Shodou okolností oba do okresu Svitavy. Úspěšnější byli Chrudimští, kteří vedou po třech zápasech s Litomyšlí 2:1 na zápasy, zatímco Hlinečtí po porážce v Moravské Třebové jsou na tom s tímto soupeřem opačně – 1:2. V úterý 22. února od 18.30 hodin se hrají čtvrté odvetné zápasy, které již mohou rozhodnout jak o finalistech, tak i o těch, kteří si to rozdají o bronz.

Krajská liga mužů

Litomyšl – Chrudim B 2:5 (2:1, 0:4, 0:0). Branky: Jankovský, Hudousek – Kišš, Kolín, Bartoníček, Turčani, Langr.

Domácí šli v 5. minutě Jankovským do vedení, na které za pouhou půl minutu odpověděl Kišš po spolupráci se Schweinfurterem. Radost z vyrovnání měla však jepičí život, neboť v 7. minutě to již bylo 2:1 zásluhou Hudouska. Hosté hráli v polovině úvodní části přesilovku pět proti třem, ale bez úspěchu. Bojovalo se ve středním pásmu, v čase 19:57 neproměnil samostatný nájezd Bartoníček.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli Chrudimští jako raketa, když během tří minut otočili stav na 2:4. Nejprve z přesilovky vyrovnal Kolín (Kišš), o minutu později Bartoníček (Polák) a za dalších třiadvacet vteřin Turčani s Holubem dovršili dvougólové vedení. Litomyšl tímto knockautem nepadla na kolena, naopak vyvinula veliký tlak, ze kterého ale nic nevytěžila. Byli to však hosté, kteří ve 33. minutě Langrem za asistence Šlemendy zvýšili na 2:5. I nadále se hosté se štěstím bránili sílícímu tlaku soupeře, oni naopak hrozili z nebezpečných brejků.
V závěrečné části měli hosté další možnost z dvojnásobné přesilovky stav navýšit, ale nestalo se tak. Dále se hrála vyrovnaná partie. Za zmínku stojí 53. minuta, kdy Turčani neproměnil samostatný únik. V závěru si již Chrudimští kontrolovali hru a vzájemný souboj dovedli pro sebe ke druhé výhře.

Sestava vítězů: Dundáček – Vágner, Formánek, Novotný, Sýkora, Budinský, Šlemenda – Plch, Novák, Langr – Kolín, Schweinfurter, Kišš – Bartoníček, Dvořák, Polák – Holub, Turčani.

„Kluci podali dobrý výkon během celého zápasu, v utkání nás podržel brankář a v úterý od 18.30 hodin se počtvrté střetneme s tímto soupeřem doma. Přijďte nás povzbudit,“ vzkazuje vedoucí mužstva, Zbyněk Pokorný.


Moravská Třebová – Hlinsko 6:3 (4:1, 1:0, 1:2).

Branky: Zeman 2, Kobza, Syrůček, Petrů, Husárek – Lukáč, Šuvara, Ptáček.

Podobně jako minulou neděli rozhodla již první třetina, ale tentokrát čtyři góly skončily v hlinecké brance. Úvod patřil hostím a Bureš musel řešit střelu Ptáčka v 30. vteřině utkání. Ale domácí se rychle oklepali a zatlačili hosty do defenzívy. V 8. minutě fauloval Spal a Moravská Třebová po minutě hry rozebrala obranu Hlinska – 1:0. V 11. minutě nebyla uznána vyrovnávací branka, když puk, který neměl Bureš pod kontrolou, prošel za čáru s hvizdem rozhodčího, který jej zřejmě neviděl a přerušil hru. Hosté z toho vytěžili jen faul soupeře v brankovišti. V přesilové hře si ale nedokázali vytvořit dobrou střeleckou pozici. Jen co domácí přežili oslabení, fauloval v 13. minutě hlinecký hráč - na gól domácí potřebovali jen vyhrát buly a Syrůček přesně trefil – 2:0. Hned po rozehrání se domácí přesunuli opět do útočného pásma a následnou vyhranou buly rychle uklidil Zeman do skuliny u pravé tyčky – 3:0. Domácí svůj tlak přetavili ve čtvrtý gól v 19. minutě, kdy se nastřelený puk odrazil za Gregorova záda od nohou domácího hráče – 4:0. Následoval rychlý protiútok, který korunoval Lukáč – 4:1.

