Chrudim - Mor. Třebová 6:5 (2:1, 1:1, 3:3)

Branky: Dobiáš 3, Kišš 2, Ježek - Čikl 2, Prokop, Schejbal, Řehulka. Rozhodčí: Veselý Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 9:4, navíc Formánek (CH) 10 min. OT. Využití: 0:2. Oslabení: 0:2. Diváci: 132.

Skvělý a dramatický duel dvou špičkových týmů si zasloužil rozhodně větší návštěvu, než 132 přítomných. Řádila v něm zejména první lajna domácích, soupeř zase dokázal proměňovat brejkové situace. Úvodní gól vstřelil již ve 3. minutě Kišš, ale na druhý z hole Dobiáše se čekalo až do 15. minuty. Za tři minuty pak Čikl v oslabení korigoval na 2:1. Ve 28. minutě Ježek po samostatné akci navýšil skóre, ale o šest minut později opět Čikl, tentokrát při přesilovce, znovu stáhl náskok Chrudimi na rozdíl jedné branky (3:2). Závěr prostřední části přinesl řadu vyloučených, a tak se na další gól čekalo do poslední třetiny. Ve 42. minutě sice Prokop z přesilovky srovnal na 3:3, ale následovala mohutná ofenzíva domácích z níž padly tři branky v rozmezí čtyř minut: 47. Dobiáš (as. Plch, Kišš), 48. Dobiáš (as. Plch, Kišš) a 51. Kišš (as. Plch), čímž rázem svítil na ukazateli skóre stav 6:3. Moravskotřebovští zareagovali na nepříznivý vývoj střídáním brankářů, za Kyšu přišel Přikryl, a po dvou gólech z brejků bylo zadělá no na drama: 52. Schejbal, 55. Řehulka dokonce v oslabení 6:5. Naštěstí Chrudim si již další brejky soupeře dokázala pohlídat a po dlouho době porazila mužstvo, se kterým nemá příznivou bilanci.

Sestava HC Chrudim: Ament Formánek, Urban, Budinský, Vích, Zrůst, Švadlenka, Brychta Kišš, Plch, Dobiáš Cvrček, Ježek, Holub Kněžour, Polák, Brožek.

Jiří Fibiger, trenér vítězů: „Tvrdé boje, jako byl ten dnešní, posilují sebevědomí do dalších zápasů. Spokojeni jsme hlavně se ziskem tří bodů. Soupeř, jako letos dosud první, potvrdil svoje kvality. Hokej je prostě o tom, že za minutu mohou padnout tři góly. Parádní práce, díky všem klukům."

Česká Třebová - Hlinsko 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Branky: Hemský 3, Dítě 3, Fúzik, Jindřich - Havelka, M. Bureš. Rozhodčí: Padevět Kleprlík, Sliacký. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 448.

Přetěžký úkol čekal svěřence Dušana Schweinfurtera na ledě soupeře, který se do letošní sezony posílil díky majiteli klubu (Vladimír Vaněk, bývalý sporťák v hradeckém Deníku) řadou známých, převážně pardubických hráčů. Přesto se hosté v úvodní třetině drželi, nezabránili jen gólu ve 4. minutě z hole Fuzika. A s nástupem do prostřední části dokonce Havelka (as. M. Černý) vyrovnal. Poté však přišel nástup Kohoutů, kteří třemi góly získali tříbrankové vedení: 25. Dítě, 28. Jindřich, 32. Hemský 4:1. Následovalo střídání brankářů v hlinecké svatyni (za Gregora přišel L. Černý), ale novice zanedlouho překonal opět Hemský. Ve 37. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro Hlinsko, které proměnil Bureš a stanovil tak stav po dvou třetinách 5:2. Závěrečné dějství bylo již plně v režii nového lídra tabulky, jehož kanonýři Hemský (1) a Dítě (2) dalšími třemi góly upravili na konečných 8:2 a oba tak dovršili před 448 diváky svůj hattrick.

Sestava HC Hlinsko: L. Černý (32. Gregor) Pazdera, Spal, Šír, Sobotka, Wasserbauer, M. Černý Kavalír, Štěpánek, Šuvara Tulis, M. Bureš, L. Bureš Boguaj, Zdražil, Havelka.

Dušan Schweinfurter, trenér HC Hlinsko: „Zápas rozhodla druhá třetina. V jejím úvodu jsme sice stačili vyrovnat, jenže domácí kontrovali čtyřmi góly a to bylo na nás moc. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství."

Choceň - Skuteč 11:3 (5:0, 4:0, 2:3)

Branky: T. Prachař 2, M. Pilař 2, Král 2, Vyskočil, Křečan, Knytl, P. Prachař, Florián - Kusý, Šimon, Klusoň. Rozhodčí: Kratochvíl Schaffer. Vyloučení: 13:10, navíc Krejza, Voříšek Šimon 5 + OK. Využití: 2:2. Oslabení: 2:0. Diváci: 387.

Trenér hostí Milan Minařík měl se svoji „komandou" opět přetěžký úkol uspět na ledě favorita. Tento duel sledovalo 387 diváků, kteří mohli být s výkonem i výsledkem svých svěřenců spokojeni. Přestože ve městě kameníků mají tři hokejové týmy (Jiskra a Jokerit hrají meziokresní přebor), nedokáží postavit tým, který by konkuroval soupeřům v Krajské lize. Proto musí Skutečští s nulou bodů na kontě koukat všem svým konkurentům na záda. Popisovat sled gólů je snad zbytečné. Po čtvrtém gólu v síti Herynka přišel do branky Lohmann. Když ve 34. T. Prachař zvýšil na 8:0, opět se skutečští gólmani prostřídali. Teprve za hrozivého stavu 10:0 přišli ke slovu hosté. V 57. minutě Kusý (as. Bednář) a o minutu později Šimon (as. Kusý) pokaždé v přesilovce snížili na 10:2. V poslední minutě padly ještě dva góly. Nejprve Král a poté Klusoň (as. Štursa) upravili stav na konečných 11:3. V samém závěru střetnutí ještě přišla „mlejnice pranice", po které Voříšek resp. Vágner obdrželi od rozhodčího Kratochvíla tresty do konce utkání.

Sestava HC Skuteč: Lohmann (od 8. do 34. A. Herynek) - Netolický, Štursa, Kusý, Hladík, Tocháček, Pešek, Šimon, Vágner, Peňáz, Brdička, J. Herynek, Klusoň, Bednář, Škop, Nevole.

Další výsledky KHL Pardubicka 7. kolo:

Polička - ZH Pardubice 6:4 (3:1, 1:1, 2:2). Branky: Gregar 4, Szilva, Havlíček - M. Šejba 2, Martinec, Hrabánek. Rozhodčí: Kukeně Honza, Nedvěd. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 380.

Chotěboř - Litomyšl 1:4 (0:2, 0:0, 1:2). Branky: L. Dvořák - Š. Švec, M. Švec, Ondráček, O. Dvořák.

Světlá n. S. - Ledeč n. S. 9:3 (3:1, 3:1, 3:1). Branky: P. Včela 3, Žák 2, Kubát 2, Doležal, Šudoma - Brýdl 2, Tecl.

12. Skuteč 7 0 0 0 7 17:51 0

Příští program 8. kolo, středa 12. listopadu, 18.30: Ledeč nad Sázavou - ZH Pardubice, Hlinsko - Polička, Moravská Třebová - Česká Třebová, Skuteč - Chrudim, Litomyšl - Choceň, Světlá nad Sázavou - Chotěboř.