KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ
10. kolo

Desáté kolo hokejové krajské ligy mužů uzavřelo druhou čtvrtinu základní části. Zástupci Chrudimska se příliš nevyznamenali, oba odešli z těchto klání bez bodového zisku. Omluvou jim může být, že hráli proti dvěma vedoucím mužstvům tabulky. Naprázdno odjela i Skuteč v Krajské soutěži.

Světlá – Chrudim B 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Branky: 5. Kubát, 36. Dolinský. Rozhodčí: Čížek – Marek, Ježek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 350.
Lídr tabulky, který nastoupil ve své nově zrekonstruované hale bez „tahounů“ O. Včely, Žáka a Vomely, nemusel vynaložit maximální úsilí k plnému bodovému zisku. Na nekvalitním ledě, kde puk poskakoval, to byl ze strany hostí upracovaný hokej s jedinou vytvořenou šancí, a to ze druhé minuty, kdy Frýda trefil boční síťku. Krátce poté je Světlá potrestala vedoucím gólem Kubáta. Ve druhé části Chrudimští se snahou útočit a zkorigovat výsledek zapomněli na zadní vrátka, ujel Dolinský a přidal druhý, rozhodující úspěch Světlé. Ani snaha v závěrečné dvacetiminutovce nestačila hostům s výsledkem něco udělat. HC Chrudim B: Dundáček – Šindler, Vágner, Formánek, Novotný, Šlemenda, Sýkora, Budínský – Flaška, Langr, Schweinfurter, Novák, Kišš, Bartoníček, Janoušek, Frýda, Dvořák.

Hlinsko – Moravská Třebová 2:5 (0:2, 1:2, 1:1). Branky: Ročárek a Michal Sláma – Malý 2, Peška, Koláček, Muselík. Rozhodčí: M. Parýzek – D. Parýzek, Habásko. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 280. Černá série hlineckých hokejistů pokračuje. Další prohra bolí, když tentokrát domácí začali konečně bojovat byť až od 24. minuty, kdy se stav nevyvíjel vůbec dobře. Favorit totiž už vedl 0:4. V týmu Hlinska dostali příležitost junioři Tomáš Volf, který se svým výkonem určitě neztratil, a pochvalu zaslouží Michal Ročárek, jenž svým přístupem výrazně oživil hru první pětky. Hosté přijeli povzbuzeni po výhře nad lídrem ze Světlé a hned od začátku se pustili do domácích s vervou. První branku vstřelili v 10. minutě, když Malý „bukařil“ na modré a prudkou přihrávku stačil zpracovat a ujet – 0:1. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale druhý gól přidali až v 18. minutě. Po vyhraném buly střelec Peška neváhal a rozvlnil síťku.

V úvodu druhé třetiny se „Moravská“ opět aktivně chopila otěží utkání. Na 0:3 zvýšil Koláček, když úspěšně dokončil svůj nájezd. Netrvalo dlouho a Muselík zvýšil na 0:4. Teprve pak domácí začali více bruslit a zvýšili střeleckou aktivitu. Tu korunoval snížením stavu ve 34. minutě na 1:4 Ročárek po akci Havelky. Vzápětí minul odkrytou branku Zadina.

Třetí třetinu začali aktivně Hlinečtí a ve 45. minutě snížil na 2:4 Michal Sláma, když propasíroval puk za záda Bureše po asistenci Ptáčka a Štěpánka. Poté se do nájezdu dostal Havelka, ale v závěrečné fázi byl faulován, trest však nepřišel. Domácí v této části utkání byli lepším týmem. Hostující svatyni ostřelovali Tulis, následně opět Havelka a Fiala. Bohužel nic se neujalo. Ve 48. minutě se po hlineckém tlaku dostal do nájezdu třebovský hráč a brankář „Saify“ jeho pokus vyřešil tygřím skokem od jedné tyče k druhé. K další korekci bylo blízko v 54. minutě, ale Ptáčka při jeho pokusech o doražení puku do branky hosté potrestali sekerou do paže a následně se strhla menší bitka, za kterou putovali za katr oba účastníci pranice. Tlak domácích byl přerušen dalším vyloučením a hosté přesilovku 3 na 4 dokázali proměnit prudkou střelou Malého z úhlu – 2:5. HC Hlinsko: Saifr -Havelka, Lukáč, Ročárek, Spal, Fiala, Štěpánek, T. Ptáček, Tulis, Michal Sláma, Martin Sláma, Wasserbauer, Zadina, P. Ptáček, Černý, Volf.