Úvod druhé třetiny domácím vyšel dokonale. Jejich tlak byl zastaven faulem na dorážejícího Skácela. Přesilovka jim vyšla opět dokonale a Husárek zvýšil na nepříznivých 5:1. Hlinečtí poté dostali soupeře trochu pod tlak a vynutili si šance. Do těch největších se dostal Havel, když Bureš chytil jeho střelu po objetí branky. Následovaly příležitosti Šuvary a Kavalíra. Ve stoprocentní šanci byl Ptáček, ale jeho střelu pod víko vytěsnil Bureš se štěstím ramenem. Na druhé straně střela Faltuse rozezněla břevno.

Ve dvacáté vteřině třetí třetiny Kavalír projel obranou jako nůž, ale jeho střela směřovala do lapačky gólmana domácích. V následujících minutách narůstaly hlinecké šance, ale ve 47. a následně i 51. minutě se musel při oslabeních svého týmu pořádně otáčet hlinecký brankář Gregor. Domácí se však dočkali ještě jednoho gólu, když v 56. minutě zvýšil Zeman na 6:1. Hlinsko v závěru zápasu přece jenom zmírnilo porážku po brankách Šuvary a Ptáčka.

Sestava Hlinska: Gregor - Kavalír, Šuvara, Lukáč, Štěpánek, Fiala, Ptáček, Zadina, Hudec, Spal, Černý, Ročárek, Havel, Volf, Wasserbauer, Kadlec.

Krajská soutěž

Skuteč – Semechnice 3:4 SN (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0).

Branky: Netolický, Ligr, Hladík – Červíček, Schejbal, Petr, rozhodující nájezd Ehl.

První třetinu odehrála Skuteč domácí aktivněji, ale pohříchu využila pouze jednu šanci Netolickým v 7. minutě za pouhých pět vteřin přesilové hry. Ve druhé třetině se domácím vloudila do hry nervozita, a když soupeř využil také poměrně rychle přesilovou hru Červíčkem, bylo v polovině utkání srovnáno na 1:1. Ve 39. minutě domácí zaspali a dvojice útočníků si poradila s obráncem i gólmanem (Schejbal – 1:2.

Třetí třetina přinesla úporný hokej. Přesto domácí vydřeli obrat. Ve 48. minutě vyrovnali, při přesilovce Ligrem a v čase 53:00 se Hladíkovi podařilo strhnout vedení na 3:2. Už to vypadalo na dobrý konec pro domácí tým, ale v čase 56:23 přišel asi nejdůležitější okamžik zápasu. Byli vyloučeni vzájemně dva hráči, mělo se pokračovat ve čtyřech na obou stranách, ale přišel nepochopitelný zkrat J. Kusého, který po předchozích provokacích hostů, neudržel nervy na uzdě a v přerušené hře píchl holí soupeře a musel pod sprchy. Rázem tady byla dlouhá přesilová hra 4 na 3 a zkušený soupeř ji využil k vyrovnání na 3:3.

V začátku prodloužení pokračovala ještě přesilová hra hostů, ale nevyužili ji. Naopak se domácím v samotném závěru naskytla příležitost při 80vteřinové přesilovce 5 na 3. Ale dlouhá hra v oslabení sebrala hráčům asi dost sil, a tak došlo na samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Ehl. Mladý domácí celek měl postup na dosah, ale nechal si ho proklouznout mezi prsty. 27. 2. se utká o 5. místo s Č. Třebovou.

Sestava Skutče: Kukla (Vokoun) - Tocháček, Špilar, Brdička, Brendl, Nevečeřal, Netolický, O. Vokoun - Čejgl, Ondráček, Souček, Hladík, Komárek, Ligr, Herynek, J. Kusý, Štursa, Pražan.

(dom, pn)