Z neděle (12. 8.) na pondělí (13. 8.) začalo mražení na místním zimním stadionu a již o tomto víkendu je ledová plocha připravena k znovuzahájení nové sezony. Na ni hned v pondělí vyjedou hokejisté HC Chrudim. Dnešní sonda je do všech tří hokejových mužstev okresu, která čeká mistrovská soutěž v krajské lize mužů (KLM).

HC CHRUDIM

Uskutečnil první informativní schůzku ve čtvrtek 16. srpna, na kterou se dostavilo třicet hokejistů. Hráči se od trenéra Jiřího Fibigera dozvěděli, co je čeká ještě v přípravném období. Kromě turnaje Metuje Cup, o kterém jsme již informovali, to budou dvě přípravná utkání s Trutnovem (29. 8. doma, 5. 9. venku) a s Litomyšlí (15. 9. doma, 23. 9. venku). Pokud budou termíny kolidovat (Metuje Cup a příprava), rozdělí se mužstvo na dvě části. K prvnímu tréninku na ledě naskočí Chrudimští (společně dospělí s juniory) již v pondělí 20. srpna v rámci týdenního soustředění. Další týdny budou tréninky v ÚT, PÁ, SO, zápasy jsou naplánovány na ST a NE. Ze třicítky hokejistů je řada nových, kteří věkem přešli z kategorie juniorů do mužů. Z loňského kádru odešel pouze Vágner (hostování Litomyšl). Realizační tým: Jiří Fibiger trenér, Roman Budínský asistent trenéra, Zbyněk Pokorný vedoucí mužstva. Jediným rébusem realizačního týmu je otázka, jak dostat chrudimského diváka na hokej.

HC HLINSKO

Mužstvo tohoto klubu absolvovalo letní přípravu během měsíce května a června. Poté od 7. srpna začala druhá část letní přípravy, do které se zapojilo pětadvacet hráčů. Trénují ve dnech úterý a čtvrtek. V sobotu 11. 8. se v rámci nohejbalového turnaje hráči kromě sportovního klání seznámili s nastávající sezonou. Na domácí led přejde mužstvo od pondělí 3. září, stejně jako to bude platit pro všechna družstva HC. Trenérem je Miloš Havel, asistentem Jaroslav Plíšek, vedoucím Martin Čížek a manažerem Radek Chlada.

HC SKUTEČ

Také ve Skutči začali dospělí s přípravou na suchu v květnu a červnu. Ta v těchto dnech má svoje pokračování pro muže a juniory společně ve svém sportovním areálu každý pátek od 18 hodin. Od září se bude trénovat na hlineckém ledě než bude mít HC svůj led, vždy v ÚT a PÁ. Kádr je doplněn šesti juniory, takže 90% týmu tvoří vlastní odchovanci. K soutěži nám řekl sekretář HC Libor Hladík: „Byli jsme mezi třemi, kterým se původní model nezamlouval. Chtěli jsme dvoustupňovou soutěž spolu s Lanškrounem a Českou Třebovou. Nakonec jsme byli nuceni přistoupit na jediný navržený model KLM. Máme věkově mladý tým, s průměrem 21 let, který ještě nedozrál. Proto nechceme dělat předčasné prognózy, uvidí se až na ledě v bojích o mistrovské body, které začnou 7. října."

JAROMÍR DOLEŽAL