třetiny završil hattrick Šuvara po asistenci Lukáče a Ptáčka – 5:0.

Poslední třetina se spíše již jen dohrávala. Domácí přečíslili hosty již po dvou minutách hry: Jilemnický objel branku a přesnou přihrávkou našel najíždějícího Havelku z druhé vlny - 6:0. Hlinečtí byli dál aktivní a často stříleli - ve 45. nedotáhl do konce svůj nájezd Kavalír a jeho blafák skončil vedle tyče. Hosté se dostali ke slovu v závěru utkání, když jim k tomu nahrála přesilovka při faulu Vybírala. V56. minutě ji využil Řehulka – 6:1.

HC Hlinsko: Saifr – Ptáček, Lukáč, Šuvara, Vybíral, Fiala, Šulc, Tulis, Jilemnický, Martin Sláma, Dvořák, Kavalír, Havelka, Hudec.

2. zápas o udržení: Chotěboř – Skuteč 15:2 (3:1, 4:0, 8:1).

Podrobnosti nedošly. Konečný stav série: 2:0. Pro Skuteč to byla sezona vnejvyšší krajské lize nad její síly, sestupuje do krajské soutěže.