Poslední listopadovou neděli začíná jedenáctým kolem třetí čtvrtina KLM, ve které se Chrudim B představí po téměř měsíční pauze opět v domácím prostředí proti Litomyšli (předtím 4:1 a 3:2 SN), Hlinsko přivítá Světlou (5:6 SN a 3:8). Oba zápasy začínají v 17 hodin.

PRO DOPLNĚNÍ: Choceň – Litomyšl 4:3 (2:1, 1:1, 1:1 ). Branky: Pochobradský, Voříšek, Král, Zavřel – Lustyk, Čejka, Šeda. Vyloučení: 2:3, navíc Šeda (Litomyšl) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 800. Rozhodčí: Padevět – Mrázek, Holeček.

1. Světlá n. S. 10 8 1 0 1 46:22 26
2. Mor. Třebová 10 6 1 0 3 42:28 20
3. Chrudim 10 5 1 0 4 31:34 17
4. Litomyšl 10 2 2 1 5 38:41 11
5. Choceň 10 2 0 2 6 35:40 8
6. Hlinsko 10 2 0 2 6 29:56 8

Příští program – neděle 18.00: Hlinsko – Světlá n. S., Choceň – Moravská Třebová, Chrudim B – Litomyšl.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ
9. kolo

Česká Třebová - Skuteč 8:5 (3:1, 4:1, 1:3). Branky: 21. , 25. a 52. D. Šedivý, 8. a 12. Kvasnička, 2. B. Řehák, 26. Chudý, 33. L. Deml – 2. Komárek, 22. Souček, 49. Žák, 49. Klement, 60. Souček.
Začátek zápasu zastihl domácí v nedbalkách. Ve 2. minutě nechali dokořán otevřena vrátka do svého obranného pásma a hosté z rychlého protiútoku pohodlně skórovali, když se trefil Komárek – 0:1. Lokomotivě stačilo k vyrovnání pouhých 42 vteřin, po přihrávce Teplého zamířil přesně B. Řehák – 1:1. Poté domácí „vlaková souprava“ hrála prim a po dvou třetinách bylo rozhodnuto, když na ukazateli skóre bylo 7:2. V závěrečném dějství se hokejisté Skutče přece jenom zlepšili a dokázali zmírnit svoji porážku na přijatelný rozdíl. HC Skuteč: Kukla (25. P. Vokoun) – Tocháček, Pokorný, Netolický, Klusoň, Špilar, O. Vokoun – Klement, Souček, Žák – Komárek, Ligr, Hladík – Herynek, Čejgl, Ondráček – Pražan, Kusý. Rozhodčí: P. Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváků: 378.

PRO DOPLNĚNÍ: Lanškroun – Polička 3:6 (1:2, 2:3, 0:1). Branky: Patsch, Kocián, Piterka - Boháček 2, V. Vápeník 2, D. Vápeník, Veselý. Rozhodčí: Kratochvíl - Kis, Veselý. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 285. Choceň B – Čestice. Utkání se hraje 24. listopadu.

1. Polička 8 6 0 1 1 47: 27 19
2. Č. Třebová 8 6 0 0 2 43: 33 18
3. Skuteč 8 5 1 0 2 36: 26 17
4. Lanškroun 7 2 1 1 3 28: 31 9
5. Choceň B 7 2 1 0 4 26: 29 8
6. Semechnice 7 1 1 2 3 24: 34 7
7. Čestice 7 0 0 0 7 15: 39 0

Příští program – neděle: Semechnice – Č. Třebová, Skuteč – Choceň B, Čestice – Lanškroun.